מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

ביטול הצעת נישואים

הפרת הבטחת נישואין האם מזכה בפיצויים?

/ מירי כהן

 

 

הפרת הבטחת נישואין האם מזכה בפיצויים?

 

האם אישה שבן זוגה הבטיח לה נישואין יכולה לתבוע אותו כאשר הפר את הבטחתו זו והותירה עם כאב לב גדול ועוגמת נפש ? שאלה זו הגיעה לפתחו של בית המשפט והנה ההחלטה פה לפניכם:

 

התובעת הגישה כנגד הנתבע תביעה כספית בגין הפסדים שנגרמו לה בעקבות הפרת הבטחת נישואין. בכתב התביעה נטען, כי התובעת הכירה את הנתבע אשר הציע לה נישואין והיא נתנה הסכמתה לכך. ברם, במהלך סידורי החתונה הנתבע שינה לפתע את התנהגותו כלפיה והודיע לה כי מבחינתו החתונה בטלה, זאת לאחר שהשקיעה כסף רב בסידורים לחתונה.
.
בית המשפט קיבל את התביעה ופסק כלהלן:
"חרף כל ההסתייגויות הכרוכות בכך, הוכרה עילת התביעה בגין הפרת הבטחת נישואין כעילה לתביעה בגין הפרת חוזה.


בנסיבות העניין, הנתבע הודה במהלך הדיון בתביעה, כי הצדדים תכננו להינשא, ואף קבעו מועד לכך, וכי הוא חזר בו מכוונתו זו.


שעה שקיימים נתונים שהנתבע ידע אודותיהם עוד קודם להצעת הנישואין, חזקה עליו שלקח אותם בחשבון ושקל אותם, שעה שנתן את הסכמתו לנישואין. העלאת טענה זו לאחר שיחסיהם עלו על שרטון היא בלתי מוסרית ובלתי הוגנת.


עוגמת הנפש והצער הנגרמים לבן זוג בסיטואציה בה בן הזוג האחר מפר הסכמה שנעשתה ביניהם להינשא, אינם צריכים ראיה והם דבר טבעי וצפוי. אלא שהפיצוי על הפרת הבטחת נישואין צריך להיות  צנוע  ביותר."

 

תביעה זו הגיעה לבית משפט לתביעות קטנות ואכן נפסקו לאישה פיצויים בגין הוצאות שהוציאה וכן בגין עוגמת הנפש ,מכאן חשוב שלא לפזר הבטחות מבלי להתכוון אליהם שכן הדבר יכול לגרום להוצאות כספיות בלתי רצויות.

 

מירי כהן
מנהלת משרד כעשר שנים ומשמשת כיועצת משפטית ברשת חברתית "הלב" למשפחות חד הוריות.
מנהלת משרד כעשר שנים ומשמשת כיועצת משפטית ברשת חברתית "הלב" למשפחות חד הוריות.
עו"ד מירי כהן ושות'
מרכז גישור לעסקים ועינייני משפחה
הגעתון 14
נהריה
04-9925057
04-9928852
קישור לאתר
חוק ומשפט - יעוץ משפטי
תאריך: 27/12/2010
תגיות:   הפרת נישואין    זוגיות   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום חוק ומשפט - יעוץ משפטי

עשה ואל תעשה בדיונים בבתי משפט / מירי כהן
אם אתם עומדים להופיע בבית משפט ,חשוב להקפיד על מספר כללים שעל פניו נראים חסרי משמעות, אולם יתכן ואי עמידה בהם עלולה לגרום לכם לנזק ואפילו תגרום למתן החלטה שתהיה לכם למורת רוח ותגרום לכם עוגמת נפש רב
הקלף החזק שלכם מול כל ערכאה / לילך כהן
כל משחק קלפים שהוא, הרי שהסיכויים לנצח עולים בצורה חדה. החיים אינם משחק קלפים אך לעולם לא מזיק למצוא את הקלף החזק ה"מטאפורי" שבעזרתו ניתן לנצח בכל הליך משפטי שאליו אתם נדרשים או שאותו אתם יוזמים.
עורך דין מומחה - יוסף אלברק / לילך כהן
נת ישראל יש דרישות שונות להסמכה של בעלי מקצועות שונים, ובמיוחד של בעלי מקצועות חופשיים. אך מעבר לתעודות הממוסגרות לראווה בכל משרד, יש חשיבות עצומה למומחיותו של בעל המקצוע שמציע לכם את שירותיו.
הפרת הבטחת נישואין האם מזכה בפיצויים? / מירי כהן
האם אישה שבן זוגה הבטיח לה נישואין יכולה לתבוע אותו כאשר הפר את הבטחתו זו והותירה עם כאב לב גדול ועוגמת נפש ? שאלה זו הגיעה לפתחו של בית המשפט והנה ההחלטה פה לפניכם:
איך לבחור עורך דין המתאים ביותר לניהול התיק? / שני ליבמן
איך לבחור עורך דין המתאים ביותר לניהול התיק? כיצד לוודא שעו"ד אכן מתמחה בתחום הספציפי? למה לא לסמוך על עורך דין שמבטיח הצלחה מוחצת בפגישה ראשונה? כלים מעשיים לבחירת עורך דין נכון.
חוק התקשורת / נועם קוריס
תיקון 40 לחוק התקשורת הכניס את סעיף 30(א) אל החוק. הסעיף מוכר כחוק דואר הזבל או חוק הספאם
גרפולוגיה משפטית / חנה קורן
רבים שוגים בהנחה שכל גרפולוג יכול להופיע כעד מומחה בבתי משפט. למעשה, כל אחד יכול להופיע כ"עד מומחה", אך השאלה הינה כיצד תתקבל העדות שלו ומה יחשבו השופטים.
מדוע חשוב שכל אדם יערוך צוואה? / מירי כהן
בימינו אנו נתקלים באי וודאות לגבי המציאות הסובבת אותנו ואי אפשר לדעת מה יקרה לנו מחר או אפילו עוד כמה דקות . לכן צוואה היא מסמך אשר מתאר את כל מאווינו ורצונינו ,לאחר לכתנו מהעולם באופן שאנו מצווים לה
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים