מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

טבעת אירוסין הצעת נישואין

על הצעות נישואין, רכישת טבעות אירוסין, טבעות נישואין ושאר ירקות

/ אלעד ריץ

על הצעות נישואין, רכישת טבעות אירוסין, טבעות נישואין ושאר ירקות

על המסע המופלא שעוברים האוהבים: מההחלטה להציע נישואין ועד לרגע ענידת טבעות אירוסין על אצבעות מאושרות ומתרגשות

ניתן לומר כי קיימים שני רגעים שנחקקים בזיכרונם של בני הזוג, אשר הם ימשיכו לספר עליהם בהתרגשות לדורות הבאים: מאורע אחד הוא רגע הצעת הנישואין ומאורע שני הוא יום הנישואין. בשני המאורעות מעורבות טבעות: בהצעה, צצות להן טבעות אירוסין ובחתונה, מתחת לחופה מחליפים טבעות נישואין. ביום הנישואין, מתחתנים, שוברים כוס, מתחבקים עם כולם, וכל עולמך: מכרים, ידידים, חברים ובני משפחה, מתרגש ושמח בשמחתך. אך לפני כן, ישנו רגע מרגש לא פחות, בו אחד מבני הזוג מחליט להציע נישואין. על פי רוב, בישראל ובעולם כולו, הגברים הם מציעי הנישואין. אלו, מוצאים עצמם ניצבים בפני בנות זוגן, אוחזים טבעות אירוסין שנבחרו בקפידה ומקווים לשמוע מענה חיובי.

כאמור, לפני שמחליפים טבעות, ולפני שהאצבעות מתרגשות, צריך להציע הצעת נישואין. הצעת נישואין מורכבת משני אלמנטים מרכזיים: ההצעה עצמה והטבעת. טבעות אירוסין קלאסיות מכילות יהלום המשובץ במרכז טבעת זהב. טבעת העשויה מפלטינה, מקובלת יותר בארצות הברית ופחות בישראל. כמו כן, טבעות נישואין אינן משובצות ביהלומים. התקציב, על פי רוב, הוא משכורת ממוצעת, והבחירה נעשית על פי אמות מידה מקובלות בעולם היהלומים ועולם של תכשיטים. כמאמר הקלישאה, יהלומים הם חבריה הטובים של כל אישה, מוטב לנסות ולהפיג במעט את הערפל ולהסביר את ארבעת הדרכים להערכת יהלום.

אז כיצד בוחרים יהלום? על פי חיתוך, צבע, גודל וניקיון. לכל אחד מהמאפיינים הללו יש אמות מידה מדעיות המקובלות בקרב סוחרי יהלומים.

 

- חיתוך, מוגדר בפשטות, כדרך ליצירת ברק שהינו האפקט החשוב ביותר ביהלום. חיתוך טוב, מאפשר חיזוק של הברק הטבעי באמצעות יצירה של פאות על היהלום, אשר מחזירות אור בצורה מיטבית. למעשה, ככל שהחיתוך טוב יותר, כך היהלום יקר יותר.

 

- צבע, הוא תכונה טבעית של היהלום והוא מסומן באותיות לועזיות. טבעות אירוסין משובצות לרוב ביהלומים בגוון D עד J, שהם כמעט לחלוטין חסרי צבע. מגוון K ועד Z, ככל שמתקדמים עם האותיות, מדובר בצבע שניתן לראותו בעין. כלומר, יהלום בצבע D יקר יותר מיהלום בצבע F, אשר הוא יקר יותר מיהלום בצבע J.

 

- גודל היהלום הוא מאפיין חשוב ואותו גם ניתן לראות בעין. טבעות אירוסין משובצות על פי רוב ביהלום בודד ולכן יש חשיבות לגודל היהלום ביחס למימדי הטבעת. משקל יהלום נמדד ב"קראט", שהוא חמישית הגרם. ככל שהיהלום גדול, כך עלותו גבוהה יותר.

 

- ניקיון היהלום נמדד תחת מיקרוסקופ ובזכוכית מגדלת. אין עוד אבן יקרה שנבדקת בקפדנות כה רבה ויהלום נקי לחלוטין הוא יהלום ללא פגמים. אותיות לועזיות מסמלות את רמת הניקיון מדרגה FL שהוא ללא פגם עד I1-I2-I3, שבהם ניתן לראות פגמים בעין בלתי מזוינת. דרגת ניקיון VS1-VS2, משמעותה שקשה לזהות פגמים גם בהגדלה של פי 10. יהלומים נקיים יותר הם יהלומים נדירים יותר, ולכן הם יקרים יותר.

טבעות אירוסין משובצות יהלום הנבחר בקפידה על פי כל ארבעת הפרמטרים, הינן טבעות אירוסין אשר מהוות קניה חכמה ומשתלמת עבור זוג האוהבים. כמו כן, טבעות נישואין מחירן על פי רוב נמוך ממחירן של טבעות אירוסין. לאחר רכישת טבעות אירוסין משובצות יהלומים (לעתים אחד ולפעמים רבים), נשאר רק להציע. בשלב זה נכנס פרמטר הרומנטיקה, וכל המרבה בו - הרי זה משובח. יהיו שיעדיפו להציע במקום קטן ואינטימי ויהיו שירצו לעשות זאת מול קהל רב. יצירתיות היא כתמיד מאד מומלצת, ומדי פעם מתפרסמים מקרים של הצעות נישואין במקומות הכי לא שגרתיים: בהפלגה בים סוער, בטיסה בשחקים, במהלך צניחה חופשית ועוד.

אלעד ריץ
בעל סטודיו לפרסום באינטרנט - בניית אתרים ושיווק באינטרנט
בעל סטודיו לפרסום באינטרנט - בניית אתרים ושיווק באינטרנט
richkid
סטודיו לפרסום באינטרנט - בניית אתרים ושיווק באינטרנט
תל אביב
קישור לאתר
קניות- המלצות
תאריך: 15/11/2010
תגיות:   טבעות אירוסין    טבעות נישואין    תכשיטים   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום קניות- המלצות

על הצעות נישואין, רכישת טבעות אירוסין, טבעות נישואין ושאר ירקות / אלעד ריץ
על המסע המופלא שעוברים האוהבים: מההחלטה להציע נישואין ועד לרגע ענידת טבעות אירוסין על אצבעות מאושרות ומתרגשות
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים