מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

עיצוב הזמנה לחתונה

עיצוב הזמנות לחתונה ברמה גבוהה

/ נטע לופו

עיצוב הזמנות לחתונה ברמה גבוהה

לרוב מי שאינו עוסק בתחום עיצוב הזמנות לחתונה לא יודע שישנם מרכיבים רבים שתורמים לעיצוב ברמה גבוהה של הזמנות לחתונה. על מנת ליצור הזמנות אסתטיות ומרשימות לחתונה יש לתכנן את ההזמנות היטב ולהקפיד על כמה פרטים חשובים:

 

·         תכנון הזמנות לחתונה העיצוב למעשה מתחיל בשלב תכנון ההזמנות לחתונה. על מעצב ההזמנה לחתונה לחשוב ולתכנן מראש את ההזמנה. הוא צריך לחשוב אם ההזמנה לחתונה שהוא מעצב תהיה חד-צדדית (כלומר מודפסת על צד אחד של הנייר) או דו-צדדית (מודפסת על שני צדי הנייר) או שהיא תהיה הזמנה מתקפלת.

בנוסף לכך, מעצב ההזמנה לחתונה צריך לתכנן אילו אלמנטים יופיעו על גבי ההזמנה: טקסט, תמונות, עיטורים גרפיים, איורים וכדומה. אחרי שהמעצב הגרפי יודע אילו אלמנטים עליו לשלב בהזמנה לחתונה הוא יכול לתכנן איפה למקם כל אלמנט בהזמנה.

על פי האלמנטים שעל המעצב הגרפי לשלב בהזמנות לחתונה הוא יודע באיזו תוכנה גרפית כדאי להשתמש. יש כמה סוגים של תוכנות גרפיות שבעזרתן ניתן לעצב הזמנות לחתונה. יש להתאים את התוכנה הגרפית לעבודה על הזמנות לחתונה לפי האלמנטים שעל ההזמנות להכיל. שימוש נכון בתוכנות הגרפיות יתרום לעיצוב הזמנות לחתונה באיכות גבוהה.

 

·         גודל ההזמנות לחתונה – גודל ההזמנות לחתונה נקבע על פי המעטפות שאולמות האירועים מספקים. לרוב המעטפות להזמנות הן בגודל 13X19 ס"מ או 11X23 ס"מ. צריך להקפיד על יחס אסתטי בין אורך וגובה ההזמנה לחתונה. הגדלים המומלצים להזמנות לחתונה מבחינה אסתטית הם 12X17 ס"מ (שיכנסו בצורה יפה למעטפות בגודל 13X19 ס"מ) או 10X20 ס"מ (שיתאימו למעטפות בגודל 11X23 ס"מ).

כשהמעצב הגרפי מתכנן הזמנה לחתונה הוא דואג לשמור על מרחק מקצוות ההזמנה. זאת על מנת שהטקסט שעל גבי ההזמנה לחתונה וגם חלקים אחרים בהזמנה לא יחתכו בצורה לא רצויה.

כמו כן, המעצב הגרפי לא ממקם את הטקסט או פרטים חשובים אחרים קרוב לקצוות ההזמנה לחתונה גם משום שזה לא יראה אסתטי.

 

·         ביצוע עיצוב ההזמנות לחתונה – אחרי שהמעצב הגרפי תכנן את עיצוב ההזמנות לחתונה והחליט על גודלן, מה שנשאר לו לעשות הוא לבצע את עיצוב ההזמנות. הוא פותח דף בגודל שבחר להזמנות לחתונה בתוכנה הגרפית המתאימה לפי האלמנטים שעליו לשלב בהזמנות לחתונה. הוא ממקם בהזמנה לחתונה את התמונות הרצויות, את הטקסטים ושאר האלמנטים. אם יש צורך הוא מעבד את התמונות שעל גבי ההזמנה.

צורך בעיבוד התמונות שבהזמנות לחתונה יכול לנבוע מכמה סיבות: אם מעצב ההזמנה לחתונה רוצה ליצור קונטרסט שיראה טוב יותר, אם הוא רוצה לשנות את צבעי התמונות, אם הוא רוצה להדגיש פרטים מסויימים בתמונות כך שיתאימו יותר להזמנה לחתונה, אם הוא רוצה למחוק חלקים בתמונות וכדומה.

בשלב עיצוב הטקסט שמופיע בהזמנה לחתונה המעצב הגרפי בוחר גופן שנראה אסתטי ומתאים ליתר האלמנטים המופיעים בהזמנה. כמו כן, על מעצב ההזמנה לחתונה לוודא שהגופן שבחר הינו קריא. מעצב ההזמנה לחתונה דואג לבחור בגודל גופן שיהיה נוח לקריאה. הוא מגדיל את החלקים החשובים בהזמנה, כמו שמות המתחתנים ותאריך החתונה. הוא מקטין את החלקים הפחות חשובים, כמו הטלפונים לאישור ההגעה. כך הוא מאפשר למוזמנים שמקבלים את ההזמנות לחתונה קריאה נוחה של הטקסט המופיע בהזמנות. כמו כן, יצירת היררכיה בעיצוב הטקסט שבהזמנות לחתונה תורמת לכך שההזמנות תראינה אסתטיות.

מעצב ההזמנות לחתונה מקפיד על ריווח נכון בין המילים ובין השורות בטקסט שמופיע בהזמנות לחתונה. זאת גם על מנת לתרום לקריאה נוחה של הטקסט וגם כדי לתרום לאסתטיקת ההזמנות.

את צבעי הטקסט מעצב ההזמנות לחתונה מתאים ליתר האלמנטים בהזמנה. הוא בוחר בצבעים שלא יקשו על קריאת הטקסט המופיע בהזמנה לחתונה. הוא יכול להדגיש את הפרטים החשובים בהזמנה על ידי צביעתם בצבע שונה מיתר הטקסט.

 

עיצוב הזמנות לחתונה ברמה גבוהה מתחיל מתכנון נכון והקפדה על כל הפרטים. ליצירת הזמנות אסתטיות לחתונה אין חוקים, אבל אם בוחרים במעצב מקצועי של הזמנות לחתונה הוא ידע לתכנן היטב את ההזמנות ולהתייחס לכל אחת מהנקודות שצויינו כאן.

 

מזל טוב!

 

אפשר לפנות אליי להתייעצות ועזרה בנושא.

 

הזמנות לחתונה שעיצבתי

 

נטע לופו

מעצבת גרפית

נטע לופו
הסטודיו "Neta Designs" מציע מגוון שירותים בעיצוב הגרפי: הזמנות לאירועים, עיצוב אתרים, לוגואים, הפקות דפוס, מודעות, עלונים, כרטיסי ביקור ועוד
הסטודיו "Neta Designs" מציע מגוון שירותים בעיצוב הגרפי: הזמנות לאירועים, עיצוב אתרים, לוגואים, הפקות דפוס, מודעות, עלונים, כרטיסי ביקור ועוד
Neta Designs
קישור לאתר
בית ומשפחה - אירועים וחתונות
תאריך: 1/11/2010
תגיות:   הזמנות לחתונה    הזמנה לחתונה    עיצוב הזמנה    מתחתנים    חתונות    עיצוב גרפי    דפוס    הדפסה    סטודיו לעיצוב   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בית ומשפחה - אירועים וחתונות

מהלך טקס חינה / רחלי פרץ
טקס חינה מרוקאי - מהי החוויה שנקראת חינה מרוקאית ? זוגות רבים נוהגים לחגוג טקס חינה מסורתי ומתייחסים אליו כאל הפקה לשמה, כזו שכרוכה בארגון רב המשווה לחינה טעם של חוויה בלתי נשכחת.
גני אירועים נכונים וגני אירועים מתאימים / אביב יועצים
אין דבר כזה גני אירועים מושלמים; יש רק גן אירועים שמתאים לכם ולכן הוא מושלם עבורכם. מה שאתם צריכים לחפש זו איננה השלמות; עליכם לחפש את ההתאמה – ההתאמה של המקום עבורכם.
גני אירועים אינם מיועדים רק לחתונות / אביב יועצים
לטובת הקוראים שאולי אינם מודעים לחלוטין לאפשרויות הגלומות בכל מיני גני אירועים אציין להלן עוד כמה דברים שאפשר לעשות שם מלבד חתונות מעוצבות וחד פעמיות (פחות או יותר.)
גני אירועים: פרק חובה בהיסטוריה האישית הישראלית / אביב יועצים
השיטוט בין גני אירועים כדי למצוא את אותו גן אירועים אחד ויחיד שיהיה טוב מכל האחרים הפך מזמן לעוד שלב בחייו של כל ישראלי ממוצע: לאחר הצבא והטיול להודו או לדרום אמריקה מגיע גם הרגע הזה.
גני אירועים: שיעור לחיים / אביב יועצים
השיטוט בין גני אירועים שונים כדי למצוא את המקום המתאים והנכון עשוי להיות מסע מפרך ולא תמיד נעים, אני רוצה להזכיר לקורא שהמסע הזה יכול להיות גם חוויה חיובית ובונה אם רק ניגשים אליו מהמקום הנכון.
עוגת דרדסים מבצק סוכר – לשדרג את האירוע לילדים / לילך כהן
הדמויות הכחולות האלו, שליוו אותנו בילדותינו, חוזרות עכשיו בסרט מצויר וזוהי הזדמנות נפלאה לחוות אותן שוב באמצעות עוגת דרדסים מבצק סוכר, או בכל עיר אחרת
עוגת יום הולדת - הפתעה מתוקה מבצק סוכר / לילך כהן
עוגות יום הולדת הפכו להיות תעשייה שלמה, החל מאנשים פרטיים שאופים עוגות נפלאות בביתם, עד לחברות גדולות שזו ההתמחות שלהן. אז איך מוצאים עוגת יום הולדת באיכות טובה? כל הפרטים במאמר הזה.
מועדון בת מצווה: תום עידן התמימות / אביב יועצים
מועדון לבת מצווה הוא הזדמנות מצוינת בשביל הילדה שלכם לעשות "שואו" על החברים. מועדון לבת מצווה מעניק לילדה הזדמנות להפגין ביופייה באופן שלא נראה בעבר ולהרגיש כמו אישה קטנה.
מועדון בת מצווה וניגוד אינטרסים / אביב יועצים
מועדון לבת מצווה היום צריך לעמוד בשתי משימות שהן לגמרי לא קלות, ולמעשה, הן אפילו די סותרות אחת השנייה. מועדון לבת מצווה היום צריך לרצות גם את קהל המבוגרים וגם את קהל הילדים שנמצאים במקום.
היהלומים טבעת אירוסין מחיר,טבעת יהלום מחיר,טבעות אירוסין מחירים ,מה חנויות תכשיטים לא מספרות לכם ??? / יעקב פוגל
ותכשיטים במדריך זה ריכזתי את רוב הטיפים והטריקים שיעזרו לכם בקנייה אין מוצר שכל כך קל בו "לעבוד בעיניים" על לקוחות כמו - יהלומים ותכשיטים במדריך זה ריכזתי את רוב הטיפים והטריקים שיעזרו לכם בקנייה
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים