מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

הזמנות מתקפלות

לאן נעלמו הזמנות החתונה המתקפלות?

/ נטע לופו

לאן נעלמו הזמנות החתונה המתקפלות?

הזמנות החתונה המתקפלות (המכונות גם הזמנות נפתחות) הן הזמנות שבחזיתן נהוג לרשום את שמות המתחתנים ותאריך החתונה. בפנים ההזמנה רושמים לרוב ציטוט יפה ואת נוסח ההזמנה.

יש הרבה שחושבים שההזמנות המתקפלות הן ההזמנות הסטנדרטיות. אבל אם תנסו להיזכר כמה מבין כל ההזמנות לחתונה שקיבלתם לאחרונה היו הזמנות מתקפלות, סביר להניח שתגלו שלא הרבה. ההזמנות המתקפלות יצאו מהאופנה ואת מקומן מחליפות הזמנות לחתונה מסוג גלויה.

הזמנות מסוג גלויה, יכולות להיות דו-צדדיות, כלומר מודפסות משני צדי ההזמנה, או חד-צדדיות, שמודפסות רק על צד אחד של ההזמנה והצד השני נשאר ריק.
אומנם פעם ההזמנות המתקפלות היו אכן פופולריות. לא ניתן לקבוע בוודאות מדוע יצאו הזמנות החתונה המתקפלות מהאופנה, אך ישנן שתי סיבות אפשריות לכך:

·         מחיר ההזמנות המתקפלות – גודל הזמנות החתונה המתקפלות גדול פי שניים מאשר הזמנות מסוג גלויה, מכיוון שהן צריכות להתקפל לגודל הזמנה סטנדרטי. לרוב גודל הזמנה מתקפלת במצב פתוח יהיה 17X24 ס"מ או 20X20 ס"מ (תלוי בגודל המעטפות שמספק האולם). גודל הזמנה מסוג גלויה לעומת זאת הוא 12X17 ס"מ או 10X20 ס"מ. כמובן שככל שגודל ההזמנות לחתונה גדול יותר כך המחיר גבוה יותר.

מלבד גודל ההזמנה, קיים גורם נוסף שמעלה את מחיר ההזמנות המתקפלות לעומת ההזמנות מסוג הגלויה. את ההזמנות המתקפלות צריך לקפל בדיוק באמצע ושהקיפול יראה טוב. לשם כך קיימת מכונה שמבצעת מעין שבירה של הדף ומאפשרת את קיפול ההזמנה בצורה אסתטית בדיוק במקום הרצוי. פעולת המכונה כרוכה בתשלום נוסף ולכן מעלה את מחיר הזמנות החתונה המתקפלות.

·         עיצוב –  ההתייחסות לעיצוב הזמנה מתקפלת לחתונה שונה מאשר הזמנה מסוג גלויה. לרוב בעיצוב הזמנות מתקפלות קיימת מעין תבנית סטנדרטית אשר מגבילה את אפשרויות עיצוב ההזמנה. כפי שצויין בתחילת המאמר, בדרך כלל בחזית ההזמנה רושמים את שמות המתחתנים ותאריך החתונה, בפנים ההזמנה רושמים ציטוט (לרוב הציטוט מופיע בדף הפנימי העליון) ואת נוסח ההזמנה (לרוב מופיע בדף הפנימי התחתון). התבנית הזו מגבילה מאוד את עיצוב ההזמנה.

בעיצוב הזמנות מתקפלות צריך להשקיע יותר בתכנון, מכיוון שיש להזמנה 3 צדדים (חזית ההזמנה, החלק הפנימי וגב ההזמנה). בהזמנות לחתונה מסוג גלויה צריך לעצב 2 צדדים (ולפעמים גם רק צד אחד), כך שתכנון עיצוב ההזמנה פחות מורכב מאשר בהזמנה מתקפלת.

בהזמנות לחתונה מסוג גלויה יש הרבה יותר חופש מבחינה עיצובית לעומת ההזמנות המתקפלות. כמו כן, קיימות פחות מגבלות בעיצוב מאשר בהזמנות המתקפלות. אפשר למקם את הציטוט ונוסח ההזמנה במקום המתאים לפי עיצוב ההזמנה. כך אפשר ליצור הזמנה לחתונה שנראית אסתטית יותר.

עדיין ניתן למצוא ולהזמין הזמנות מתקפלות לחתונה. פחות חשוב מה באופנה ומה לא באופנה. מה שחשוב באמת הוא לבחור את ההזמנה שמתאימה לכם ליום חתונתכם.

 

מזל טוב!

 

אפשר לפנות אליי להתייעצות ועזרה בנושא.

 

הזמנות לחתונה שעיצבתי

 

נטע לופו

מעצבת גרפית

נטע לופו
הסטודיו "Neta Designs" מציע מגוון שירותים בעיצוב הגרפי: הזמנות לאירועים, עיצוב אתרים, לוגואים, הפקות דפוס, מודעות, עלונים, כרטיסי ביקור ועוד
Neta Designs
בית ומשפחה - אירועים וחתונות
תאריך: 26/11/2010
תגיות:   הזמנות לחתונה    הזמנה לחתונה    עיצוב הזמנה    מתחתנים    חתונות    עיצוב גרפי    דפוס    הדפסה    סטודיו לעיצוב   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בית ומשפחה - אירועים וחתונות

מהלך טקס חינה / רחלי פרץ
טקס חינה מרוקאי - מהי החוויה שנקראת חינה מרוקאית ? זוגות רבים נוהגים לחגוג טקס חינה מסורתי ומתייחסים אליו כאל הפקה לשמה, כזו שכרוכה בארגון רב המשווה לחינה טעם של חוויה בלתי נשכחת.
גני אירועים נכונים וגני אירועים מתאימים / אביב יועצים
אין דבר כזה גני אירועים מושלמים; יש רק גן אירועים שמתאים לכם ולכן הוא מושלם עבורכם. מה שאתם צריכים לחפש זו איננה השלמות; עליכם לחפש את ההתאמה – ההתאמה של המקום עבורכם.
גני אירועים אינם מיועדים רק לחתונות / אביב יועצים
לטובת הקוראים שאולי אינם מודעים לחלוטין לאפשרויות הגלומות בכל מיני גני אירועים אציין להלן עוד כמה דברים שאפשר לעשות שם מלבד חתונות מעוצבות וחד פעמיות (פחות או יותר.)
גני אירועים: פרק חובה בהיסטוריה האישית הישראלית / אביב יועצים
השיטוט בין גני אירועים כדי למצוא את אותו גן אירועים אחד ויחיד שיהיה טוב מכל האחרים הפך מזמן לעוד שלב בחייו של כל ישראלי ממוצע: לאחר הצבא והטיול להודו או לדרום אמריקה מגיע גם הרגע הזה.
גני אירועים: שיעור לחיים / אביב יועצים
השיטוט בין גני אירועים שונים כדי למצוא את המקום המתאים והנכון עשוי להיות מסע מפרך ולא תמיד נעים, אני רוצה להזכיר לקורא שהמסע הזה יכול להיות גם חוויה חיובית ובונה אם רק ניגשים אליו מהמקום הנכון.
עוגת דרדסים מבצק סוכר – לשדרג את האירוע לילדים / לילך כהן
הדמויות הכחולות האלו, שליוו אותנו בילדותינו, חוזרות עכשיו בסרט מצויר וזוהי הזדמנות נפלאה לחוות אותן שוב באמצעות עוגת דרדסים מבצק סוכר, או בכל עיר אחרת
עוגת יום הולדת - הפתעה מתוקה מבצק סוכר / לילך כהן
עוגות יום הולדת הפכו להיות תעשייה שלמה, החל מאנשים פרטיים שאופים עוגות נפלאות בביתם, עד לחברות גדולות שזו ההתמחות שלהן. אז איך מוצאים עוגת יום הולדת באיכות טובה? כל הפרטים במאמר הזה.
מועדון בת מצווה: תום עידן התמימות / אביב יועצים
מועדון לבת מצווה הוא הזדמנות מצוינת בשביל הילדה שלכם לעשות "שואו" על החברים. מועדון לבת מצווה מעניק לילדה הזדמנות להפגין ביופייה באופן שלא נראה בעבר ולהרגיש כמו אישה קטנה.
מועדון בת מצווה וניגוד אינטרסים / אביב יועצים
מועדון לבת מצווה היום צריך לעמוד בשתי משימות שהן לגמרי לא קלות, ולמעשה, הן אפילו די סותרות אחת השנייה. מועדון לבת מצווה היום צריך לרצות גם את קהל המבוגרים וגם את קהל הילדים שנמצאים במקום.
היהלומים טבעת אירוסין מחיר,טבעת יהלום מחיר,טבעות אירוסין מחירים ,מה חנויות תכשיטים לא מספרות לכם ??? / יעקב פוגל
ותכשיטים במדריך זה ריכזתי את רוב הטיפים והטריקים שיעזרו לכם בקנייה אין מוצר שכל כך קל בו "לעבוד בעיניים" על לקוחות כמו - יהלומים ותכשיטים במדריך זה ריכזתי את רוב הטיפים והטריקים שיעזרו לכם בקנייה
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים