מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

אלוורה

מלך נמלכים צמח אלוורה

/ לידיה יונג
אלו ורה - מתנת טבע מופלאה
                        אלוורהאלו ורה


האלו ורה הוא צמח ממשפחת השושנים הידוע בתכונותיו המיוחדות כבר אלפי שנים. מאחורי ההופעה הצנועה שלו מסתתרות תכונות מרפא מגוונות ביותר וכוחות המפתיעים גם את מי שצבר ניסיון עם צמחי מרפא אחרים. השימוש באלו ורה אינו רק חיצוני כי אם גם פנימי. הג'ל שמופק מתוך החלק הפנימי של העלים עשיר בחומרים רבים כמו ויטמינים, מינרלים, חומצות אמינו, אינזימים וחומרים התומכים במערכת העיכול.


קצת היסטוריה
התיעוד העתיק ביותר שהשתמר אודות האלו ורה הוא רצפט רפואי חרוט על חרסים מהעיר הבבלית ניפור משנת 4200  לפנה"ס. במצרים נמצאו ציורים חרוטים של האלו ורה מהאלף הרביעי לפנה"ס על קירות מקדש. גם חרסים שומריים בערך משנת 1750 לפנה"ס מתארים שימוש רפואי בצמח. האלו ורה נערץ על עמים רבים בעולם העתיק כמו אל ולכן קראו לו בשמות כמו "אצבעות האלים" (הודו) . עד היום השם "אלו" כמעט זהה ל "אלוה". התוספת "ורה" (לטינית) באה לציין שה- MILER BARBADENSIS ALOE  הוא הסוג ה"אמיתי" מתוך 325 סוגים הידועים לנו היום. הרומאים גם הם מצאו שהוא מכיל יותר חומרים מועילים ומרפאים מכל אלו אחר. המסמך המרשים ביותר מהתקופה העתיקה נמצא היום במוזיאון בקהיר. זהו פפירוס בן כ- 4000 שנה באורך 70 מטר הנקרא ANI. כאן נמצאת כל תורת הרפואה המצרית העתיקה שכללה שמושים רבים באלו ורה. הפפירוס הזה שימש מאוחר יותר בסיס לספר הרפואי הראשון שחובר ע"י הרופא היווני דיכוטומאוס בערך בשנת 5000 לפנה"ס. הכוהנים המצרים ידעו שהאלו ורה מכיל את כל החומרים הדרושים לגוף ולכן השתמשו בו גם כמאגר של מזון חרום בזמנים בהם הציף הנילוס והשמיד את היבולים. גם האינדיאנים באמריקה השתמשו באלו והוא נמנה על 16 הצמחים האלוהיים בפולחנים שלהם. בסין הוא נערץ על הרופאים מאז ומעולם ובספרי הרפואה העתיקים הוא מתואר כאחד האלמנטים היחידים העומדים מעל לקוטביות ינג- יאנג. עד היום משתמשים בו בסין כדי להשיג הרמוניה בגוף ובנפש. בתנ"ך מוזכר האלו במקומות אחדים בשל אהל וברבים: אהילות, לרוב בהקשרים של שמושים פולחניים  או פואטים נבואיים. האלו ורה מוזכר בתלמוד וגם הרמב"ם מהלל את תכונותיו.
 
בהסתערות על העיר המבוצרת עזה בשנת 330 לפנה"ס נפצע אלכסנדר הגדול אנושות מפגיעת חץ בכתפו. הפצע העמוק לא החלים ולאחר כמה שבועות בהם התקדם עם צבאו דרומה לעבר מצרים הורע מצבו של המלך מאוד. לפי המסופר שלח אליו מורו אריסטו כהן שטיפל בו במקדש של אמון עם תכשירי אלו ורה שהוכנו באי התימני סוקוטרה. חייו של אלכסנדר ניצלו תודות לטיפול הזה. מסופר עוד, שבעצת אריסטו הוא כבש את האי סוקוטרה מאוחר יותר כדי לשלוט באספקת האלו ורה שהפך להיות צמח הריפוי העיקרי של צבאו.
 
כבר בימי קדם היה ידוע הקושי שבשימור התכונות המרפאות של הג'ל המופק מהאלו ורה לאחר שהעלה הבשרני נחתך. 4 שעות בלבד של חשיפה לאוויר מספיקות כדי שתרכובת החומרים העדינים בג'ל תתחמצן ותאבד את רוב תכונות המרפא שלה. לכן נסעו צמחי האלו בשלמותם על עגלות צבאו של אלכסנדר וכך גם עשו את דרכם על אניותיו של קולומבוס בדרך אל העולם החדש.
תכונות ושמושים
עד היום התגלו באנליזה של האלו ורה יותר מ- 400 חומרים ובתוכם כל אבות המזון הנחוצים לאדם. הממצא שמפליא אולי יותר מכל את החוקרים הוא היחס בין כמויות המרכיבים בתוך הג'ל. הוכח שהוא ממש "תפור" אופטימלית לצרכי גוף האדם. תכונה זו מסבירה לפחות חלקית את הפעולה של ג'ל האלו ורה בגוף. רבות דווח על כך שמי ששותה אלו ורה מקבל אנרגיה רבה, מערכת העיכול מתעוררת מחדש לחיים ופועלת באופן מאוזן, ומה שחשוב לאנשים רבים: שוב אין הרעב לפינוקים משמינים והצמא למשקאות לא בריאים למיניהם מציק כל כך. זו הסיבה לכך שיותר ויותר אנשים משתמשים באלו ורה כבסיס לדיאטה שלהם.
האלו ורה ידוע כמשקם וממריץ של מערכת החיסון. בניסויים הוכח גם שהג'ל מאיץ את תהליך התחדשות התאים ברקמות פגועות עד פי שמונה מהמהירות הרגילה. לכן מדווחים חולי אולקוס על הקלה גדולה עקב שתיית אלו ורה. בניסויים שנערכו במאות חולי סוכרת בתאילנד נוכחו החוקרים לדעת שחולים ששתו מהג'ל נזקקו לכמויות אינסולין קטנות והולכות עד כדי 70% פחות מהתקופה שקדמה לכך. גם על השפעת האלו ורה בטיפול במחלות רבות אחרות החל מאלרגיות ועד לסרטן לסוגיו, לאיידס ולטרשת נפוצה נערכו מחקרים רבים. בכל המקרים נצפה שיפור מפתיע בהקיפו ובמהירותו בהשוואה להשפעה העדינה יחסית של צמחי מרפא אחרים.
 
בכל הקשור בטיפול בעור האלו ורה מחולל פלאות. אחת מהסיבות לעניין הרב שהצמח עורר בארה"ב החל משנות ה- 40 הייתה ההצלחה שנחלו רופאים יפנים בהירושימה שהתמודדו עם תוצאות הקרינה האטומית בעזרת האלו ורה - חיצונית ופנימית. היום ידוע האלו כמשכך כאבים ומרפא פציעות למיניהן, מעיכות, עקיצות וגרויי עור.  גם במקרים של אקזמה ומחלות פטרייתיות משמש האלו כמרפא רב עוצמה. השימוש לטיפוח העור והשיער והגנה מפני יובש, קור וחום הוא נושא שנלמד ויושם במגוון גדול של תכשירים קוסמטיים. כך גם הוכח שמשחת שיזוף על בסיס אלו ורה נותנת לעור הגנה אפקטיבית ביותר. אפילו משחת שיניים על בסיס הג'ל משיגה תוצאות מרשימות שכן האלו משקם את החניכיים ומונע התפתחות דלקות בחל הפה.
 
ההתפתחות בזמננו
החל משנת 1700 בערך רשמו רופאים באירופה  תרופת אלו ורה כדי להתגבר על בעיות עצירות. תרופה זו ניתנת להשגה עד היום. אבל החומרים משלשלים שמהם מורכבת התרופה מופקים רק מהקליפה של עלי האלו ורה. לכן יש להבחין בין מוצר המופק מהקליפה של העלים לבין מוצר שמקורו בג'ל המופק ממרכז העלה.
במשך 130 השנים האחרונות עסקו אין ספור רופאים, כימאים ורוקחים בחקר האלו ורה. המטרה העיקרית הייתה - מעבר לחקר תכונותיו של הצמח המופלא - פיתוח שיטה לשמר את תכונות הג'ל של העלה לאחר חשיפתו לאוויר. מאמצים רבים נעשו למצוא נוסחה כזו אך לשו שכן הוספת כימיקלים או חימום מופרז שוללים מהג'ל חלק גדול מתכונות המרפא שלו. וכשמוסיפים חומרים טבעיים נוגדי חמצון כמו ויטמין סי אין התוצאה מספקת. רק בתחילת שנות הששים עלה בידו של רוקח מטקסס בשם ביל קוטס לאחר שנים ארוכות של ניסויים לפתח נוסחה סודית לייצוב הג'ל. הנוסחה שנרשמה כפטנט משתמשת רק בחומרים טבעיים וחושפת את הג'ל לריתמוס של חימום וקירור קלים  במשך שעות ארוכות. בסופו של התהליך מתקבל ג'ל אלו ורה מיוצב בעל תכונות זהות כמעט ב- 100% לג'ל הטבעי ופעיל,עם חיי מדף של 4 שנים לפחות. קוטס מתאר את הנוסחה שלו כמורכבת וקשה במידה כזו ליישום, שאפילו היה מפרסם את מרכיביה השונים לא היה נמצא יצרן שהיה מסוגל לעשות בה שימוש מלא ללא עזרה.
 
במהלך השנים צצו אין ספור חיקויים למוצרים שפיתחה החברה איתה עבד קוטס, אלו ורה אוף אמריקה (ALOE VERA OF AMERICA)  אבל רובן המוחלט של החברות המשווקות לשוק בינלאומי - מספרן נאמד כבר באלפים - לא מסוגל להגיש ללקוח מוצר המתקרב באיכותו לזו של הג'ל הטבעי. אין זה מפליא לכן, שפוראוור ליויינג פרודקטס (FOREVER LIVING PRODUCTS) המשווקת היום את המוצרים שפותחו בעזרת הנוסחה הסודית של קוטס, שולטת לבדה בלמעלה חמישים אחוז מהשוק העולמי. חברה זו הייתה גם הראשונה שזכתה בתו האיכות של המועצה המדעית לחקר האלו ורה INTERNATIONAL ALOE SCIENCE COUNCIL))


כשניגשים לבחירת מוצרי אלו ורה רצוי לשים לב לכמה דברים. כמעט כל היצרנים מפיקים את הג'ל לשתייה מהעלה כולו ולפעמים מסננים את החומרים המשלשלים המצויים בקליפה בעזרת פחם פעיל. תוך כדי הסינון נהרס המרקם העדין של האנזימים. יצרנים אחרים מייבשים את הג'ל ומוסיפים את האבקה למים. בכדי להיות בטוחים באיכות המוצרים כדאי לנסות את אלה הנושאים את תו האיכות של המועצה המדעית לחקר האלו ורה. בנוסף לכך, רצוי להבטיח שהג'ל לשתיה לא נסחט מכל העלה אלא הופק מהחלק הפנימי בלבד. זהו אותו חלק בו נמצאים כל המרכיבים המיטיבים של הצמח המופלא הזה ואין בו שמץ של חומרים משלשלים.

 
 
לידיה יונג
אני עוסקת בעזרת לזולת עם מוצרים טבעיים לגוף מבפנים ומבחוץ,מבוססים על ג'ל אלוורה עם פטנט בינלאומי השומר את הג'ל 100% פעיל !
אני עוסקת בעזרת לזולת עם מוצרים טבעיים לגוף מבפנים ומבחוץ,מבוססים על ג'ל אלוורה עם פטנט בינלאומי השומר את הג'ל 100% פעיל !
לידיה יונג
שיווק של מוצרים טבעיים ביקר מבוסס על ג'ל אלוורה עפ פטנטים בינלאומי לשמירת הג'ל 100% פעיל,נוסף מוצרי מכוורת אורגני ייחודים,השיווק נעשה בשיטת "שיווק בצוות",כשהדגש הוא לעזור לאנשים עם המוצרים ועם העסק.
ראשון לציון
0522806263
בריאות ורפואה - קוסמטיקה וטיפוח
תאריך: 5/7/2010
תגיות:   תוספי תזונה     אלוורה     משקאות אלוורה   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בריאות ורפואה - קוסמטיקה וטיפוח

קוסמטיקאיות במודיעין / לילך כהן
שירות חשוב שרבים נעזרים בו בכל עיר בישראל הוא של קוסמטיקאיות מקצועיות. כיום לא רק נשים מגיעות למכון קוסמטיקה מסוים בכדי לקבל שירות מקצועי אלא גם גברים המעוניינים לטפל בעורם בצורה רצינית.
מיטת שיזוף מחיר / LoadSEO SEO
משתזפים ונהנים עם מיטת שיזוף, מחיר אטרקטיבי ושווה לכל כיס, נראה לכם ששיזוף באמצעות מיטת שיזוף זה מחיר יקר? היום תוכלו להשתזף באמצעות מיטת שיזוף במחיר הוגן
מיטת שיזוף תל אביב / LoadSEO SEO
מחפשים מיטת שיזוף בתל אביב? חשוב לבחור בקפידה מכון שיזוף אשר יציע לכם מיטת שיזוף איכותית בתל אביב ע"י צוות מקצועי ומיומן שיתאים לכם בדיוק את סדרת טיפולים
מכון שיזוף תל אביב / LoadSEO SEO
גרים במרכז ומחפשים מכון שיזוף? סי סאן בתל אביב דיזינגוף סנטר. תוכלו ליהנות מטיפולי שיזוף, במחיר נוח במיוחד. חשיבות גדולה על צוות המטפל במכון בו אתם בוחרים.
מיטת שיזוף הרצליה / LoadSEO SEO
מחפשים מיטת שיזוף בהרצליה? חשוב שתבחרו במכון שיזוף מקצועי ובעל נסיון בתחום, סניפינו בהרצליה איכותי ומהמתקדמים בארץ, כתובתינו המנופים 11 א.ת. הרצליה פיתוח, כנסו לפרטים נוספים
מכון שיזוף הרצליה / LoadSEO SEO
מחפשים מכון שיזוף בהרצליה? סי סאן רשת סלוני שיזוף המתקדמת בארץ ישמחו לתת לכם שירות כתובתינו מכון שיזוף הרצליה - המנופים 11 (א.ת. הרצליה פיתוח)
הכל על מילוי קמטים והעלמת קמטים / gidi didi
רוצים מידע על מילוי קמטים והעלמת קמטים? הגעתם למקום הנכון.
טיפול הזרקת בוטוקס / LoadSEO SEO
טיפול הזרקת בוטוקס מתקשר בדרך כלל עם טיפול להעלמת קמטים, אולם חשוב לדעת כי טיפולי הבוטוקס מיועדים גם למגוון טיפולים רפואיים נוספים. כמה טוב שיש בוטוקס!
הזרקת בוטוקס לקמטים / LoadSEO SEO
הזרקת בוטוקס לקמטים – ה-טיפול ה-אפקטיבי לשיפור מראה הפנים שלכם קמטים במצח? קמטי הבעה? קמטוטי צחוק בזוויות העיניים? יתכן וכבר שמעתם על טרנד הבוטוקס ותהיתם האם הוא מתאים עבורכם.
הזרקת בוטוקס מצח / LoadSEO SEO
הזרקת בוטוקס מצח – לאנשים חושבים ללא קמטים קמטי מצח ? קמטי הבעה ? כן, זה אומר אולי שאתם אנשים חכמים שחושבים הרבה, אבל זה בוודאי לא נעים לפגוש אותם שוב ושוב מול הראי בבוקר...
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים