מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

הצללות

הצללה: איש תחת גפנו ותחת תאנתו

/ אביב יועצים

הצללה: איש תחת גפנו ותחת תאנתו

הצללה: מי לא רוצה קצת צל מעל הראש שלו? מי לא רוצה לשבת במרפסת ביום קיץ חם, ליהנות מהאוויר ומהנוף כשהוא אינו נצלה בשמש אחר הצהריים הישראלית? אבל סוככים זה הרבה יותר מסתם צל מעל הראש שלנו. כל סוכך טומן בחובו רצונות הרבה יותר משמעותיים ומשמעויות הרבה יותר עמוקות.

בימות המשיח, או יותר נכון בימים אחרי בואו של המשיח, כך מבטיח לנו הנביא, האדם מן הישוב ישב תחת גפנו ותחת תאנתו. התמונה הזאת ברורה גם למי שלא בורך בהרבה דמיון: יום קיץ אביבי, השמש בשמיים זורחת, והאדם מן הישוב נהנה מהצל שמטילה עליו הגפן או התאנה. ברור לנו שלא מדובר פה בפרסומת לסוגים של סוככים ותו לא. ברור לנו מיד שהנביא מייחס לסוככים הרבה יותר מאשר נוחות וקנייה נכונה של הצללות איכותיות במחיר טוב. סוכך הוא הרבה יותר מכך כיוון שהוא מבטא את השלווה העליונה. הסימן לכך שהמשיח בא הוא שכל אדם יכול ליהנות מצל. מסתבר איפה שהרצון שלנו למצוא סוככים איכותיים הוא הרבה יותר משמעותי ממה שחשבנו.

צל הוא סימן לשלווה. לשבת בצל מבטא עבור הנביא את השלום שיגיע עם המשיח. האדם מן הישוב לא יהיה סגור בביתו אלא יוכל לשבת בחוץ בביטחון כשעל ראשו פרוש סוכך. מדוע סוכך מבטא את השלווה המיוחדת של ימות המשיח? כיוון שהוא משלב בתוכו את הבחוץ – המרפסת, הגינה, החצר או סתם מגרש – שיש בו משהו מהבפנים – הצל שנוצר בזכותה של הצללה מוצלחת. השילוב הזה בין הבחוץ והבפנים הוא הביטוי של ימות המשיח. לא עוד הסתגרות בדלת אמותיו המבוצרות של האדם מן הישוב אלא ישיבה נינוחה בחוץ בצילה של הגפן ובצילה של התאנה.

צל גם מבטא ביטחון. אנחנו מבקשים שהאל יסתיר אותנו בצל כנפיו. הצל שמטילות הכנפיים הוא צל מגונן. שוב יש פה את המשמעות המיוחדת הזו שרק בחוץ, בחלל הפתוח, אפשר לדבר על ביטחון אמיתי, בתנאי שאנו תחת סוכך מגונן. אם אנחנו יושבים בבית ולא יכולים ליהנות מהשמש הרי שאין משמעות אמיתית לביטחון שלנו. רק אם אנחנו יכולים לשבת בחוץ אבל בזכותם של פתרונות הצללה לא לסבול מחום השמש הרי שאפשר לדבר על ביטחון.

הצללה, אם כן, היא בעלת משמעות מעבר לנוחות שהיא מספקת. החיפוש שלנו אחרי סוככים לא נועד רק לסדר לנו דירה עם מרפסת מוצלת, להעלות את ערכו של איזה נדל"ן שיש לנו או להפוך מגרש לגן נעים. כאשר אנחנו מחפשים סוככים יש בכך הד לחיפוש האנושי עתיק היומין אחרי שלווה וביטחון. הרצון לשבת מתחת סוכך מבטא את הרצון היותר עמוק של להרגיש בטוחים גם מחוץ לבית, להרגיש שהאוויר הפתוח איננו מאיים עלינו. ההגנה מפני קרני השמש שמספקת לנו הצללה מוצלחת היא רק חלק ממה שעמוק בתוכנו אנחנו מבקשים.

אל לנו לחשוב רק כמו סוכני נדל"ן שמבקשים תמיד להבין את הערך המעשי של כל פעולה בחיינו בכלל ושל כזאת שנועדה לשיפוץ דירה בפרט. ישנן פעולות, כמו התקנת סוככים, שעונות על צרכים הרבה יותר עמוקים מהתחמקות מהשמש או העלאת ערך הנדל"ן שברשותנו.

אביב יועצים
כתיבת תוכן איכותי.
כתיבת תוכן איכותי.
אביב יועצים
ייעוץ שיווקי וקידום אתרים באינטרנט.
מרכז הארץ
-
קישור לאתר
בנייה ושיפוצים - כללי
תאריך: 14/1/2011
תגיות:   סוככים    סוכך    הצללה   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בנייה ושיפוצים - כללי

איטום וזיפות במודיעין / לילך כהן
שאננות ולא לאטום את הבית, כהכנה לחורף המתקרב. איטום וזיפות במודיעין יכול לתת מענה גם לצרכים אחרים כמו איטום קירות מפני רטיבות, איטום רצפות ועוד. אז מתי צריך איטום וזיפות ולמי פונים? כל התשובות בפנים.
מיזוג אוויר במודיעין / לילך כהן
אחד מהאמצעים למיזוג אוויר הבולטים ביותר, ששינו את חיינו בלי הכר. לכן לא מפתיע שדווקא בחודשי הקיץ החברות יוצאות במבצעים למערכות מיזוג אוויר. אז איך בוחרים מערכת כזאת ומה ההבדלים בניהן? כל התשובות כאן.
עבודות גבס במודיעין / לילך כהן
וזה הזמן לחלק את החדר הגדול לשניים. אם המצב הזה מוכר לכם, אתם צריכים בעל מקצוע שמתמחה בביצוע עבודות גבס במודיעין, שיבצע את העבודה שאתם צריכים בצורה הטובה ביותר. אז איך מוצאים אחד כזה? כל התשובות כאן.
דודי שמש במודיעין / לילך כהן
ה מטבעה, מרבים לנצל את השמש ולהעדיף דודי שמש על פני דודי חשמל, שצורכים אנרגיה בזבזנית ויקרה. אז איך מתקנים דודי שמש במודיעין ולמה הם עדיפים על דודי חשמל או אופציות אחרות לחימום מים? כל התשובות בפנים.
הובלות במודיעין / לילך כהן
מודיעין היא עיר חדשה יחסית ואנו יכולים לראות כיצד רבים עדיין מגיעים לגור בעיר נהדרת זו. פרויקטים חדשים מציעים ללא מעט תושבי ערים אחרות בישראל לראות מה מציעה עיר זו וכיצד היא יכולה לתרום לאיכות חייהם
סוככים: מלוינסקי עד שיינקין / אביב יועצים
סוככים הם כמו ג'ינס וטי שירט, תמיד נכון, תמיד מעודכן, תמיד הולם את רוח התקופה. כמובן, גם בפריטים קלאסיים ועל זמניים יש שינויים בהתאם לתקופה.
סוככים: סוכך המחר / אביב יועצים
סוככים היום משמשים לנוי לא פחות מהצללה. ומה תפקידם בעולם המחר?, סוככים עשויים בעתיד לשרת אותנו יותר מאשר לנוי ולנועם.
סוככים: אופנה על זמנית / אביב יועצים
אם תאמצו את הזיכרון ותסתכלו כמה עשורים אחורה, אין ספק שתגיעו למסקנה - כל מה שקשור באופנת קיץ הוא פשוט אופנה על זמנית, שמלווה אותנו שנים ארוכות: סוככים הם כבר שנים רבות איתנו.
סוככים: קשת של צבעים / אביב יועצים
כן, לא תצליחו להתחמק מהפקקים, לא מהמוני האדם השוטפים את הרחובות והקניונים בקיץ של החופש הגדול, אבל לפחות מהשמש אפשר, בינתיים, להתחבא תחת צילו מלא החן של סוכך זה או אחר ולהתמסר לשלווה ולשקט...
סוככים וקריאה בקפה / אביב יועצים
באמצעות בחינה של סוככים אפשר בהחלט לגלות תכונות אופי באדם שבחר אותם. אם תסתכלו על סוככים, לא משנה איפה, בגינה, בחצר או במרפסת של מישהו, בכניסה לחנייה, בבית קפה ברחוב שטוף שמש, בחנות היושבת ברחוב הסואן
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים