מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

עדשות מגע חד פעמיות

יתרונות וחסרונות של עדשות מגע חד פעמיות

/ yael loosh

יתרונות וחסרונות של עדשות מגע חד פעמיות

 

בעבר עדשות המגע שמחליפות פעמים רבות את משקפי הראיה, שימשו אותנו למשך מספר שנים רצופות (למעט במקרה של החלפת מספר) , לאחר מחקרים רבים בתחום מתגלה תמונה לפיה שימוש ממושך באותן עדשות מגע עלול לגרום לדלקות ולתחלואת העין, בעקבות משקעים שנוטים להצטבר על העדשה. עקב מסקנות אלו אנשים רבים מתוך האנשים המרכיבים עדשות מעדיפים להשתמש בסוגים זמניים של  עדשות מגע רכות, המיועדים לתקופות שימוש קצרות כמו עדשות חד פעמיות יומיות, שבועיות ורבעוניות (3 חודשים)..

בחירת עדשות מגע חד פעמיות

כלל חשוב מאוד להיבדק אצל אופטומטריסט בעת רכישת עדשות מגע ואין זה משנה אם אלו עדשות מגע חד פעמיות או שנתיות. בעבור אלו מביניכם שטרם התנסו בהרכבת עדשות מגע אדגיש עובדה ידועה, לפיה מספר (+/-) של עדשות מגע יהיה תמיד גדול יותר (+) ממשקפיים שמרכיב אותו האדם. הסיבה לכך נובעת בעיקר מהפרשי המרחק הקיימים בין עדשות מגע לעין (צמודה) ומשקפי ראיה לעין (רחוקים יותר). חשיבותה של התאמת המספר האופן מדויק בוודאי ברורה ומובנת לכל אחד מאיתנו, כאשר כאמור גם כאן  אין הבדל בין עדשות מגע חד פעמיות ובין עדשות מגע לשימוש ארוך.  

עדשות חד פעמיות

המסקנה העולה מהמחקרים הנ"ל יתרונן הבולט ביותר של עדשות מגע חד פעמיות הוא העובדה כי לא תיתכן הצטברות משקעים על העדשה ולפיכך השמירה על בריאות תהיה אידיאלית בכל רגע נתון. בנוסף, העובדה כי אנו משליכים עדשות מגע יומיות מיד עם תום השימוש, מאפשרת לנו לשמור על היגיינה קפדנית וסטריליות גבוהה במיוחד, בעיקר כי אין מגע חוזר ונשנה בין הידיים והעדשות. במידה ואנו נוסעים לחופשות, נופשים או סתם לטיול ארוך, אין אנו צריכים לסחוב איתנו את מכלי האפסון או את נוזלי הניקוי של העדשות מאחר והכלים בהם מאוכסנות עדשות מגע יומיות מיועדים גם הם לזריקה. כל אלו הופכים עדשות מגע חד פעמיות לסוג פופולארי מאוד של עדשות .

חסרון אחד בולט

לצד היתרונות הבולטים של עדשות מגע חד פעמיות קיים להם חיסרון אחד עיקרי והוא מחירן הגבוהה. מחירן של עדשות אלו יכול להגיע לאלפי שקלים במידה ואנו משתמשים בהן באופן רצוף במהלך כל השנה.

 

yael loosh
yaeloosh
yaeloosh
בריאות ורפואה - בריאות עיניים
תאריך: 25/10/2010
תגיות:   עדשות חד פעמיות    עדשות מגע חד פעמיות    קניית עדשות מגע    סוגי עדשות מגע    עדשות מגע    עדשות צילינדר    עדשות עם צילינדר    עדשות דו שבועיות   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בריאות ורפואה - בריאות עיניים

יתרונות וחסרונות של עדשות מגע חד פעמיות / yael loosh
בעבר עדשות המגע שמחליפות פעמים רבות את משקפי הראיה, שימשו אותנו למשך מספר שנים רצופות (למעט במקרה של החלפת מספר) , לאחר מחקרים רבים בתחום מתגלה תמונה לפיה שימוש ממושך באותן עדשות מגע עלול לגרום לדלקות
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים