מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

תהליך קבלת המשכנתא

תהליך קבלת המשכנתא

/ מרדכי שמואלביץ'

תהליך קבלת המשכנתא

 

כדי שנקבל את הלוואת משכנתא הטובה ביותר עבורנו, עלינו לפעול על-פי תכנית מוגדרת מראש, תכנית מקצועית וחכמה. התכנית תמנע בעיות שונות בעתיד, לדוגמא: אדם המחפש אחר נכס מסוים, ולאחר מכן מגלה שהבנק מאשר לו אחוז מימון קטן ממה שחשב. במקרה הטוב אותו אדם יכול למצוא עצמו בסיטואציה של בזבוז זמן ומורל נמוך להמשך חיפוש דירה מגורים אחרת, במצב הקשה יותר יכול למצוא עצמו אותו אדם בסיטואציה של חתימת חוזה מול המוכר ולאחר מכן לגלות שאין לו את המימון הנדרש לממש את רכישת הדירה ואז צריכים להתחיל למצוא פתרונות לגיוס הון נוסף. לא מזמן שודרה בערוץ הראשון תכנית על משפחות שטענו שהלוואת המשכנתא הרסה את חייהם. הטעות של משפחות אלו הייתה בתכנון כושל של קבלת החלטות בכול המשתמע מהלוואת המשכנתא. עלינו להבין שנכס איננו קונים בכל מחיר ובוודאי שלא מלחץ. עלינו להביא בחשבון מצבים עתידיים העלולים להפתיע אותנו, כגון עלייה בריבית, פיטורים ממקום העבודה, הרחבת המשפחה, ועוד.

אם נקלע לבעיה בהחזר הלוואת המשכנתא, עלינו למצוא פתרון כדי שלא ייווצרו בעיות גדולות יותר. עלינו לזכור שקניית נכס היא תהליך שצריך לשרת אותנו ולא אנחנו אותו.

 

הוצאות כלליות הנוגעות הבנק

* פתיחת תיק משכנתא- בדרך כלל 0.25% מגובה ההלוואה , או עמלה קבועה ידועה מראש. דמי פתיחת תיק הינה עמלה אותה גובה הבנק עבור עריכת תיק המשכנתא, הבנק מבחינתו מעוניין מאוד לתת לנו את ההלוואה לא פחות ממה שאנו מעוניינים לקבלה, זו בהחלט נקודת זכות עבורנו להפחתת עמלה זו ואפילו לבטלה לגמרי.

* דמי שמאות- הבנק מעוניין לוודא שהכסף שהוא מלווה לטובת הנכס לא יעבור אחוז מסוים מערך הנכס. לכן חשוב לבנק שהשמאי יעריך את ערך הנכס. עלותו של שמאי נקבעים עפ"י גודל הנכס ונעים בין 300 ₪ לבין אלפי שקלים.

* רישום הערת אזהרה בלשכת רישום המקרקעין- עמלה זו ניגבת על-ידי הגוף שבו אנחנו אמורים לבצע את רישום הערת האזהרה. עלינו לרשום את שעבוד הנכס לטובת הבנק תחת שמו של רוכש הנכס.

* עלויות המעבר – הובלות, חברת ניקיון, שיפוצים בדירה החדשה, ריהוט חדש וכו', לעיתים אין אנו מתייחסים לכל ההוצאות הנלוות אשר יכולות להוות משקל דיי גדול בעלויות רכישת הדירה.

עלינו להכין רשימה מסודרת ויידוע מראש ככל שניתן, על מנת שנדע פחות או יותר מהי ההוצאה הנדרשת.

 

* עמלת עו"ד נוטריון- מהו עו"ד נוטריון? עורך דין בעל ותק של 10 שנים ויותר בתחום עריכת הדין שעבר השתלמות מתאימה שהסמיכה אותו לשמש כנוטריון. נוטריון חייב להיות נקי מהרשעות ומהשעיה כלשהי של לשכת עורכי הדין. אם עורך הדין עומד בדרישות אלו, הוא רשאי להגיש בקשה ל"ועדה מיוחדת" במשרד המשפטים שתבחן את מסמכיו. אם הוא נמצא מתאים עליו לחתום בספר הנוטריון.

האישור הנוטריוני יש בו משום אישור לבנק לשם אימות המסמכים הדרושים לבנק בעניין הנכס וההלוואה. את האישור הנוטריוני ניתן לקבל תוך כדי התייצבות במשרד הנוטריון עם המסמכים הדרושים. עו"ד נוטריון מאשר את המסמכים ומנפיק בעבור הבנק את האישור הנדרש.

קשה להגדיר את עלות ההוצאות הנלוות בקניית נכס. יש מצבים שבהם ההוצאות הנלוות גבוהות מאוד, למשל, שיפוץ דירה, תשלום של מס רכישה וכו'. לעומת זאת, הוצאות אלו יכולות להיות זולות בהרבה, אם לא נשפץ את הדירה או אם נמנה בין אלו שזכאים לפטור ממס רכישה. נוסף על כך לא תמיד העסקה מתבצעת דרך תיווך. עם זאת עלינו להביא בחשבון שההוצאות הנלוות הן כ- 5% מערך הדירה.

מרדכי שמואלביץ'
עוגן – הבית של המשכנתאות, הינו גוף פרטי ובלתי תלוי באף מוסד פיננסי כזה או אחר, אשר נותן שירות של יעוץ, ליוויוהדרכה בכל הקשור להלוואת המשכנתא
מרדכי שמואלביץ אסטרטג מומחה למשכנתאות, יועץ משכנתאות מומחה ומחבר הספר "סוד המשכנתאות הגדול" – התנהלות נכונה ומקצועית בהלוואת המשכנתא.
עוגן הבית של המשכנתאות
עוגן – הבית של המשכנתאות, הינו גוף פרטי ובלתי תלוי באף מוסד פיננסי כזה או אחר, אשר נותן שירות של יעוץ, ליווי והדרכה בכל הקשור להלוואת המשכנתא
077-4506019
077-4506018
קישור לאתר
מימון וכספים - משכנתא
תאריך: 20/1/2011
תגיות:   ריבית    ריביות    הלוואה    הלוואות    ריביות בנקים    ריבית בנקים    ריבית בנק    ריביות בנק    הלוואה לכל מטרה    משכנתא    משכנתאות   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום מימון וכספים - משכנתא

ריבית העוגן / מרדכי שמואלביץ'
ריבית העוגן היא ריבית הנקבעת ללא השפעה ישירה של הבנק. בריבית העוגן משתמשים בדרך כלל לשם הלוואת משכנתא במסלולי הריבית המשתנה.
לוחות סילוקין / מרדכי שמואלביץ'
לוח סילוקין - טבלה המייצגת את כל שלבי החזר ההלוואה החודשיים בתקופת ההלוואה. כדי לחשב את ההחזרים החודשיים עלינו להביא בחשבון את הפרמטרים האלה
מה עדיף? לוח סילוקין שפיצר או לוח סילוקין רגיל? / מרדכי שמואלביץ'
לכל לוח סילוקין יש יתרונות משלו. עלינו לדעת אותם ובעזרתם לקבוע איזה לוח עדיף בתשלום ההלוואה.
התנהלות נכונה במשכנתא / מרדכי שמואלביץ'
חבריי הקוראים, למדנו את נושא ההלוואה, קיבלנו אישורי הלוואה, בדקנו את הנכס, נפגשנו עם פקידי הבנק, בחנו את מסלולי ההלוואה, קנינו נכס, מחזרנו הלוואה ועוד ועוד.
ריבית פריים / מרדכי שמואלביץ'
ריבית הפריים היא ריבית הבסיס הנקבעת על-ידי הבנקים ומשתמשים בה לשם מתן הלוואה. ריבית הפריים נגזרת באופן ישיר מריבית בנק ישראל הנקבעת כאמור על-ידי בנק ישראל. ריבית הפריים מחושבת כך
מדד המחירים לצרכן / מרדכי שמואלביץ'
מדד המחירים לצרכן מעיד על ערך הכסף שלנו בכל זמן נתון. כל הצמדה למדד המחירים לצרכן נועדה למנוע את ירידת ערך הכסף. או שנכון יותר לומר, שהצמדה למדד המחירים לצרכן תפקידו לשמור על ערך הכסף בכל זמן נתון.
הריבית הבנקאית על הלוואה / מרדכי שמואלביץ'
הריבית הבנקאית היא ריבית נקבעת על-ידי הבנקים להלוואה בריבית קבועה. גובהה הסופי נקבע בין הבנק ובין הלקוח. הריבית הקבועה מושפעת ממספר גורמים:
ריבית בנק ישראל / מרדכי שמואלביץ'
ריבית בנק ישראל היא הנגזרת מהמדיניות המוניטארית של בנק ישראל, הריבית נקבעת ומשתנה על-ידי החלטת נגיד בנק ישראל בכפוף למדיניות המוניטארית ויעדי האינפלציה שנקבעו מראש.
צורת החזר הלוואה מסוג - "בלון" / מרדכי שמואלביץ'
בשיטה זו החזר ההלוואה ישולם בתום תקופת ההלוואה, הן מבחינת הקרן והן מבחינת הריבית. זאת אומרת, במהלך תקופת ההלוואה לא נשלם דבר.
צורות החזר תשלומי ההלוואה / מרדכי שמואלביץ'
לא תמיד נוח להתחיל לשלם מיד על ההלוואה שקיבלנו. לעתים הדבר נובע מתוך תכנית עסקית שבנינו, לעתים מתוך אינטרס זה או אחר.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים