מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

שכירות או רכישת דירה

שכירות או רכישת נכס?

/ מרדכי שמואלביץ'

שכירות או רכישת נכס?

 

יתרונות מול חסרונות בלקיחת הלוואת המשכנתא

 

מה עדיף? לקבל הלוואת משכנתא או להתגורר בשכירות?

אנשים המעדיפים לא לבקש הלוואת משכנתא מתבססים בעיקר על הטענה שהתחייבות ארוכת הטווח מסוכנת מדיי, ריבית ההלוואה שערורייתית וכי ההון העצמי המושקע בדירה עלול להוריד באופן ממשי את רמת חייהם, כמובן שטענתם נכונה.

לעומתם יש אנשים הטוענים שתשלום בעבור דירה שכורה הוא בזבוז כסף ויוצר אי-יציבות בשל מעברי דירה רבים. הם מעדיפים לחיות בצמצום כלכלי ולא לנדוד ממקום למקום, כמובן שגם בטענה זו יש צדק וגם היא נכונה.

כולם צודקים, אז מה באמת עדיף שכירות או רכישה? כאשר אנו בוחנים סיטואציה כלשהי, על מנת לדעת אם היא כדאית או לא, הדבר הראשון שעלינו לעשות זה להשוות בין שתי אלטרנטיבות. עבור כל אחד ואחד מאיתנו הכדאיות יכולה להיות שונה. והסיבות הם רבות, מצב כלכלי, אופי האדם, סטאטוס משפחתי, מטרה וכו'.

ברור שבתום תקופת ההלוואה נשלם כסף רב יותר מסכום ההלוואה שקיבלנו. זוהי מהותה של ההלוואה, הלוואת המשכנתא יקרה מסיבה אחת פשוטה והיא משך זמן ההלוואה ככל שמשך זמן ההלוואה ארוך יותר כך עלות ההלוואה ברמה הכללית תהיה גבוהה יותר. אולם יש לנו אופציות רבות שעשויות להפחית את החזר תשלום ההלוואה, עלינו לדעת להתנהל מול הלוואת המשכנתא לאורך כל תקופת ההלוואה על מנת שנמקסם את הפוטנציאל מהלוואת המשכנתא וזאת נלמד בפרק זה. הלוואת המשכנתא היא אמנם הלוואה זולה יחסית מבחינת גובה הריבית, אבל תקופת ההלוואה והגורמים המשפיעים על סכום החזר ההלוואה, מביאים לידי כך שהלוואת המשכנתא יקרה בהרבה. לכן עלינו לדעת למזער את ההשפעה של גורמים אלו על הלוואת המשכנתא.

כפי שאמרנו, ככל שתקופת ההחזר תהיה ארוכה יותר, כך תשלום החזר ההלוואה יהיה גדול יותר. אם אדם א' ירצה להחזיר את סכום הלוואה בתוך חמש שנים הוא ישלם הרבה פחות כסף מאדם ב' המעוניין להחזיר את אותו סכום הלוואה ב-25 שנה, כמובן שזה לא אומר שכולנו ניקח את הלוואת המשכנתא לחמש שנים, כי אז לא נעמוד בהחזרים החודשיים. להגיע לאותו מקום אידיאלי של החזר חודשי ותקופת שנים נכונה ברמה תוך כדי תכנון נכון של הלוואה, זה המקום אליו מרצה לשאוף.

 

יתרונות הלוואת המשכנתא:

 

1. הלוואה בריבית הנמוכה ביותר בשוק.

2. הלוואה ארוכת טווח המאפשרת פריסת תשלומים על-פי כושר ההחזר שלנו.

3. אופציית מימוש של זכאות המשכנתא של משרד הבינוי והשיכון.

4. שמירה על ההון הקיים למטרות נוספות בעקבות המימון של הבנק.

5. תחרות גדולה בין הבנקים.

6. אנחנו הבעלים של הנכס ובתום תקופת ההלוואה יוסר השעבוד על הנכס.

7. יציבות – איננו כפופים לגחמת איש.

 

חסרונות הלוואת המשכנתא:

 

1. התחייבות הלוואה לטווח ארוך.

2. אי-וודאות בעניין משתנים המשפיעים על ההלוואה.

3. משכון הנכס.

מרדכי שמואלביץ'
עוגן – הבית של המשכנתאות, הינו גוף פרטי ובלתי תלוי באף מוסד פיננסי כזה או אחר, אשר נותן שירות של יעוץ, ליוויוהדרכה בכל הקשור להלוואת המשכנתא
מרדכי שמואלביץ אסטרטג מומחה למשכנתאות, יועץ משכנתאות מומחה ומחבר הספר "סוד המשכנתאות הגדול" – התנהלות נכונה ומקצועית בהלוואת המשכנתא.
עוגן הבית של המשכנתאות
עוגן – הבית של המשכנתאות, הינו גוף פרטי ובלתי תלוי באף מוסד פיננסי כזה או אחר, אשר נותן שירות של יעוץ, ליווי והדרכה בכל הקשור להלוואת המשכנתא
077-4506019
077-4506018
קישור לאתר
מימון וכספים - משכנתא
תאריך: 20/1/2011
תגיות:   ריבית    ריביות    הלוואה    הלוואות    ריביות בנקים    ריבית בנקים    ריבית בנק    ריביות בנק    הלוואה לכל מטרה    משכנתא    משכנתאות   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום מימון וכספים - משכנתא

ריבית העוגן / מרדכי שמואלביץ'
ריבית העוגן היא ריבית הנקבעת ללא השפעה ישירה של הבנק. בריבית העוגן משתמשים בדרך כלל לשם הלוואת משכנתא במסלולי הריבית המשתנה.
לוחות סילוקין / מרדכי שמואלביץ'
לוח סילוקין - טבלה המייצגת את כל שלבי החזר ההלוואה החודשיים בתקופת ההלוואה. כדי לחשב את ההחזרים החודשיים עלינו להביא בחשבון את הפרמטרים האלה
מה עדיף? לוח סילוקין שפיצר או לוח סילוקין רגיל? / מרדכי שמואלביץ'
לכל לוח סילוקין יש יתרונות משלו. עלינו לדעת אותם ובעזרתם לקבוע איזה לוח עדיף בתשלום ההלוואה.
התנהלות נכונה במשכנתא / מרדכי שמואלביץ'
חבריי הקוראים, למדנו את נושא ההלוואה, קיבלנו אישורי הלוואה, בדקנו את הנכס, נפגשנו עם פקידי הבנק, בחנו את מסלולי ההלוואה, קנינו נכס, מחזרנו הלוואה ועוד ועוד.
ריבית פריים / מרדכי שמואלביץ'
ריבית הפריים היא ריבית הבסיס הנקבעת על-ידי הבנקים ומשתמשים בה לשם מתן הלוואה. ריבית הפריים נגזרת באופן ישיר מריבית בנק ישראל הנקבעת כאמור על-ידי בנק ישראל. ריבית הפריים מחושבת כך
מדד המחירים לצרכן / מרדכי שמואלביץ'
מדד המחירים לצרכן מעיד על ערך הכסף שלנו בכל זמן נתון. כל הצמדה למדד המחירים לצרכן נועדה למנוע את ירידת ערך הכסף. או שנכון יותר לומר, שהצמדה למדד המחירים לצרכן תפקידו לשמור על ערך הכסף בכל זמן נתון.
הריבית הבנקאית על הלוואה / מרדכי שמואלביץ'
הריבית הבנקאית היא ריבית נקבעת על-ידי הבנקים להלוואה בריבית קבועה. גובהה הסופי נקבע בין הבנק ובין הלקוח. הריבית הקבועה מושפעת ממספר גורמים:
ריבית בנק ישראל / מרדכי שמואלביץ'
ריבית בנק ישראל היא הנגזרת מהמדיניות המוניטארית של בנק ישראל, הריבית נקבעת ומשתנה על-ידי החלטת נגיד בנק ישראל בכפוף למדיניות המוניטארית ויעדי האינפלציה שנקבעו מראש.
צורת החזר הלוואה מסוג - "בלון" / מרדכי שמואלביץ'
בשיטה זו החזר ההלוואה ישולם בתום תקופת ההלוואה, הן מבחינת הקרן והן מבחינת הריבית. זאת אומרת, במהלך תקופת ההלוואה לא נשלם דבר.
צורות החזר תשלומי ההלוואה / מרדכי שמואלביץ'
לא תמיד נוח להתחיל לשלם מיד על ההלוואה שקיבלנו. לעתים הדבר נובע מתוך תכנית עסקית שבנינו, לעתים מתוך אינטרס זה או אחר.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים