מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

גרפולוקיה משפטית

גרפולוגיה משפטית

/ חנה קורן

גרפולוגיה משפטית

 

רבים שוגים בהנחה שכל גרפולוג יכול להופיע כעד מומחה בבתי משפט. למעשה, כל אחד יכול להופיע כ"עד מומחה", אך השאלה הינה כיצד תתקבל העדות שלו ומה יחשבו השופטים. הבעיה היא שגם חלק נכבד מהשופטים אינם בקיאים בהבדלים שבין מומחה להשוואת מסמכים וגרפולוג שבודק אישיות, כישורים, אופי ונטיות.

 

גרפולוגיה משפטית, בניגוד לגרפולוגיה של האישיות, עוסקת אך ורק בפרטים הטכניים של כתב היד, ללא הניתוח הפסיכולוגי  או האישיותי  של סימני הכתב.  מומחים לכתב יד בודקים את לחץ הכתיבה, תנועה, את זווית הכתיבה, גודל, שינויים, כיון הכתב ועוד פרמטרים רבים אחריםנעזרים בזכוכיות מגדלת ובמקרוסקופיים אשר מגדילים פי 30,  מד מעלות, סרגלים, שולחן אור, אור אולטא סגול, ובדיקות כימיות  לשם גילוי זיופים.

בעוד שהגרפולוגיה האישיותית  עוסקת בפירוש  הפסיכולוגי של כתב היד -  הרי שגרפולוגיה המשפטית עוסקת בהשוואה טכנית של כתבי יד, חתימות ואפילו ספרות, כל זאת ללא כל פירוש. רק השוואה טכנית.

 

בגרפולוגיה המשפטית משווים בין המסמכים ומשתדלים להגיע למסקנה באם יש התאמה בין כתב היד שבטיעון (בתיקים פליליים) מחלוקת (בתיקים האזרחיים) לבין הדוגמאות הוודאיות, בלתי מוכחשות של אותו כותב

 

הגרפולוגיה המשפטית מבוססת על העובדה שלכל כתב יד תכונות כתב ייחודיות בדומה לטביעת אצבע, שהיא אישית כמו ה- DNA   של  האדם.  עם זאת, טביעת האצבע אחידה בדרך כלל ולכתב היד ולחתימות יש ואריאציות. על המומחה לבדוק אם טווח הווריאציה סביר אם לאו. אף אחד לא יכול לכתוב באותה צורה בדיוק פעמים ברציפות. כתב יד איננו פונט והאדם איננו מכונה... יתרה מזאת, כאשר אנו נתקלים בשתי חתימות זהות ב – מאה אחוז, אין מקום לספק כי נעשה כאן זיוף. זיוף יכול להיעשות בכל מיני צורות. הצורה הנפוצה היא "השתלה". לוקחים חתימה אותנטית, מדביקים על גבי מסמך אחר ומצלמים. אפילו החותם שיראה את החתימה ה"מושתלת" יחשוב שהיא שלו... 

 

שופטים רבים ממנים גרפולוגים או מומחים לזיהוי מסמכים לבדוק את החתימות שבמחלוקת ולמסור לבית המשפט את חוות דעתם המקצועית. במקרים רבים יש והצדדים מסכימים מראש כי חוות דעתו של הגרפולוג – המומחה תהיה הקובעת.

חנה קורן
חנה קורן הינה גרפולוגית ומנהלת חנה קורן - מכון לגרפולוגיה, הראשון בארץ והגדול בעולם הפועל משנת 1976.
חנה קורן הינה גרפולוגית ומנהלת חנה קורן - מכון לגרפולוגיה, הראשון בארץ והגדול בעולם הפועל משנת 1976.
חנה קורן - מכון לגרפולוגיה
חנה קורן וצוות המכון מספקים שירותי ייעוץ לקבלת עובדים וקידומם, הרצאות וסדנאות, לימודי גרפולוגיה בכל הרמות בפריסה ארצית, מומחית להשוואת מסמכים מטעם בתי המשפט בארץ ובעולם, גרפולוגיה משפטית.
פלימן 8
חיפה
04-8551180
04-8551181
קישור לאתר
חוק ומשפט - יעוץ משפטי
תאריך: 1/12/2010
תגיות:   גרפולוגיה    גרפולוגיה משפטית   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום חוק ומשפט - יעוץ משפטי

עשה ואל תעשה בדיונים בבתי משפט / מירי כהן
אם אתם עומדים להופיע בבית משפט ,חשוב להקפיד על מספר כללים שעל פניו נראים חסרי משמעות, אולם יתכן ואי עמידה בהם עלולה לגרום לכם לנזק ואפילו תגרום למתן החלטה שתהיה לכם למורת רוח ותגרום לכם עוגמת נפש רב
הקלף החזק שלכם מול כל ערכאה / לילך כהן
כל משחק קלפים שהוא, הרי שהסיכויים לנצח עולים בצורה חדה. החיים אינם משחק קלפים אך לעולם לא מזיק למצוא את הקלף החזק ה"מטאפורי" שבעזרתו ניתן לנצח בכל הליך משפטי שאליו אתם נדרשים או שאותו אתם יוזמים.
עורך דין מומחה - יוסף אלברק / לילך כהן
נת ישראל יש דרישות שונות להסמכה של בעלי מקצועות שונים, ובמיוחד של בעלי מקצועות חופשיים. אך מעבר לתעודות הממוסגרות לראווה בכל משרד, יש חשיבות עצומה למומחיותו של בעל המקצוע שמציע לכם את שירותיו.
הפרת הבטחת נישואין האם מזכה בפיצויים? / מירי כהן
האם אישה שבן זוגה הבטיח לה נישואין יכולה לתבוע אותו כאשר הפר את הבטחתו זו והותירה עם כאב לב גדול ועוגמת נפש ? שאלה זו הגיעה לפתחו של בית המשפט והנה ההחלטה פה לפניכם:
איך לבחור עורך דין המתאים ביותר לניהול התיק? / שני ליבמן
איך לבחור עורך דין המתאים ביותר לניהול התיק? כיצד לוודא שעו"ד אכן מתמחה בתחום הספציפי? למה לא לסמוך על עורך דין שמבטיח הצלחה מוחצת בפגישה ראשונה? כלים מעשיים לבחירת עורך דין נכון.
חוק התקשורת / נועם קוריס
תיקון 40 לחוק התקשורת הכניס את סעיף 30(א) אל החוק. הסעיף מוכר כחוק דואר הזבל או חוק הספאם
גרפולוגיה משפטית / חנה קורן
רבים שוגים בהנחה שכל גרפולוג יכול להופיע כעד מומחה בבתי משפט. למעשה, כל אחד יכול להופיע כ"עד מומחה", אך השאלה הינה כיצד תתקבל העדות שלו ומה יחשבו השופטים.
מדוע חשוב שכל אדם יערוך צוואה? / מירי כהן
בימינו אנו נתקלים באי וודאות לגבי המציאות הסובבת אותנו ואי אפשר לדעת מה יקרה לנו מחר או אפילו עוד כמה דקות . לכן צוואה היא מסמך אשר מתאר את כל מאווינו ורצונינו ,לאחר לכתנו מהעולם באופן שאנו מצווים לה
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים