מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

קורס אימון אישי

איך לבחור קורס אימון אישי?

/ כרמי אומרו

איך לבחור קורס אימון אישי

חשבת על האפשרות ללמוד קורס אימון ואת קצת מבולבלת מההיצע? להלן מורה נבוכים קצר שיעזור להבין מי נגד מי: בחירת קורס אימון אישי שהכי הנכון לך מורכבת משני היבטים: מה המטרות שלך, או בפשטות מה את רוצה מקורס אימון? מה מציעים קורסי אימון אישי שונים?

חשבת על האפשרות ללמוד קורס אימון ואת קצת מבולבלת מההיצע?

להלן מורה נבוכים קצר שיעזור להבין מי נגד מי:

בחירת קורס אימון אישי שהכי הנכון לך מורכבת משני היבטים:

  • מה המטרות שלך, או בפשטות מה את רוצה מקורס אימון?
  • מה מציעים קורסי אימון אישי שונים?

בבואך לבחור קורס אימון - מה המטרות שלך?

יכולות להיות לך 2 מטרות מרכזיות לקורס אימון:

מטרה 1 - ללמוד קורס אימון למקצוע, כדי להיות מאמנת

אם זו מטרתך, ההיצע של הקורסים באמת גדול ומבלבל, אבל הקריטריונים המרכזיים לבחירה פשוטים:

  • שעות הלימוד בקורס - מהו אורך הקורס, כמה שעות לומדים באמת. קורסים קצרים מידי לא מאפשרים מספיק לימוד כדי לרכוש מקצוע.
  • התנסות והתמחות - האם יש בקורס התנסות, תרגול, סימולציות והאם יש התמחות? - נושא ההתמחות וההתנסות הם קריטיים לקבלת מיומנות כדי לרכוש באמת בטחון ויכולת במקצוע החדש. כאן חשוב גם לשים לב לאורך ההתמחות, כיוון שבניגוד לשעות בקורס, שם ארוך יותר זה לרוב מעמיק יותר, ההתמחות מתבצעת בחלקה באופן עצמאי, ולכן אם זה קצר מידי זה לא נותן מספיק מיומנות ובסיס מעשי לעבודה ומאידך אם זה ארוך מידי, חלק משמעותי מהתלמידים, פשוט לא מגיע לסיים את כל חובות הקורס וגם לא מקבל את התעודה בסוף .
  • הכרה - חוק בתחום האימון עדיין אין למרות הניסיונות בשנים האחרונות, אך יש שני גופים מרכזיים שעוסקים בכך בארץ: לשכת המאמנים - שזה גוף ישראלי, ו- ICF - שזה איגוד המאמנים האמריקאי שפועל גם בארץ. חשוב שמשך הקורס, ורמת ההתמחות יאפשרו הכרה ע"י אחד מהם.
  • מחיר - זהו כמובן גורם משמעותי, אך בבואך לרכוש מקצוע חשוב שזה לא יהיה הגורם היחיד שנלקח בחשבון.

מטרה 2 - ללמוד קורס אימון כקורס אישי להצלחה ולהשגת מטרות

אם המטרה שלך היא ללמוד ולקבל כלים לחיים שיאפשרו להגיע למטרות ולהגשים חלומות, הרי שהחלטת לתת לעצמך מתנה - שתאפשר לך התמודדות קלה יותר בכל בעיה או מטרה בעתיד ואין ספק שזו בחירה מאוד מוצלחת, אבל כאן ההיצע שלך הרבה יותר קטן.

בתי הספר שמלמדים אימון למקצוע כיום, בעבר חלקם הגדול הכילו 2 קורסים, קורס ראשון היה למידת אימון למטרה אישית וקורס שני, ההמשך היה קורס מקצועי- למעוניינים להפוך את האימון למקצוע.

כנראה מסיבות כלכליות במרבית המקומות אוחדו הקורסים.

מי שרוצה ללמוד כיום יסודות קורס אימון אישי למטרה אישית יש לו לדוגמא את : מרכז גומא, מכון פתרונות, מכללת תלתן וכמה נוספים.

הקריטריונים המרכזיים לבחירת קורס אימון המתאים לך הם:

  • התנסות - כיוון שמטרת הקורס היא מעשית ולא רק ידע, חשובה מאוד ההתנסות בקורס. ההתנסות תבוא לידי ביטוי בקורס בתרגולים, בסימולציות ובמעבר תהליך אישי תוך כדי הקורס, כדי להתנסות בפועל ולהגיע למטרה אישית ספציפית תוך כדי הקורס, במקביל לקבלת כלים ותובנות לחיים.
  • הגישה המקצועית - בעולם האימון ישנן שתי גישות מרכזיות: הגישה המעשית והגישה הווייתית. הגישה המעשית מתמקדת בכלים מעשיים כדי להתקדם ולהגיע למטרה. הגישה ההווייתית מתמקדת בגורמים הרגשיים שמעכבים אותנו ומסיטים אותנו מהמטרה. למרות שברור ששני הגישות חשובות, בנושא זה ישנם הבדלים גדולים במיקוד בין מקומות הלימוד- למשל: מרכז גומא- מתמקד בגישה המעשית לאימון, עיקר העבודה היא על השלבים הנדרשים כדי להוציא מטרה מהמחשבה אל הפעולה. מכללת תלתן למשל מתמקדת בגישה ההוליסטית. בגישה זו המיקוד העיקרי הוא על התהליך הרגשי והגורמים הפנימיים שמעכבים אותנו מלהגיע למטרה. מכון פתרונות משלב בין שתי הגישות ומספק מצד אחד כלים פרקטיים ותהליך מעשי כדי להגיע ליעדים ומצד שני מתמודד עם הקשיים והרגשות שמונעים מאיתנו להשתמש בכלים המצויים בידינו.
  • גודל הקבוצה - כיוון שהקורס אינו קורס למידה רגיל, אלא קורס בו התלמידים עוברים תהליך, יש משמעות גדולה לגודל הקבוצה, כשברור שקבוצה קטנה עדיפה. אומנם בחלק מהקורסים משתמשים בדרכים לעקוף בעיה זו, למשל ע"י מתרגלים בכיתה או פגישות אישיות, ברור שקבוצה קטנה היא העדיפה ביותר לתלמיד.
  • מחיר - כמו בבחירת מקצוע, גם בבחירת כלים לחיים, המחיר הוא גורם משמעותי, שחשוב שלא יהיה הגורם היחיד שנלקח בחשבון.

מוגש כשירות

ע"י אליס אומרו

מנהלת ומרצה יסודות קורס אימון אישי

מכון פתרונות - מכון מומחה לפתרונות טיפול זוגי, גישור, אימון אישי ועוד

כרמי אומרו
מכון פתרונות – מכון מקצועי המאגד פתרונות טיפול זוגי, גישור, ייעוץ זוגי, אימון זוגי, אימון אישי ועוד... הכנס ומצא פתרון טיפולי עוד היום.
מכון פתרונות – מכון מקצועי המאגד פתרונות טיפול זוגי, גישור, ייעוץ זוגי, אימון זוגי, אימון אישי ועוד... הכנס ומצא פתרון טיפולי עוד היום.
מכון פתרונות
מכון פתרונות – מכון מקצועי המאגד פתרונות טיפול זוגי, גישור, ייעוץ זוגי, אימון זוגי, אימון אישי ועוד... הכנס ומצא פתרון טיפולי עוד היום.
החרש 16
נס ציונה
08-9301912
קישור לאתר
רוחניות - אימון אישי
תאריך: 20/1/2011
תגיות:   קורס אימון אישי    אימון אישי    לימודי אימון אישי   


פרסומות

עולם הקורסים
מחפש קורס? הכנס לעולם הקורסים ובחר את הקורסים שמענינים אותך על מנת לקבל הצעות ומידע
קורס
 

ממומן

מאמרים נוספים בתחום רוחניות - אימון אישי

NLP ו-EFT / LoadSEO SEO
יש דרכים שונות להגדיר NLP. אחת מהן היא ש-NLP הוא תוכנת הפעלה למוח. היום ישנם מחקרים שמאמתים מדעית את מה שה-NLP אמר לפני עשרות שנים מתוך תצפיות על אנשים.
דמיון מודרך / ClickUP .
דמיון מודרך הוא כלי רב עוצמה לתקשורת עם התת-מודע, בדרך ליצירת שינויים בחיים, ובניית דפוסי פעולה שישרתו אותנו ואת רצונותינו. דמיון מודרך מתאים לכל אדם המעונין לשפר את איכות חייו
האם אני יכול להצליח ולהגשים בחיים / איציק טל
המאמר מספר על אלו מנהגים יש לנו ואם לא אז כדאי לסגל כדי להיות אדם מצליח המשיג את יעדיו ומגשים את חייו.
קורס אימון אישי כאנרגיה לחיים / כרמי אומרו
הצורך בתהליך קורס אימון אישי ונחיצות במאמנים אישיים עלה עם השנים תודות לתוכניות טלוויזיה אשר בחרו להראות תהליכים אימוניים ולחשוף את הקהל לתוצאות ולהשפעה הטובה של אימון אישי
קורס אימון אישי כדחיפה לחיים / כרמי אומרו
מאמן אישי לעתיד, עובר בפרק הזמן של הכשרת לימודי אימון אישי חשיפה לכלי אימון אישיים שנחשפים במהלך הלימודים. התלמיד מכיר תאוריות שמרכיבות את המצע לשיטת אימון אישי
קורס אימון אישי כזריקת מרץ לחיים / כרמי אומרו
לימודי אימון אישי יתאימו לטיפוס שאוהב לעזור לבני אדם במצוקה ומוכן להציב מטרות ולדחוף אותם למטרות שהם קבעו לעצמם. רצוי שתהיה לאותו המאמן את התעוזה לצמוח ולהתפתח בעצמו
מהו הסוד להתרוממות נפשית? / הרב יוסף ויצמן
בכל פעם שאנו חווים רגע של השראה או בהירות רוחנית, עלינו לתרגם את האנרגיה הזו לפעילות מעשית. התוקף האמיתי של כל חוויה דתית מצוי בתוצאה שלה ובהשלכותיה על האדם.
החלטות / איציק טל
ואני שואל מה באמת חשוב לכם ולהחליט היום בשלב זה של חייכם? כיצד מתנהל מסע חייכם?, האם באמת אתם מחליטים החלטות חשובות ,או שמא שההחלטות החשובות נדחות הצידה וחלקכם כבר רגיל לדחות ולומר כשאתפנה אחליט
חלומות / איציק טל
כדאי שנהפוך כל רגע בחיינו לרגע חשוב ומרתק ,כך שהדרך אל מטרות חיינו תהיה בעלת משמעות ,דרך מרתקת משמע דרך מעניינת מאתגרת למרות הקשיים ,דרך אשר תמלא אותנו סיפוק וחוויה בהגשמת חלומותינו .
מי הבוס / איציק טל
, "הכול צפוי אבל הרשות נתונה".כלומר אנו מאמינים ביד המכוונת,בגורל,אבל יש לנו מרחב פעולה להשפיע על מה שיקרה.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים