מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

אמץ יועץ

גישת " אמץ יועץ" לעסק זעיר/קטן/בינוני

/ עוזי פלג

גישת " אמץ יועץ" לעסק זעיר/קטן/בינוני

נכתב ונאמר לא מעט על בדידותו של המנהל, בסופו של דבר האחריות כולה מוטלת על כתפיו היא לא פשוטה,בעסקים זעירים וקטנים ולעיתים בינוניים , הבדידות היא אמיתית, בארגונים כאלה המנכ"ל שהוא גם הבעלים, חובש מספר כובעים והוא למעשה מתייעץ ומתחבט עם עצמו,ההתחבטות וההתלבטות במקרים כאלה נובעים מאי הסכמות בינו לבין עצמו, סימני השאלה לא מרפים וצצים בתדירות גבוהה.

אם סמני השאלה הקשורים בעסק אינם מרפים ממך סימן שיש לך שאלות , האם גם יש לך תשובות ?, אם התשובה היא לא ! אתה צריך מישהו שיחשוב אתך ביחד.

יש לזכור שגם במצב שאין שאלות אין זה אומר שהכול בעסק בסדר,יתכן שאתה פשוט לא יודע מה לשאול כי חסרים לך כלים וידע.

יש לבדוק האם סימני השאלה מקורם בחשש כלשהו?,חוסר בטחון אישי או עסקי?,חוסר ודאות?,אי שביעות רצון מעצמך ?,מהניהול?, מהתוצאות?מהעתיד?  מהכול ביחד?,גם אם ישנם סיבות לשאלות סביר שלרובן ניתן גם למצוא פתרונות שישביעו רצון.

המציאות  הכללית והעסקית משתנה  רק על ידי מציאות אחרת ,והיא לא משתנה מעצמה.

לאדם או לעסק קשה לשנות את דרכם לבד,העדר מודעות,מוטיבציה,אובייקטיביות, ניסיון וידע מונעים זאת.

זה הזמן להסתכלות מחודשת על המצב , מזווית ראיה שונה, ומפרספקטיבת התייחסות חדשה, אובייקטיבית ונטולת רגשות.

עם כל הידע והניסיון של כל אחד בתחומו,אנחנו לא מספיק אובייקטיבים לגבי ההתייחסות לבעיות הקשורות בעצמינו. גם הרופא הטוב בעולם לא מטפל בעצמו בעת מחלה כנ"ל עו"ד וכו.

תן לעוד מישהו להסתכל, להבין, ולנתח יחד אתך מה קורה באמת, ויחד אתך להכין תכנית פעולה נדרשת לשינוי המציאות הקיימת, למציאות משופרת  ואפשרית ,הקרובה ככל האפשר לזו שאתה מצפה או חולם.

מומלצת גישת "אמץ יועץ"

בגישת "אמץ יועץ" אתה בוחר יועץ עסקי בעל ניסיון ניהולי אשר ילווה אותך צמוד ובאופן קבוע, היועץ ישמש  עבורך כתובת להיוועצות עסקית שוטפת בכל בעיה הקשורה בניהול העסק, וליישום שיפורים עסקיים וארגוניים  ויקנה לך בטחון בתהליך קבלת ההחלטות הניהוליות למען עתיד העסק.

כשם שאנו מתייעצים עם מומחה  בכל בעיה במערכת מכאנית לדוגמא: מכונאי רכב

כשם שאנו מתייעצים עם מומחה באופן שוטף במערכת אנוש לדוגמא:רופא משפחה או מטפל, כך יש להתייעץ עם יועץ עסקי  בכל בעיה הקשורה לעסק,יש לזכור שמערכת עסקית היא מערכת דינמית אשר משתנה ללא הרף מושפעת ומונעת על ידי כוחות חיצוניים, יש צורך לבחון את הסביבה העסקית שבה פועל העסק, לבחון את הבצועים השוטפים ולבצע התאמות נדרשות בזמן אמת.

יש לזכור שעסק בכל תחום ובכל נפח פעילות הוא מערכת משולבת, ובתור שכזה כל הפעילות חייבת להיות מאוזנת בבצועים , מערכת מאוזנת היא יעילה ומביאה לידי מימוש הפוטנציאל הגלום בה, בכדי לשמור על איזון נדרש לבחון את פעילות העסק כמערכת מצד אחד, כמו גם לבדוק לעומק את הפעילות בכל אחת מהיחידות שמרכיבות את המערכת העסקית, בדיקות כאלה יכול לבצע רק גורם חיצוני למערכת בעל מבט ניטראלי, המשלב ידע רב תחומי וניסיון ניהול עסקי ומערכתי.

כל הזכויות שמורות לעוזי פלג ( UP יזמות ניהול בע"מ)

 אין לעשות כל שימוש בכל מדיה שהיא בחומר הכתוב ללא אישור בכתב מהמחבר

                                                          www.uzip.co.il

 

 

עוזי פלג
מנכ"ל UP יזמות וניהול בע"מ חבר בלישכת היועצים העסקיים מנכ"ל לשעבר בחברות עסקיות. מחבר "זהירוני" המדריך להקניית ערכיהתנהגות לילדים
מנכ"ל UP יזמות וניהול בע"מ חבר בלישכת היועצים העסקיים מנכ"ל לשעבר בחברות עסקיות. מחבר "זהירוני" המדריך להקניית ערכיהתנהגות לילדים
UP יזמות וניהול בע"מ
משרד לשרותי ייעוץ בניהול עסקי ליווי וחניכה לעסקים קטנים, יועץ ומנהל פרוייקטים להקמת מחסנים חונך עסקי 8091 של משרד התמ"ס ספק מאושר 11005244 של משרד הבטחון בניהול פרוייקטים
הכינור
ראשון לציון
0526969240
039628544
קישור לאתר
עסקים - עסקים משפחתיים
תאריך: 11/11/2010
תגיות:   עסקים קטנים    ניהול    יעוץ עסקי    יעוץ ניהולי    ניהול   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום עסקים - עסקים משפחתיים

איך לנהל את כניסת דור ההמשך לעסק משפחתי / חדוה יוסף
עומס עבודה, רצון לסוכך על הילד, ורצון ליצור המשכיות הן חלק מהסיבות להכנסת דור ההמשך לעסק, אך המציאות מוכיחה שלא תמיד החלטה זו היא ההחלטה הנכונה והטובה לילד ולעסק. אין ספק שהכנסת הדור החדש היא עניין
גישת " אמץ יועץ" לעסק זעיר/קטן/בינוני / עוזי פלג
מיתית, בארגונים כאלה המנכ"ל שהוא גם הבעלים, חובש מספר כובעים והוא למעשה מתייעץ ומתחבט עם עצמו,ההתחבטות וההתלבטות במקרים כאלה נובעים מאי הסכמות בינו לבין עצמו, סימני השאלה לא מרפים וצצים בתדירות גבוהה.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים