מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

גזע מח כליות

מיקי שחם על: מחקר מעורר תקווה: תאי גזע מהכליות ימנעו את הצורך בהשתלה

/ מיקי שחם

מיקי שחם על: מחקר מעורר תקווה: תאי גזע מהכליות ימנעו את הצורך בהשתלה

חוקרים מאמינים שתרבית של תאי גזע מהכליות והחדרתם לכליה פגועה יכולים לשפר את תפקודה. טיפול כזה יהיה מעשי רק בעוד כמה שנים.

לפי מיקי שחם, ראש צוות המחקר, פרופ' בנימין דקל    |    צילום: מאיר פרטוש

http://www.israelhayom.co.il/site/upload/photos2/2010/07/27/128026106813960571a_b.jpg

עשרות אלפי חולים בכל העולם ממתינים במשך שנים להשתלת כליה רבים מהם אף מתים בהמתנה לניתוח המיוחל, גם לאחר שנמצא תורם מתאים קיים סיכון שהגוף ידחה את האיבר המושתל.

פרויקט של צוות חוקרים ורופאים עובד על טיפול אשר עשוי להוות תחליף לצורך בהשתלת כליה. הטיפול המבוסס על תאי גזע לריפוי מחלות כליה כרוניות וגידולי כליה.מטרתו של הפרויקט היא לרפא אי ספיקת כליות באמצעות השתלת תאי גזע לחולה. תאי הגזע יילקחו מהחולה עצמו ומהחלק הבריא בכליה, התאים יעברו תהליך רביה בתנאי מעבדה ולאחר מכן יושתלו בחזרה בכליה, ובכך יוכלו לרפא את הכליה הפגועה.

גישה חדשנית זו של תרפיה תאית עשויה בעתיד להקטין את הצורך בהשתלת כליה שלמה. מדובר במחקר שבעתיד יטפל באי ספיקת כליות כדי למנוע מהחולה להגיע למצב של דיאליזה ולהשתלת כליות, זאת ניתן יהיה לעשות על ידי השתלת תאי גזע שיילקחו בשלב מוקדם מהכליה של החולה או על ידי בידוד תאי גזע מכליה של עובר שהופל, וגידולם בתנאי מעבדה כך שיוכלו להיות מושתלים בכליה פגועה של חולה וזאת במקרים בהם לא ניתן לבודד תאי גזע מהכליה של החולה עצמו. מהיות תאי גזע שמקורם בדם טבורי בעלי יכולת התמיינות לסוגים שונים של תאי גוף, עשויים גם הם לשרת השתלות חידוש איברים.

לפי מיקי שחם, החוקרים הצליחו לאפיין את תאי הכליה ואף מצאו לראשונה שיטה המזהה ומבודדת תאי גזע ספציפיים. כך מקווים החוקרים לבודד תאי גזע מכליות בוגרות ותקינות או מכליות עובריות ולהשתילם באדם חולה. ההנחה היא שלתאים אלו יכולת לשפר את רמת התפקוד של הכליה על ידי השתלבות ברקמה הפגועה של הכליה. כרגע נבחנת יעילותה של השיטה בניסוי על עכברים והתקווה - כי בעוד מספר לא רב של שנים בעזרת המשך המחקר האינטנסיבי תגיע גם לחולי כליות.

מיקי שחם – מומחה לתאי גזע, דם טבורי ובנקאות דם טבורי, מבעלי בנק החיים וסיטוג'ן, ימשיך לעדכן את הגולשים בנושא תאי הגזע והדם הטבורי – בכלל, ורפואת חידוש איברים | רפואה התחדשותית | רפואה מחדשת | רפואה רגנרטיבית | Regenerative Medicine | Gene Therapy, העושה שימוש בתאי גזע שמקורם בדם טבורי ומקורותיהם האחרים - בפרט.

מיקי שחם
מיקי שחם - יזם. דוקטורט במנהל עסקים, מומחה לתאי הגזע ודם טבורי.הבעלים (העיקרי) של "בנק החיים" ושל "סיטוג'ן" (עם מר יהודה זיסאפל ורד-ביומד.
מיקי שחם - יזם. דוקטורט במנהל עסקים, מומחה לתאי הגזע ודם טבורי. בעלי "בנק החיים" ושל "סיטוג'ן" (עם מר יהודה זיסאפל ורד-ביומד).
בנק החיים, סיטוג'ן
בריאות ורפואה - כללי
תאריך: 7/12/2010
תגיות:   דם טבורי    תאי גזע    בנק דם טבורי    מיקי שחם    השתלת תאי גזע    רפואת חידוש איברים    רפואה התחדשותית    רפואה רגנרטיבית    בנק החיים    סיטוג'ן    ביוקורד   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בריאות ורפואה - כללי

מיטת שיזוף בעמידה / LoadSEO SEO
מיטת שיזוף בעמידה הינה שיטת השיזוף המתקדמת ביותר שיש. מדובר במיטת שיזוף עוצמתית המפותחת בטכנולוגיות המקדמות ביותר ומאפשרת שיזוף מהיר במיוחד.
טיפול בגלי הלם: טיפול פשוט עם תוצאות / אביב יועצים
המילים "טיפול בגלי הלם" נשמעות מסובכות למדי, נכון? ובכן, אין לכם מה לדאוג. זה שם גדול ומהודר, וטכנולוגיה מרמה גבוה ומתקדמת, אבל בשבילכם זהו הליך פשוט מאוד.
טיפול בגלי הלם: פרטים על התהליך ומה שהוא כולל / אביב יועצים
הטכנולוגייה של גלי הלם הופכת להיות יותר ויותר פופולרית בארץ ובעולם. אך כיצד בעצם גורמים גלי הלם לריפוי של אזורים פגועים?
נחירות בשינה / LoadSEO SEO
מצב של נחירות בשינה יכול לקרות בשל גורמים שונים. אחד הגורמים המרכזיים הוא עודף משקל. איך זה משפיע? רקמות שומן הולכות ומצטברות לא רק באזורים הגלויים לעין, אלא גם ברקמות הרכות אשר מקיפות את צינור האוויר
הפסקת נשימה בשינה / LoadSEO SEO
הפסקת הנשימה או הפסקת נשימה בשינה היא תופעה נפוצה אשר המודעות אליה הולכת וגוברת בשנים האחרונות. תופעה זו שכיחה והיא פוגעת בכ- 4leep Apnea מונעת מחמצן לעבור אל המוח בכמות מספקת.
ניתוחים קטנים / hayde hayde
ניתוחים קטנים, היסטוריה, ועוד. כמו כן, כיום לפני כל ניתוח ודאו שהמנתח הוא מומחה בתחום.
רגע מאושר בחיי ! / בני מרגליות
נוכחות לשם שינוי !
מי כסף קולואידים / לירן EZ100
מי כסף קולואידים - מעוניינים לקרוא מידע נוסף על מקור מי הכסף? כנסו עכשיו
אלרגיות בעונות מעבר-נזלת וליחות / עדנה שלום
ות, הן מבצעות תפקידי חרום כגון עזרה לאיברים אחרים מנקי דם כגון- עור, כליות, ריאות וכבד לנקות את הדם בגוף וכך בעצם הן מתחילות לפלוט כמויות של פסולת חומצית. מצב נזלתי הינו למעשה ליקוי של המערכת כולה.
טיפול בגלי הלם: כתף חמה / אביב יועצים
דלקת גידים קאלסיפית הינה בעיה רפואית אשר מאופיינת בהצטברות של סידן גבישי על גידים בגוף. זהו הזמן להתחיל ולחשוב על טיפול בגלי הלם.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים