מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

תכנון מערכות ניהול

תכנון מערכות ניהול

/ רונן שביט

תכנון מערכות ניהול

 

תכנון מערכות ניהול ותכנון אתרים המנוהלים על ידי מערכות ניהול מנוהלים בסופו של דבר על ידי משתמשים וגולשים אשר לא מכירים את הפן הטכנולוגי. מצד אחד בעלי האתרים רוצים גמישות מלאה בכל הקשור לניהול האתר ומצד שני מסתבכים כאשר מקבלים לידיהם מערכת ניהול המסוגלת לנהל כל נקודה ונקודה באתר.

 

לכן עלינו לנהל ולתכנן מערכות ניהול מצד אחד גמישות ומצד שני פשוטות להבנה וידידותיות למשתמש, בהיבט הזה עלינו להכיר היטב את האתגרים העומדים בפנינו  כבעלי אתר אשר רוצים את המוצר המושלם לניהול האתר והעסק אשר אמור בסופו של דבר להניב רווחים, מבלי להיות תלויים בחברת בניית אתרים בכל נקודה ושלב בתחזוק האתר. מצד שני ככל שמערכת הניהול יותר גמישה כך אנו יכולים "לקלקל את האתר" על ידי פקודה לא נכונה.

 

בהיבט הזה אנו משתמשים בפקד מאוד ידידותי למשתמש המוכר כ"עורך תוכן" רוב עורכי התוכן יכולים להשתלט על העיצוב של הדף באופן כמעט מוחלט, והן בתכנים שלו, בקצרה ניתן לתמצת את העורך תוכן כאח הקטן של הוורד מבית מייקרוסופט, אשר הפקודות שלו וההתנהלות שלו מאוד דומה ומצד שני עדיין יש לזכור כי זהו פקד אינטרנטי יחסית פשוט ומוגבל ביחס לוורד.

 

עם זאת, עורכי התוכן של היום מסוגלים לנהל קבצים, להכניס קישורים, לנהל פונטים בצבעים שונים, לנהל תמונות ולקבוע את מיקומם ביחד לדף , הוספת טבלאות ועריכתן , קבצי מדיה כגון פלאש או מצגות וסרטים.

 

עם זאת עלינו להבין כי אסור לתת לעורך התוכן את מלוא הכוח, במובן זה שההיררכיה של האתר חייבת להישאר כפי שתוכננה, לכן יש לתת לעורך התוכן לערוך את מחד גיסא ומאידך גיסא לא לערוך את מבנה האתר, דהיינו, לא למחוק דפים קיימים והכרחיים כגון יצירת קשר, דף ראשי, אזורים כגון חלק תחתון ועליון, קריא לוגו וכדומה.

 

על מנת לנהל את סדר הדפים, נחיצותם ועצם קיומם באתר ומערכת הניהול, יש ליצור רשימה נפרדת המנהלת את הדפים, ומרשימה זו להגיע לעורך התוכן אשר יהיה אחראי על הדפים באופן פרטני. שיטה זו נקראת "תכנון מודולארי" של מערכות ניהול תוכן בפרט ואתרי אינטרנט בכלל. לדוגמא ניהול דפי תוכן וניהול מודול סקרים יהיה נפרד וינוהל בנפרד על מנת לא ליצור בלבול לוגי בין הדפים, אפילו מנהלי אתרים מתבלבלים בעצמם כאשר הם ניגשים למערכות ניהול תוכן אשר אין בו הטמעה של ניהול מודולארי.

 

לסיכום, במאמר זה אנו נותנים כלים ראשוניים והכרה ראשונית בטרם בנינו אתר לעצמנו, אנו נותנים כלים ראשוניים בפנייה לחברת בניית האתרים בכך שיודעים מה לבקש, מה צריכים על מנת שנוכל לנהל את האתר באופן מותאם לצרכים שלנו. יתרונות וחסרונות במערכת ניהול גמישה ומסורבלת מול מערכת ניהול פשוטה וקטנה. הכול בהתאם לצורכי המשך תחזוק האתר ושגשוגו.

 

 

רונן שביט
מתכנת 12 שנים בחברת סייטנט בעמ
מתכנת 12 שנים בחברת סייטנט בעמ
בניית אתרים ומערכות לגופים המובילים במשק, ביניהם ארגונים ממשלתיים כגון משרד האוצר, בנקים, חברות השמה, חברות ביטוח וחברות בתחום הפרטי.
אינטרנט - בניית אתרים
תאריך: 26/11/2010
תגיות:   בניית אתרים   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום אינטרנט - בניית אתרים

לשדרג את האתר שלכם / קרן כהן
במידה ויש לכם אתר אינטרנט פעיל או שאת מתעתדים להקים אתר בזמן הקרוב חשוב מאוד לתכנן את ההקמה בקפידה ולדון באלמנטים השונים בצורה מעמיקה. שימושיות באתר אינטרנט היא אחד התחומים החשובים ביותר וחובה להשקיע
בניית אתר באמצעות מערכות ניהול תוכן. / קרן כהן
אין זה משנה איזה אתר החלטת לבנות, כל האתרים שישנם נתמכים על ידי מערכת ניהול תוכן. בחירת עיצוב אתרים יכולה לעשות על ידי כמה דרכים כמו למשל: גרפיקאי שמתמחה בבנייה מסוג בניית אתר.
בניית אתרים תדמיתיים – לגרום לעסק שלך להצליח / קרן כהן
ישנם ארבעה שלבים עיקריים שהופכים בניית אתר לאתר מצליח והם: התאמת האתר והתאמת מערכת ניהול האתר למנועי החיפוש השונים ובעיקר למנוע החיפוש העיקרי גוגל, עיצוב האתר על ידי טובי מעצבי האתרים, בניית אתר על פי
האם שם האתר שלך מוגן ? / קרן כהן
אם יש לכם אתר אינטרנט בעל שם ייחודי אשר רכשתם מאחת החברות המתמחות ברישום דומיינים חשוב מאוד לזכור לעדכן את הרישום לפני שיפקע התוקף והשם יהיה חשוף להשתלטות מצד גורמים מתחרים. שם אתר חשוף פעמים רבות לר
קידום אתרים במנועי חיפוש – מילים במילים / לילך כהן
כיום, כשיש בערך שני מיליארד אתרי אינטרנט ומספרם הולך ועולה בקצב מסחרר, יהיה מדויק יותר לומר: "אם הם יצליחו למצוא את האתר, אולי הם יכנסו אליו לרגע".
בניית אתר תדמית לעסק / דקל כהן
אתר אינטרנט תדמית לעסק, האם זה כדאי ? למה להשקיע אנרגיות וזמן על אתר והאם זה בסופו של דבר משתלם?
איפיון אתרים בעת פיתוח ייעודי / קרן כהן
תהליך איפיון אתר הוא התהליך הבסיסי עליו מושתת כל אתר באינטרנט ובמיוחד אתרים אשר דורש פיתוחים ייעודיים אשר תפורים ללקוח ( Custom Made ). בעת תהליך איפיון האתר נגדיר את מטרות האתר, ננתח את קהל היעד שלו
מיני אתרים - מה תפקידם ואיך לבנות אותם? / קרן כהן
אין גבול לשינויים והחידושים ברשת האינטרנט. זה התחיל מאתרי תדמית קטנים, המשיך באתרי סחר אלקטרוני שמנהלים מכירות מוצרים אונליין, עבר לפלטפורמות תוכן גולשים באמצעות אתרי בלוגים , משם לבניית רשתות חברתיות
הקמה ובניית אתרי אינטרנט / תומר עזרא
בניית אתר אינטרנט משמש להצגת מידע ראשוני אודות פעילות העסק, מוצרים או שירותים אותם מציע העסק, אופי העסק, היסטוריה של העסק ועוד.
עיצות לבניית אתר אינטרנט טוב / תומר עזרא
המעצבים מציעים ללקוח מספר דוגמאות לבחירה. לפעמים הלקוח בוחר מספר רכיבים מהדוגמאות המוצעות ולאחר מכן מאשר את הדגם הסופי של העיצוב.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים