מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

בואן אישיאס

טכניקת בואן ואישיאס

/ דנה חנני

אישיאס וטכניקת בואן

אישיאס הינו המונח המקובל לכאב שבו מעורבים עצבי האישיאס.

עצב האישיאס הינו העצב הבודד הארוך ביותר בגוף האדם. הוא מתחיל משני צידיו

התחתונים של עמוד השידרה ממשיך דרך הישבן, החלק האחורי של הירך והשוק ומסתיים בכף הרגל.

כאבי האישיאס ,הנגרמים בדרך כלל כתוצאה מפגיעה בעצב האישיאס, מטרידים מאוד מכיוון שהם מקרינים לכיוון הישבן, הירך האחורית, החלק האחורי של השוק ולפעמים עד לכף הרגל. כאבים אלה בדרך כלל מלווים  בתחושה של עיקצוצים, דקירות, תחושה של שריפה ולפעמים חוסר תחושה. הכאב מתואר, בדרך כלל, ככאב חד או כמו שוק חשמלי המתחיל בישבן וממשיך בחלק האחורי של הרגל ועד לכף הרגל.

הגורמים לכאבי אישיאס

כאבי האישיאס נגרמים בדרך כלל כתוצאה מפריצת דיסק, דלקת מפרקים באיזור עצם העצה, בעיה באגן, לחץ בחלק התחתון של עמוד השידרה או שינויים בצורה של חוט עמוד השידרה (מקובל יותר בקרב אנשים מבוגרים). אך הם יכולים להתחיל גם ללא כל סיבה, לא כתוצאה מתאונה כלשהי, נפילה או דלקת מפרקים. כאבים אלה, שהם ללא סיבה ברורה מופיעים בדרך כלל אצל אנשים מעל גיל 30. פעמים הם מופיעים רק בצד אחד ולפעמים בשני הצדדים. ישנם מצבים של כאבי אישיאס זמניים הנובעים מיציבה או עמידה לא טובה כמו למשל ישבה לא נכונה לאורך זמן.

כאבי אישיאס בזמן ההריון

די מקובל שאישה בשלבי הריון מתקדמים תסבול מכאבי אישיאס מכיוון שהעובר הגדל יוצר לחץ על עצב האישיאס. בדרך כלל לאחר הלידה כאבים אלה נעלמים.

טכניקת בואן לטיפול באישיאס

בטיפול בבעיות כמו אישיאס, לטכניקת בואן יתרון עצום משום שבמהלך הטיפול ההתייחסות אל הגוף עדינה. התנועות המבוצעות, במהלך הטיפול, מבוצעות מעל שרירים, גידים ורקמות והן תנועות עדינות ולא מכאיבות. יחד עם זאת תנועות אלה הן בעלות עצמה רבה והשפעתן מגיעה עד לרבדים העמוקים בגוף והן מעוררות את מנגנון הריפוי העצמי של הגוף. השפעת הטיפול בטכניקת בואן הינה מדהימה ביחס לסדרת התנועות המבוצעות על הגוף  שתפקידן לשפר את מצב האזורים / חלקים הזקוקים לטיפול. 

טכניקת בואן יעילה לא רק לטיפול בבעיות שריר – שלד כמו אישיאס, אלא גם לטיפול ברקמות, עצבים ובאיברים הפנימיים בגוף האדם. בנוסף היא משפרת את מחזור הדם ואת הניקוז הלימפתי וזה מאפשר לגוף להיפתר טוב יותר מכל הרעלים שמצטברים בו וכך מתאפשרת ספיגה טובה יותר של כל החומרים המזינים להם הגוף זקוק.

טכניקת בואן קיבלה תגובות מדהימות מכיוון שהמטופלים שסבלו מכאבי אישיאס וטופלו בטכניקה זו זכו להקלה משמעותית כבר לאחר טיפול אחד.

כפי שכבר צויין, מטופלים רבים הסובלים מכאבים באישיאס מרגישים הקלה כבר לאחר טיפול אחד. אך כדי שההקלה תהייה משמעותית ותמשך לאורך זמן עד למצב שהכאבים לא יחזרו יותר, מומלץ לקבל 2-3 טיפולים.

מומלץ לא לקבל כל טיפול אחר 4 ימים לפני ו – 7 ימים אחרי טיפול בואן מכיוון שכל טיפול אחר עלול להפריע לתהליך ההחלמה, שמתחיל כבר במהלך הטיפול בבואן.

הטיפול בטכניקת בואן מתבצע על מיטת טיפולים או בישיבה על כיסא (למי שקשה לשכב). המטופל נשאר בלבוש מלא. רצוי להגיע לבוש נוח כמו מכנסיים קצרים או טריינינג וחולצה נוחה ומשך הטיפול כשעה.

 

בריאות לכולם

דנה חנני

 

דנה חנני

מטפלת מוסמכת בטכניקת בואן, טווינא, עיסוי שבדי, עיסוי רפואי

http://www.bowenisrael.com

[email protected]

 

 

 

 

דנה חנני
רנות, הרטבה אצל ילדים ומבוגרים, פגיעות ספורט, תסמונת התשישות הכרונית, בעיות עיכול, מחלות פנימיות והרשימה עוד ארוכה. עוסקת ברפואה משלימה משנת 2004. כיום מנהלת קליניקה פרטית לרפואה משלימה ברמת השרון.
רנות, הרטבה אצל ילדים ומבוגרים, פגיעות ספורט, תסמונת התשישות הכרונית, בעיות עיכול, מחלות פנימיות והרשימה עוד ארוכה. עוסקת ברפואה משלימה משנת 2004. כיום מנהלת קליניקה פרטית לרפואה משלימה ברמת השרון.
טכניקת בואן
טיפול הן לרוב מיידיות וארוכות טווח. בכ – 80-90% תהייה הקלה ואף ריפוי תוך 3-8 טיפולים. מכיוון ששיטה זו היא עדינה היא יעילה ומומלצת לתינוקות בני יומם, נשים בהריון, ספורטאים, פצועים, נכים וקשישים.
רמת השרון
050-7274847
קישור לאתר
בריאות ורפואה - רפואה
תאריך: 24/11/2010
תגיות:   כאבי שריר שלד    פריצת דיסק    כאבי גב    ברכיים    צוואר    דורבן    כתף קפואה    מתח    חרדב    מחלות פנימיות    כאבים כרוניים    כאבים אקוטיים    פגיעות ספורט   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בריאות ורפואה - רפואה

גסטריטיס. טיפול של רפואה משלימה / רפאל רוזנסקי
גסטריטיס הינה דלקת רפידת הקיבה. רפואה משלימה כאלטרנטיבה לטיפול תרופתי.
גיל המעבר בראי של רפואה משלימה ורפואה סינית / רפאל רוזנסקי
גיל המעבר בראי של רפואה משלימה ורפואה סינית. כל הטיפים לטיפול עצמי
מיקי שחם מביא: נס בניתוח תאי גזע – פריצת דרך תשים סוף לשתלי עצם מכאיבים / מיקי שחם
פריצת דרך תשים סוף לשתלי עצם מכאיבים. רופאים השתילו תאי גזע בוגרים ברגל שבורה של מטופל בהליך ניסויי אוסטרלי, ראשון מסוגו, אשר הם מקווים שיחליף שתלי עצ
גבירותיי ורבותי הרשו לי להציג - שיטת אייפק / נירמאל אורי אילן
בעידן בו אנו חיים יש הרבה שיטות לריפוי, היום לכל כאב מסוגו יש את הטכניקה היעילה ביותר לשיכוכו. אז איך בוחרים..?
רפואה סינית נגד בריחת שתן / רפאל רוזנסקי
טיפים למניעה וטיפול בבריחת שתן ע"י דיקור סיני ושיטות רפואה משלימה אחרות
רפואה משלימה נגד בחילות והקאות / רפאל רוזנסקי
דיקור סיני ושיטות רפואה משלימה אחרות במאבק נגד בחילות הקאות
מחלה כברירת מחדל / מיכה אלטמן
בניגוד לתפיסה הרווחת התופסת את המחלה כתוצאה של גורם חיצוני מזיק החודר לגוף, המאמר מתאר תפיסה הרואה במחלה בחירה של הגוף עצמו בבחינת "הרע במיעוטו", כברירת מחדל.
מיקי שחם מביא דיווח על: תקווה חדשה לכשל כלייתי חמור / מיקי שחם
כשל כלייתי חמור הוא מצב בריאותי קטלני. טיפולי עבר לא הצליחו לטפל במחלה, אך מחקר עדכני חושף יישומי תאי גזע שיוכלו להגן ולשפר את תפקוד הכליות אצל מטופלים.
דיקור סיני ושיטות רפואה משלימה אחרות נגד אקנה / רפאל רוזנסקי
דיקור סיני ושיטות רפואה משלימה אחרות נגד אקנה
מיקי שחם מביא את מכתבו של רוברט דה פראטו, בן 64, דלקת מפרקים ניוונית – ברכיים / מיקי שחם
מיקי שחם מביא את מכתבו של רוברט דה פראטו, בן 64, דלקת מפרקים ניוונית – ברכיים מגורים: פרת', אוסטרליה מכתב שנשלח לאיסם ארהמוי, נציג המטופלים האוסטרלים של Xcell-Center
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים