מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

אתר חברתי

אתר חברתי - מה הסיפור?

/ רונן שביט

אתר חברתי - מה הסיפור?

 

בבואנו לבנות אתר חברתי , עלינו להבין כי הסיפור אינו מורכב ויקר כפי שמסופר במספר חברות, וכהנחה זו אנו נמנה את מספר המודולים הרלוונטיים בבניית אתר חברתי היכול להיות גדול במידע המתעדכן בתדירות גבוהה.

 

ובכן, לכל אתר כיום יש דף ראשי, יצירת קשר, עוד מספר עמודים עם דפי מידע וכדומה, איך אתר חברתי נכנס לתמונה?, עלינו להבין כי אתר שככזה בנוי ומושתת על הגולשים, הנכנסים לדפים , יש לדרבן את הגולשים הללו להכניס מידע, להגיב בצורה עניינית, ולתת תוכן משמעותי לאתר ולשאר הגולשים אשר ייצרו מכפיל שידרבן עוד גולשים ליצר עוד מידע. שם המשחק פה הוא תוכן רלוונטי ופנייה לקהל המתאים.במידה ויהיה לנו 2 הפרמטרים הללו, סביר להניח כי האתר יחדור לשוק בצורה אופטימאלית.

 

מה הכלים ליצירת אתר חברתי? איך משיגים זאת ומה אומרים לחברת בניית האתרים?

על שאלות אלו נענה בצורה מתומצתת בסעיפים הבאים.

  1. דפי תוכן – (כמעט) לכל אתר יש דפי תוכן המציגים מידע רלוונטי וחשוב אודות החברה או אודות הפעילות האינטרנטית של החברה. על מנת לייצר תוכן המתעדכן על ידי גולשים, אנו יכולים לאפשר תגובות לדפי התוכן הידועים גם בתור טלקבקים, בצורה זו כל הגולשים יכולים להביע את דעתם על התוכן ועל השני.
  2. פורומים – זהו למעשה מודול של שיחות וקהילות על נושאים משותפים בין חברי הקהילה, פורומים יכולים להיות סגורים למשתמשים רשומים או בעלי הרשאות או מאידך להיות פתוחים לכל גולש הרוצה להביע את דעתו.
  3. הודעות  - הודעות בין משתמשים הוא אמנם חלק חשוב באתר חברתי אך הוא המודול היחידי שאינו תורם משמעותי לתוכן האתר מכיוון שהודעות הן דבר פרטי, רק הגולשים עצמם רואים את ההודעות שנשלחו במיוחד אליהם, אך מאחר וזהו צורך חשוב, רוב האתרים החברתיים משתמשים במודול זה.
  4. קישורים חברתיים – למעשה זה המודול הכי דומיננטי היום המאפיין  אתר חברתי, לכל חבר באתר יש מספר חברים, דבר הנותן לאתר ליצור קומונות שלמות וקבוצות שלמות, ישנם אתרים שלמעשה יכולים לאפיין קומונות על פי נושא , ושאר האתרים יוצרים קומונות על פי שיוך חברתי קלאסי. קומונות יכולת להיות למעשה כיתות בתי ספר, יוצאי צבא, עבודה בחברה מסוימת וכדומה.
  5. גלריות – שכלול של גלריות יכול להיות תגובות לגלריות בדומה לתגובות לדפי תוכן.

 

מאחורי כל המודולים הללו מסתתר דבר דיי ברור, וכל אחד יכול להמציא את הגלגל, שכן הוא לערב את הגולשים בצורה המרבית , החכמה המסתתרת מאחורי אתר חברתי הוא ליצור אתר חברתי המייצר תוכן איכותי ואמיתי עבור פלח האנשים שאליו האתר מתייחס.

 

לסיכום, על מנת ליצור אתר חברתי אין צורך לגלוש לאתרים דומים ולהעתיק את הרעיונות , יש לחשוב על הצורך הקיומי של האתר שאנו רוצים לייצר, לחשוב על הצורך הקיומי שגולשים ירצו לשוב והמשיך לגלוש באתר ומעבר לכל, לבנות את המודולים בהתאם לאופי האתר.

רונן שביט
מתכנת 12 שנים בחברת סייטנט בעמ
סייטנט
בניית אתרים ומערכות לגופים המובילים במשק, ביניהם ארגונים ממשלתיים כגון משרד האוצר, בנקים, חברות השמה, חברות ביטוח וחברות בתחום הפרטי.
קישור לאתר
אינטרנט - בניית אתרים
תאריך: 20/12/2010
תגיות:   בניית אתרים    אתרים חברתיים   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום אינטרנט - בניית אתרים

לשדרג את האתר שלכם / קרן כהן
במידה ויש לכם אתר אינטרנט פעיל או שאת מתעתדים להקים אתר בזמן הקרוב חשוב מאוד לתכנן את ההקמה בקפידה ולדון באלמנטים השונים בצורה מעמיקה. שימושיות באתר אינטרנט היא אחד התחומים החשובים ביותר וחובה להשקיע
בניית אתר באמצעות מערכות ניהול תוכן. / קרן כהן
אין זה משנה איזה אתר החלטת לבנות, כל האתרים שישנם נתמכים על ידי מערכת ניהול תוכן. בחירת עיצוב אתרים יכולה לעשות על ידי כמה דרכים כמו למשל: גרפיקאי שמתמחה בבנייה מסוג בניית אתר.
בניית אתרים תדמיתיים – לגרום לעסק שלך להצליח / קרן כהן
ישנם ארבעה שלבים עיקריים שהופכים בניית אתר לאתר מצליח והם: התאמת האתר והתאמת מערכת ניהול האתר למנועי החיפוש השונים ובעיקר למנוע החיפוש העיקרי גוגל, עיצוב האתר על ידי טובי מעצבי האתרים, בניית אתר על פי
האם שם האתר שלך מוגן ? / קרן כהן
אם יש לכם אתר אינטרנט בעל שם ייחודי אשר רכשתם מאחת החברות המתמחות ברישום דומיינים חשוב מאוד לזכור לעדכן את הרישום לפני שיפקע התוקף והשם יהיה חשוף להשתלטות מצד גורמים מתחרים. שם אתר חשוף פעמים רבות לר
קידום אתרים במנועי חיפוש – מילים במילים / לילך כהן
כיום, כשיש בערך שני מיליארד אתרי אינטרנט ומספרם הולך ועולה בקצב מסחרר, יהיה מדויק יותר לומר: "אם הם יצליחו למצוא את האתר, אולי הם יכנסו אליו לרגע".
בניית אתר תדמית לעסק / דקל כהן
אתר אינטרנט תדמית לעסק, האם זה כדאי ? למה להשקיע אנרגיות וזמן על אתר והאם זה בסופו של דבר משתלם?
איפיון אתרים בעת פיתוח ייעודי / קרן כהן
תהליך איפיון אתר הוא התהליך הבסיסי עליו מושתת כל אתר באינטרנט ובמיוחד אתרים אשר דורש פיתוחים ייעודיים אשר תפורים ללקוח ( Custom Made ). בעת תהליך איפיון האתר נגדיר את מטרות האתר, ננתח את קהל היעד שלו
מיני אתרים - מה תפקידם ואיך לבנות אותם? / קרן כהן
אין גבול לשינויים והחידושים ברשת האינטרנט. זה התחיל מאתרי תדמית קטנים, המשיך באתרי סחר אלקטרוני שמנהלים מכירות מוצרים אונליין, עבר לפלטפורמות תוכן גולשים באמצעות אתרי בלוגים , משם לבניית רשתות חברתיות
הקמה ובניית אתרי אינטרנט / תומר עזרא
בניית אתר אינטרנט משמש להצגת מידע ראשוני אודות פעילות העסק, מוצרים או שירותים אותם מציע העסק, אופי העסק, היסטוריה של העסק ועוד.
עיצות לבניית אתר אינטרנט טוב / תומר עזרא
המעצבים מציעים ללקוח מספר דוגמאות לבחירה. לפעמים הלקוח בוחר מספר רכיבים מהדוגמאות המוצעות ולאחר מכן מאשר את הדגם הסופי של העיצוב.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים