מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

התדנבות הסוכנות היהודית

חשבת להתנדב?

/ איל פטרן

חשבת להתנדב?

 

אנשים רבים חושבים על התנדבות, אולי רבים יותר מכפי שאתה מעלה בדעתך. השאלה היא, איפה? למען מי? לא חסרות סביבנו מטרות נעלות, אנשים מתחת לקו העוני, נוער במצוקה, נשים מוכות, ילדים שזקוקים לקצת חום ובטחון...

 

הסוכנות היהודית מאגדת פעילויות חברתיות רבות, בשם העם היהודי. מפתיע שישראלים רבים לא מודעים לתרומתה האדירה לחברה הישראלית. ניתן לחשוב שהסוכנות פועלת רק בחו"ל – אולם לא כך הדבר. כחלק מהפעילות בישראל, הסוכנות היהודית הקימה ומפעילה את "הרוח הישראלית", מפעל שמטרתו לגייס תרומות מבית. בנוסף לתרומות הכספיות, הרוח הישראלית מעודדת השתתפות פעילה של אנשים בקהילה והקימה את קבוצת המנהיגות, גוף התנדבותי אשר מסייע בפרויקטים בכפרי הנוער וכך תורם רבות למען הקהילה.

 

כל אחד יכול לתרום

 

קבוצת המנהיגות מאפשרת לחבריה לתרום שעות בודדות בחודש או יותר, על פי רצונם. לקבוצה מספר פרויקטים וניתן להצטרף לכל פרויקט לפי נטיות הלב ולפי הכישורים האישיים.

הקבוצה מעודדת אנשי עסקים ואנשים המקושרים בקהילתם להצטרף לפעילות מתוך הנחת יסוד שאותם אנשים יוכלו להניע אחרים להתנדב גם כן. דוגמא לכך תהיה איש עסקים, שהביא את רופא השיניים שלו לתרום ציוד למרפאת שיניים באחד מכפרי הנוער בשנה שעברה. דוגמא נוספת היא יועץ עסקי, חבר בקבוצת המנהיגות, שהביא את אחד מיצרני כלי המטבח הגדולים בישראל לתרום ציוד להקמת מטבח בכפר הנוער בן יקיר לפני שנתיים. חברים אחרים מתרימים אוכל לבעלי החיםי בפינות החי, ציוד, שעות חונכות מקצועית עם בני הנוער ועוד.

 

מה תחום ההתמחות שלך?

 

אם נמנעת מהתנדבות מפחד פן יבקשו ממך לעשות דברים שאינם בתחום ההתמחות שלך, לקבוצת המנהיגות פרויקטים מגוונים שיאפשרו לך להתנדב בתחומים בהם אתה שולט. גם אם רק תצביע על מי ממכריך שמסוגל לבצע את העבודה ותביא אותו לתרום – עשית המון.

יצירת רשת נטוורקינג כזו, של קשרים בין-אישיים, שווה זהב.

 

מה יוצא לנו מכל זה?

 

אתה עלול לחשוב שתרומה כמו הקמת ספרייה אינה משהו שמשנה עולמות ולכן אולי תאבד תקווה ותאבד עניין בפרויקט התנדבות. נסה להסתכל על הדברים מנקודת המבט של מי שנהנה מהתרומה וההתנדבות שלך – שהם לא לבד במערכה. עצם העובדה שאדם בישראל הקדיש לכך את זמנו ומרצו מעידה על כך שהם לא לבד במצוקתם. יש לזה משקל משמעותי.

 

בשורה התחתונה, עדיף להתנדב מאשר לא להתנדב. עדיף לעשות משהו מאשר לא לעשות כלל.

הרוח הישראלית וקבוצת המנהיגות יוקירו את המאמצים שלך, קטנים ככל שיהיו – כי אנחנו יודעים מה נדרש כדי להתנדב ולתרום. עזרתך תתקבל בברכה!

 

איל פטרן
מנהל מחלקת קידום אתרים בחברת פרומו מקבוצת קומליין.
חברה ומדינה - ארגוני התנדבות
תאריך: 14/11/2010
תגיות:   התנדבות    עמותות    להתנדב    עמותה    נוער בסיכון    הסוכנות היהודית   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום חברה ומדינה - ארגוני התנדבות

פריזט חסון למען הקהילה / שלומי ניסני
העמותה הוקמה על ידי מספר תושבי הוד השרון ביניהם עדנה חסון – כיום משנה למנכ"ל בחברת הבנייה והיזמות העסקית 'פריזט חסון'.
חשבת להתנדב? / איל פטרן
שים רבים חושבים על התנדבות, אולי רבים יותר מכפי שאתה מעלה בדעתך. השאלה היא, איפה? למען מי? לא חסרות סביבנו מטרות נעלות, אנשים מתחת לקו העוני, נוער במצוקה, נשים מוכות, ילדים שזקוקים לקצת חום ובטחון...
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים