מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

ברית מילה יתרונות

יתרונות ביצוע ברית מילה

/ דר שינהר

ברית מילה זהו מנהג יהודי עתיק ימים, הוא נעשה בתור חלק מהמסורת היהודית, ומסמל את הברית בין אברהם לאלוהים. אך בשנים האחרונות, ביצוע ברית מילה נעשית פופולרית יותר ויורת גם בקרב עמים אחרים, ולא מהסיבות הדתיות. לביצוע ברית מילה יש יתרונות בריאותיים ואחרים  בולטים ורבים, ננסה במאמר זה לעמוד על כמה מהם:

זיהומים בדרכי השתן וזיהומים בכלית

הסיכוי של תינוק אשר עבר ברית מילה לסבול מזיהום בכליות בשנה הראשונה לחייו נמוך פי עשר מאשר סיכויו של תינוק אשר לא עבר ברית מילה. זיהום בכליות הוא זיהום קשה ביותר, ויכול אף להוביל לזיהום במערכת הדם ולהסתבך אף יותר. זיהומים בדרכי השתן היא תופעה שכיחה הרבה יותר בקרב אלו שלא עברו ברית מילה, גם בגיל מבוגר יותר.

איידס ומחלות מין

מחקרים רבים שנעשו בשנים האחרונות, ופורסמו בירחוני רפואה נחשבים רבים (כגון "Lacent" ו "New England Journal of Medicine" ), מראים כי הסיכוי של אדם שלא עבר ברית מילה להדבק בנגיף האיידס, או במחלות מין רבות אחרות, גבוה הרבה יותר מזה של אדם העבר ברית מילה. וכך, כחלק מהמאבק במחלת האיידס, החל ארגון הבריאות העולמי לימול גברים רבים באפריקה על מנת לבלות את התפשטות הנגיף.

סרטן פין

ידוע כבר שנים רבות שביצוע ברית מילה מוריד את הסיכון לחלות בסרטן הפין באחוזים רבים, ולמעשה שכיחות המחלה בישראל (בה רוב האוכלוסייה עברה ברית מילה) נמוך פי 42 משאר מדינות העולם. סרטן הפין היא מחלה מסוכנת מאוד, וקטלנית יותר אף מסרטן השד.

תופעות מקומיות: פימוזיס, הגיינה של איבר המין ועוד

זיהום בעורלה יכול להופיע אצל ילדים לא נימולים, בעיקר בגילאים 2-5, בגילאים אלו, העורלה לא מופרדת לחלוטין, ולכן קשה יותר לישמור על הגיינת איבר המין. בנוסף, כאחוז מהילדים שלא עוברים ברית מילה, סובלים מפימוזיס, ונאלצים לעבור ברית מילה בכל מיקרה בגיל מבוגר יותר על מנת לפתור את הבעיה. כך שברית מילה בגיל צעיר היא קלה יותר, פחות פתוחה לסיבוכים וכמובן זולה יותר. ברית מילה מובילה להגיינה טובה יותר איבר המין, והיא חשובה בעיקר בגיל ילדות ובגיל מבוגר, כאשר ניקיון האזור קשה יותר.

העדפה של נשים

בניגוד לשמועות רבות, לא קיימת הוכחה לפגיעה בתפקוד המיני, ובעיקר בהנאה המינית של אישה, בעת קיום יחסי מין עם אדם שעבר ברית מילה. להפך, נשים רבות מעדיפות גברים נימולים, בעיקר בזכות רמת ההגיינה הגבוה הרבה יותר אצל גברים נימולים מאשר אלו הלא נימולים.

כפי שראינו, הסיבות לביצוע ברית מילה אינן אך ורק דתיות או מסורתיות, לביצוע ברית מילה יש יתרונות רפואיים רבים, ולכן מומלץ גם לבצע ברית מילה רפואית אצל רופא כירורג, דבר שמקטין את הסיכוי לסיבוכים רפואיים מצד אחד, ומצד שני מבטיח תוצאה קוסמטית טובה הרבה יותר, ומונעת ביצוע תיקון ברית מילה בעתיד.

 

דר דניאל שינהר - ברית מילה רפואית, מוהל מומחה.

דר שינהר
דר דניאל שינהר - ברית מילה רפואית, מוהל מומחה.
דר דניאל שינהר - ברית מילה רפואית, מוהל מומחה.
דר שינהר
פתח תקווה
בריאות ורפואה - בריאות ילדים
תאריך: 11/1/2011
תגיות:   ברית מילה    מחלות מין    ברית מילה רפואית    תיקון ברית מילה   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בריאות ורפואה - בריאות ילדים

עידוד פעילות גופנית בקרב ילדים / ofer rashkes
המאמר מפרט חשיבות ודרכים לעידוד פעילות גופנית בקרב ילדים
ילדים זקוקים לפעילות גופנית / ofer rashkes
המאמר מפרט מדוע ילדים זקוקים לפעילות גופנית
חשיבות הספורט בחינוך לחיים בריאים / ofer rashkes
המאמר מציג את חשיבות הספורט בחינוך לחיים בריאים
תזונת תינוקות – משרד הבריאות / LoadSEO SEO
במאמר נלמד כדאי ומה לא בכל הנוגע לנושא תזונת תינוקות. משרד הבריאות הוציא המלצות ברורות בנושא וניתן לעשות בהן שימוש טוב ויעיל למען הילדים הקטנים שלנו.
תזונת תינוקות בגיל שנה / LoadSEO SEO
תזונת תינוקות בגיל שנה צריכה להיות מותאמת לצורת התפתחות התינוק ויכולותיו של התינוק. תזונת תינוקות בגיל שנה דוגלת בפיתוח מיומנויות חיוניות ועתידיות לתינוק.
תזונת תינוקות בשנה הראשונה / LoadSEO SEO
תזונת תינוקות בשנה הראשונה נושפעת בעיקר מריגישותו של התינוק ועמידות מערכת העיכול שלו למזונות מסויימים. תזונת תינוקות בשנה הראשונה
MAYASURF קייטנת גלישת גלים לילדים כפעילות גופנית / מאיה דאובר
קייטנת גלישת גלים של MAYASURF הנה אופציה מצוינת לפעילות גופנית לילדיכם בקיץ אשר יכולה להפוך לתחביב ספורטיבי לכל החיים זהו ספורט שעובד על כול שרירי הגוף וסיבולת לב ריאה ומומלץ להתחילו בגיל צעיר
פעילות גופנית שומרת על בריאות ילדינו / ofer rashkes
היות בריאים ומאושרים יותר. מאמר זה ימנה מספר יתרונות (גם כאלו שרובנו לא מכירים...) שמקנה הפעילות הגופנית בכלל, ולילדינו בפרט, וכך יסביר מדוע זה הכרחי שנעודד אותם להיות כמה שיותר פעילים מבחינה גופנית.
השמנת ילדים, סיבות ודרכי ההתמודדות עימה / ofer rashkes
מחשבה, דאגה, והתערבות. השמנה ילדים עלולה לגרום לבעיות בריאותיות שונות, ואף שהטיפול בה איננו פשוט, ישנה חשיבות מכרעת לעשות זאת בגיל צעיר ככל האפשר. מאמר זה יעסוק בגורמים להשמנת ילדים ובדרכי הטיפול בה.
מדוע חשוב לעודד ילדים לשחק בחוץ? / ofer rashkes
ותו של הילד. ילדים לומדים לשחק ביחד וכך מצליחים לפתח מיומנויות שונות. בעידן הטכנולוגי של היום חשוב יותר מתמיד לעודד את הילדים לשחק בחוץ, לא רק למען ההתפתחות חברתית או הפיזית שלהם, אלא גם עבור בריאותם.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים