מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

לרצוח את ניצן

לקטוף את הפרי הרעיל – בטרם יבשיל

/ אברהם פכטר

לקטוף את הפרי הרעיל – בטרם יבשיל

 

 

הסרטונים באינטרנט – הקוראים לרצוח את עו"ד ניצן מפרקליטות המדינה ואת אהוד ברק, שר הביטחון, באים משני הקצוות הקיצוניים של ימין ושמאל.

השמאל – האשים תמיד את קבוצות הימין בקיצוניות מסוכנות – מתברר שהשמאל הרדיקלי/אנרכיסטי – יצירתי ומסוכן לא פחות.

אני מאשים – את ממשלות ישראל ומערכת אכיפת החוק, באי מניעת פשעים ורשלנות בטיפול בנושא.

 

* מאת: עו"ד אברהם פכטר

 

הגענו לשלב מסוכן – בו יש לא רק רמזים בין השיטון, לפגוע באנשי ציבור, בפוליטיקאים והחלשים – אלא קריאה ממש לבצע את המעשים.

כאשר שלטונות החוק, משטרה, פרקליטות, בתי משפט ובראשם היועץ המשפטי לממשלה, הקודם וזה שלפניו, גמגמו, התאפקו, התרשלו בטיפול בתופעת האלימות הפוליטית של קבוצות קיצוניות מימין ומשמאל – התוצאה מכה בפני החברה בסרטוני רצח.

כאשר העלימו עין, העלימו רתיעה ופעולה משפטית מקבוצות מתפרעות של נוער הגבעות מחד, וקבוצות אנרכיסטיות משמאל מאידך, התוצאה - סרטונים הקוראים לרצח.

שלטונות וזרועות החוק – לפני רצח רבין ז"ל, פעלו באיטיות, ברשלנות, באיפוק לא ברור כנגד קריאות להסתה ומעבר לכך, כולל הסתה של רבנים, של קיצוניים למיניהם, מטיפי דת מוסלמיים במסגדים, ללא מורא וללא תגובה.

כאשר אנרכיסטים של הגדר, או קבוצות של שמאל ונוער מתפרע של המגזר הערבי – מפגינים נגד צה"ל עם דגלי פת'ח וחמאס, התוצאה – הסתות, התפרעויות כנגד הממשלה, מנהיגיה ומוסדותיה.

כאשר ח"כים ערביים בכנסת ישראל – ללא מורא ופחד קוראים לראש ממשלה, שר ביטחון רוצח, שקרן, ומילות גנאי לא פרלמנטריות והממשלה על זרועות החוק לא מגיבה, התוצאה – סרטוני רצח.

כאשר ח"כים ערביים – מטיילים בארצות אויב: סוריה, לבנון, ונפגשים עם ראשי חזבאללה ומנהיגיה, תוך הזדהות עם מאבקם נגד ישראל הציונית היהודית וחוזרים לבטח לשכון בכנסת ישראל – ללא תגובה הולמת – התוצאה מכה בפנינו.

כדי לאזן בין הקיצוניים, ראוי לזכור, כי האיומים לרצח, לביצועו, לאלימות פוליטית על כל סוגיה, אינה נחלת או המצאת הימין הקיצוני, המשיחי, ההזוי בלבד.

השמאל – תמיד אהב להאשים את הימניים הקיצוניים, כבריונים המשתמשים באלימות פיזית ומילולית ויחסו לא מעט מעשי נבלה פוליטיים לקבוצות הימין.

איווט ליברמן ומפלגת ישראל ביתנו – לא נחלצו מהאשמות אלה ובוודאי לא ליברמן שסומן כקיצוני, בריוני וסטליניסט.

אנשי השמאל – עוזריהם, תומכיהם וחנפניהם שכחו לציין שבהיסטוריה הקצרה של מדינת ישראל – רוב המרגלים שאותרו והועמדו לדין – היו מהצד השמאלי של המפה. אם נוסיף לכך, את פעילות המגזר הערבי, בתחום זה, בראשות עזמי בשארה שכידוע נמלט מהארץ בשל פעולות וחשד לפעילות נגד בטחון המדינה – ואת המסייעים, משת"פים למחבלים, למתפוצצים הסעתם הלנתם והצבעה על מקומות לפיגועים – נגיע למסקנה העגומה של פעילות יתר אנטי ישראלית דווקא מהצד השמאלי של המפה.

כאשר אנשי שמאל ואנשי רוח למיניהם – יוצאים בזעקות שבר וצועקים חמאס, כנגד החוק לבדיקת מקורות מימון, של גופים אנטי ציוניים, אנטי יהודיים, אנטי מדינת ישראל במסווה של פגיעה בדמוקרטיה - לא פלא שמגיעים לתוצאות לקריאה לרצח פוליטי.

שלא תהיה אי הבנה – לא הדמוקרטיה, לא חופש הביטוי, לא זכויות האזרח – עומדים בסכנה או בחקירה, אלא מאין זורם כסף שחור, מלוכלך, מסוכן שבא לתת כוח לגופים שקוראים לאי-לגיטימציה של מדינת ישראל, להסתה נגדה, נגד הציונות, נגד היהודים ומדינת ישראל.

גופים שהם כשרים – אין להם ממה לפחד, אין להם ממה להירתע, רק מי שיודע או חושש – שמקורות הכסף באים מתומכי חמאס, איראן, ארגונים אנטי ציוניים, גופים הממונים ישירות או בעקיפין בכסף איראני או מלוכלך מסוג אחר – חוששים וצועקים "גוואלד" – אונסים את הדמוקרטיה.

ובכן רבותי – כשהדבר מגיע לאונס, עדיף לפעמים שיאנסו קצת את הדמוקרטיה מאשר יאנסו או ירצחו את מדינת ישראל.

ובאשר לסרטונים והגילויים האחרונים על אלימות כלפי אנשי ציבור וזרועות החוק והממשלה, לפעול מהר, מיד ואם צריך לא באופן אלגנטי, זה כולל – גם אמצעים קיצוניים. כמו – "מעצר מנהלי" – ללא הבדל דת, גזע, מין ומוצא – בטרם נאחר את המועד.

במשפט יש מושג שקוראים לו – "פרי העץ המורעל" – האלימות בחיינו ובחיים הפוליטיים הם תוצאה של אותו עץ – שלא טיפלו בו בזמן ובצורה נכונה.

אני מאשים, את ממשלות ישראל ואת מערכת אכיפת החוק, באי מניעת פשע, התרשלות במילוי תפקידם, איפוק לא סביר, פרשנות מרחיבה של החוק – שהביאה למצב המסוכן.

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                     

*    הכותב הוא עורך-דין, בעל תואר שני במשפטים, המתמחה במשפט פלילי, צבאי וציבורי, והיה בעבר מדריך בקורס קציני שריון, ראש לשכה של האלוף טל, פרקליט צבאי, יועץ משפטי ביו"ש וברצועת עזה, שופט צבאי בדרגת סא"ל, סגן פרקליט מחוז, משנה ליועץ המשפטי של מועצת העיתונות ופרשן משפטי בהווה.

אברהם פכטר
הכותב הוא עורך-דין, בעל תואר שני במשפטים
הכותב הוא עורך-דין, בעל תואר שני במשפטים
אברהם פכטר
המתמחה במשפט פלילי צבאי וציבורי והיה בעבר מדריך בקורס קציני שריון ראש לשכה של האלוף טל, פרקליט צבאי יועץ משפטי ביש"ע שופט צבאי בדר' סא"ל סגן פרקליט מחוז משנה ליועץ המשפטי של מועצת העיתונות ופרשן משפטי
תל-אביב
03-6990619
חברה ומדינה - אקטואליה
תאריך: 13/1/2011
תגיות:   פכטר    עו"ד ניצן    ימין הקיצוני    שמאל הקיצוני   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום חברה ומדינה - אקטואליה

"תג מחיר" = תג אסיר / אברהם פכטר
יש למגר ומהר את התופעה של בריוני "תג מחיר" – המביאים נזק עצום לתדמית ישראל ולממשלת ישראל.
חוצפנים - נמאסתם / אברהם פכטר
מובילי המחאה – שהוכתרו ע"י התקשורת ומקבלים מהם גיבוי וכותרות – נתנו לנתניהו אולטימאטום של חודש ימים, הבנתם? וועדת טרכטנברג, עוד לפני שהחלה לפעול, כבר נפסלה ע"י יושבי האוהלים.
שלוש נקודות עקרוניות מבדילות בין נאומי / אברהם פכטר
מה אמרו על נאום אבו-מאזן. נאום של הסתה, נבזי, משעמם, מלא סתירות ועיוותים עובדתיים והיסטוריים. נאום נתניהו – היסטורי, ציוני, לאומני, מוגש בצורה דרמטית ומבריקה כיאה לנואם גדול.
ארדואן – רוצה לחדש את האימפריה העותומנית / אברהם פכטר
מתוסכל וממורמר, מאי קבלתו למשפחת המערב. מאוכזב מדו"ח פלמר של נציגות האו"ם שלא הצדיק את טענותיו השחצניות, מוציא את הכעס והזעם על ישראל.
פני המחאה – כפני מנהיגיה / אברהם פכטר
לא הפגנת המיליון, לא צעדת המיליון, אלא שאלת מיליון הדולר – פני המחאה לאן?
יום אחד, אולי – אפרוש כנפיים / אברהם פכטר
מי מאיתנו לא חלם על יום כזה. יש וחלומות אכן מתגשמים – ויש וחלומות מתגשמים לא לפי שתוכננו. אבל לפרוש כנפיים – שיסתבכו בסורגי הכלא, זה בוודאי לא היה בתכנית.
הכרמל, שוב בוער - בלבבות / אברהם פכטר
דו"ח המבקר על השריפה בכרמל, מצית מחדש אצל המשפחות השכולות את "אש התמיד" של הכרמל.
בהמשך לגלי המחאות השונות בארץ בחודשים האחרונים / ירון כהן
בהמשך לגלי המחאות השונות בארץ בחודשים האחרונים
העם דורש.... / אברהם פכטר
לא זכורה לי תקופה אחת מאז קום המדינה שהעם לא דרש. עם שדורש... זה טוב, בריא וצודק. אבל לזעוק: "העם דורש צדק חברתי" ולחשוב בתמימות שניתן לפתור את כל בעיות המחאה כבמטה קסם – זה נאיבי...
לא להתפתות - לאופוריה / אברהם פכטר
"האופוריה" של המחאה, מתחילה להדאיג ולהתפוגג. מחד, מחאת המונים (עם מספרים מנופחים ולא ריאליים) מאידך מפגן מרשים למדי של אזרחים הדורשים שינוי.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים