מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

שקד שלישי

מהו שקד שלישי?

/ דר שינהר

מעל האף, בחלק העליון של הלוע, ממוקדם השקד השלישי, או בשמו הלועזי האדנואיד. השקד השלישי, בדומה לשאר השקדים, מורכב מרקמת לימפה, ובעצם הינו חלק מהמערכת החיסונית של הגוף. במקרים מסוימים, שלא תמיד ברור מה גורם להם, השקד השלישי גדל, וכך בגלל מיקומו, גדילתו של השקד השלישי גורם לחסימה חלקית או מלאה של האוויר שנכנס דרך האף. וזה גורם לקשיי נשימה רבים. ניתן לזהות את התופעה בעזרת התסמינים הבאים, שנפוצים בעת הופעת גדילה של שקד שלישי: נשימה דרך הפה, נזלת כרונית, נוזלים באוזניים, פה פתוח ודלקות אוזניים.

במקרים מסוימים אין צורך כלל לטפל בתופעת שקד שלישי, גדילתו עוברת מעצמה בחלק מן הילדים עד גיל שש. אך אין זה תמיד כך, ובמקרים רבים יש חשש שגדילתו של השקד השלישי יכולה ליגרום לנזקים עתידיים ולעכב את התפתחותו של הילד. במקרים אלו לרוב מבצעים ניתוח להסרת השקד השלישי. זהו ניתוח פשוט יחסית, ונחשב לניתוח מהיר וקל, משכו כעד חצי שעה בלבד, הוא מבוצע בהרדמה מלאה, ואין צורך באשפוז.

הסיבוכים הנפוצים שנגרמים משקד שלישי מוגדל כוללת כמה אפשרויות, ירידה ביכולת השמיעה (שנגרמת מנוזלים באוזניים, ירידה בשמיעה עלולה לגרום לקושי בהתפתחות של הדיבור), גרימה לבעיות בשלד הפנים בגלל נשימה דרך הפה, עייפות כרונית שגורמת לבעיות התנהגות בילד, קשיים בנשימה במאמץ ועוד.

הומיאופתיה ילדים – ההומיאופתיה המודרנית מציעה פתרון טיפולי יעיל ביותר לתופעה זו. הטיפול מאותת למערכת הלימפתית כיצד לעבוד נכון ומגביר את פעילותה ומייעל את עבודתה. פועל יוצא של טיפול זה כולל ירידה בגודש של האדנואידים, הפחתה במספר אירועי הדלקת וכתוצאה מכך פתיחה של האף ותעלות הניקוז של האוזניים, ומעלימה נוזלים באוזניים

 

יתרונו של הטיפול ברפואה ההומיאופתית הינה במהירות השפעתה ותוך ימים ספורים מושגת הקלה משמעותית בתסמינים. יתרון מובהק נוסף הוא בכך שההטבה במצב נמשכת לאורך זמן ולעיתים ניתן להגיעה להחלמה מהירה למרות הפסקת הטיפול.

 

לעיתים, יש לקחת טיפול קצר טווח בתקופות שבהן יש ריבוי תופעות אלרגיות כגון סתיו ואביב ולאפשר לילד לעבור תקופות אלה בשלום.

 

באותם מקרים שמוצע כל הטיפול האפשרי ועדיין אין הטבה במצב יש לגשת לפתרון הניתוחי שגם הוא אינו מבטיח הטבה מוחלטת.

 

לפיכך, בפעם הבאה שתתעוררו מנחירותיו של ילדכם, זכרו שיש צורך לטפל בבעיה וניתן לשפר בצורה משמעותית את איכות חייו.

 

לילה שקט ללא נחירות!

 

דר דניאל שינהר - ברית מילה רפואית, מוהל מומחה.

דר שינהר
דר דניאל שינהר - ברית מילה רפואית, מוהל מומחה.
דר דניאל שינהר - ברית מילה רפואית, מוהל מומחה.
דר שינהר
בריאות ורפואה - בריאות ילדים
תאריך: 12/1/2011
תגיות:   שקד שלישי    נוזלים באוזניים    הומאופתיה ילדים   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בריאות ורפואה - בריאות ילדים

עידוד פעילות גופנית בקרב ילדים / ofer rashkes
המאמר מפרט חשיבות ודרכים לעידוד פעילות גופנית בקרב ילדים
ילדים זקוקים לפעילות גופנית / ofer rashkes
המאמר מפרט מדוע ילדים זקוקים לפעילות גופנית
חשיבות הספורט בחינוך לחיים בריאים / ofer rashkes
המאמר מציג את חשיבות הספורט בחינוך לחיים בריאים
תזונת תינוקות – משרד הבריאות / LoadSEO SEO
במאמר נלמד כדאי ומה לא בכל הנוגע לנושא תזונת תינוקות. משרד הבריאות הוציא המלצות ברורות בנושא וניתן לעשות בהן שימוש טוב ויעיל למען הילדים הקטנים שלנו.
תזונת תינוקות בגיל שנה / LoadSEO SEO
תזונת תינוקות בגיל שנה צריכה להיות מותאמת לצורת התפתחות התינוק ויכולותיו של התינוק. תזונת תינוקות בגיל שנה דוגלת בפיתוח מיומנויות חיוניות ועתידיות לתינוק.
תזונת תינוקות בשנה הראשונה / LoadSEO SEO
תזונת תינוקות בשנה הראשונה נושפעת בעיקר מריגישותו של התינוק ועמידות מערכת העיכול שלו למזונות מסויימים. תזונת תינוקות בשנה הראשונה
MAYASURF קייטנת גלישת גלים לילדים כפעילות גופנית / מאיה דאובר
קייטנת גלישת גלים של MAYASURF הנה אופציה מצוינת לפעילות גופנית לילדיכם בקיץ אשר יכולה להפוך לתחביב ספורטיבי לכל החיים זהו ספורט שעובד על כול שרירי הגוף וסיבולת לב ריאה ומומלץ להתחילו בגיל צעיר
פעילות גופנית שומרת על בריאות ילדינו / ofer rashkes
היות בריאים ומאושרים יותר. מאמר זה ימנה מספר יתרונות (גם כאלו שרובנו לא מכירים...) שמקנה הפעילות הגופנית בכלל, ולילדינו בפרט, וכך יסביר מדוע זה הכרחי שנעודד אותם להיות כמה שיותר פעילים מבחינה גופנית.
השמנת ילדים, סיבות ודרכי ההתמודדות עימה / ofer rashkes
מחשבה, דאגה, והתערבות. השמנה ילדים עלולה לגרום לבעיות בריאותיות שונות, ואף שהטיפול בה איננו פשוט, ישנה חשיבות מכרעת לעשות זאת בגיל צעיר ככל האפשר. מאמר זה יעסוק בגורמים להשמנת ילדים ובדרכי הטיפול בה.
מדוע חשוב לעודד ילדים לשחק בחוץ? / ofer rashkes
ותו של הילד. ילדים לומדים לשחק ביחד וכך מצליחים לפתח מיומנויות שונות. בעידן הטכנולוגי של היום חשוב יותר מתמיד לעודד את הילדים לשחק בחוץ, לא רק למען ההתפתחות חברתית או הפיזית שלהם, אלא גם עבור בריאותם.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים