מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

מסלולי הלוואת משכנתא

מסלולי הלוואת משכנתא

/ מרדכי שמואלביץ'

מסלולי הלוואת משכנתא

 

הדבר החשוב ביותר בלקיחת הלוואת המשכנתא הוא לדעת לבחור את מסלולי ההלוואה הטובים ביותר עבורנו בכל זמן נתון. זכרו תמיד, תחילה נבחר את מסלולי ההלוואה ונבנה תוכנית ורק לאחר מכן נרצה לקבל את הרביות הטובות ביותר שהשוק יכול להציע לנו. ניתן לספור יותר מ- 30 מסלולי הלוואה בשוק המשכנתאות שהבנקים מציעים ללקוחותיהם בכל זמן נתון. יש לציין שאם בחרנו במסלול מסוים ואחר כך החליט הבנק לחדול משיווקו, נהיה זכאים להמשיך באותו מסלול.

סוגי ההלוואה הם רבים, אך עלינו לשים לב תמיד גם למסלולים הבסיסיים ביותר לפני שנבדוק את יתר החלופות. לדוגמה, כשבנק כלשהו מפרסם הודעה בדבר "משכנתא לעובדי חבר" אנחנו יודעים שמסלול זה מיועד ומכוון לפלח שוק של אנשי צבא, אנשי משטרה וכו'. סביר להניח שכל עובד "חבר" שעתיד לבקש הלוואת משכנתא בתקופה הקרובה יבדוק מסלול זה. עם זאת לא בטוח שמסלול ההלוואה המיועד לאותו פלח שוק הוא המסלול הטוב ביותר בעבורו.

כעת נציג את הבסיס שממנו נגזרים כל אחד מהמסלולים הקיימים שהם מסלולי ההלוואה הנפוצים ביותר:

1. הלוואה לזכאים.

2. הלוואה בריבית קבועה לא צמודה.

3. הלוואה בריבית קבועה צמודה למדד המחירים לצרכן.

4. הלוואה בריבית משתנה צמודה למדד המחירים לצרכן.

5. הלוואת פריים(לא צמודה למדד המחירים לצרכן).

6. הלוואת מט"ח.

בבואנו לבקש הלוואת משכנתא, עלינו לברר מהם התנאים של כל מסלול ומסלול, לקבל מידע בסיסי ולהסיק את המסקנות הנכונות.

מה באמת חשוב לדעת על מסלולי ההלוואה השונים? כיצד ניתן לבחור את המסלול המתאים לנו ביותר?

* בתקופת ההלוואה יחולו תמיד שינויים על הלוואת המשכנתא. יש לציין שהריבית שנקבל היום אינה בהכרח הריבית שנקבל בעתיד.

כדי שנדע להגן על עצמנו כשהריבית עולה ו"לתקוף" כשהריבית יורדת עלינו להבין את יתרונותיהם וחסרונותיהם של מסלולי ההלוואה השונים. נציין שכל מסלול ומסלול שונה מבנק אחד למשנהו, וזאת על-פי מדיניות הבנק.

הרף התחתון של תקופת הלוואת המשכנתא הוא בדרך כלל קבוע, קרי ארבע שנים (יש מסלולים של חמש שנים). נתון זה עשוי להשתנות בהתאם למדיניות הבנק. 

 

מרדכי שמואלביץ'
עוגן – הבית של המשכנתאות, הינו גוף פרטי ובלתי תלוי באף מוסד פיננסי כזה או אחר, אשר נותן שירות של יעוץ, ליוויוהדרכה בכל הקשור להלוואת המשכנתא
מרדכי שמואלביץ אסטרטג מומחה למשכנתאות, יועץ משכנתאות מומחה ומחבר הספר "סוד המשכנתאות הגדול" – התנהלות נכונה ומקצועית בהלוואת המשכנתא.
עוגן הבית של המשכנתאות
עוגן – הבית של המשכנתאות, הינו גוף פרטי ובלתי תלוי באף מוסד פיננסי כזה או אחר, אשר נותן שירות של יעוץ, ליווי והדרכה בכל הקשור להלוואת המשכנתא
077-4506019
077-4506018
קישור לאתר
מימון וכספים - משכנתא
תאריך: 20/1/2011
תגיות:   ריבית    ריביות    הלוואה    הלוואות    ריביות בנקים    ריבית בנקים    ריבית בנק    ריביות בנק    הלוואה לכל מטרה    משכנתא    משכנתאות   


פרסומות

שעות פתיחה בנק
שעות פתיחה של בנק לאומי
בנק לאומי שעות פתיחה
 

ממומן

מאמרים נוספים בתחום מימון וכספים - משכנתא

ריבית העוגן / מרדכי שמואלביץ'
ריבית העוגן היא ריבית הנקבעת ללא השפעה ישירה של הבנק. בריבית העוגן משתמשים בדרך כלל לשם הלוואת משכנתא במסלולי הריבית המשתנה.
לוחות סילוקין / מרדכי שמואלביץ'
לוח סילוקין - טבלה המייצגת את כל שלבי החזר ההלוואה החודשיים בתקופת ההלוואה. כדי לחשב את ההחזרים החודשיים עלינו להביא בחשבון את הפרמטרים האלה
מה עדיף? לוח סילוקין שפיצר או לוח סילוקין רגיל? / מרדכי שמואלביץ'
לכל לוח סילוקין יש יתרונות משלו. עלינו לדעת אותם ובעזרתם לקבוע איזה לוח עדיף בתשלום ההלוואה.
התנהלות נכונה במשכנתא / מרדכי שמואלביץ'
חבריי הקוראים, למדנו את נושא ההלוואה, קיבלנו אישורי הלוואה, בדקנו את הנכס, נפגשנו עם פקידי הבנק, בחנו את מסלולי ההלוואה, קנינו נכס, מחזרנו הלוואה ועוד ועוד.
ריבית פריים / מרדכי שמואלביץ'
ריבית הפריים היא ריבית הבסיס הנקבעת על-ידי הבנקים ומשתמשים בה לשם מתן הלוואה. ריבית הפריים נגזרת באופן ישיר מריבית בנק ישראל הנקבעת כאמור על-ידי בנק ישראל. ריבית הפריים מחושבת כך
מדד המחירים לצרכן / מרדכי שמואלביץ'
מדד המחירים לצרכן מעיד על ערך הכסף שלנו בכל זמן נתון. כל הצמדה למדד המחירים לצרכן נועדה למנוע את ירידת ערך הכסף. או שנכון יותר לומר, שהצמדה למדד המחירים לצרכן תפקידו לשמור על ערך הכסף בכל זמן נתון.
הריבית הבנקאית על הלוואה / מרדכי שמואלביץ'
הריבית הבנקאית היא ריבית נקבעת על-ידי הבנקים להלוואה בריבית קבועה. גובהה הסופי נקבע בין הבנק ובין הלקוח. הריבית הקבועה מושפעת ממספר גורמים:
ריבית בנק ישראל / מרדכי שמואלביץ'
ריבית בנק ישראל היא הנגזרת מהמדיניות המוניטארית של בנק ישראל, הריבית נקבעת ומשתנה על-ידי החלטת נגיד בנק ישראל בכפוף למדיניות המוניטארית ויעדי האינפלציה שנקבעו מראש.
צורת החזר הלוואה מסוג - "בלון" / מרדכי שמואלביץ'
בשיטה זו החזר ההלוואה ישולם בתום תקופת ההלוואה, הן מבחינת הקרן והן מבחינת הריבית. זאת אומרת, במהלך תקופת ההלוואה לא נשלם דבר.
צורות החזר תשלומי ההלוואה / מרדכי שמואלביץ'
לא תמיד נוח להתחיל לשלם מיד על ההלוואה שקיבלנו. לעתים הדבר נובע מתוך תכנית עסקית שבנינו, לעתים מתוך אינטרס זה או אחר.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים