מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

סקירת מט"ח

מבט שבועי - שוק המט"ח, חדר עסקאות 17.10.2010

/ אופקים פיננסיים

דולר:

בדומה לשבועות האחרונים, הדולר ממשיך להיחלש ונסחר ברמות שפל מול המטבעות המובילים. פרסום פרוטוקול הריבית של הבנק הפדראלי היה זה שהניע את מגמת היחלשות הדולר, ויש כבר האומרים כי מדובר במהלך מתוכנן, יזום ומחושב מצד הבנק הפדראלי במטרה לעמוד ביעדי ממשל אובמה, בפרט במגזר הייצוא (הכפלת הייצוא). כאמור, פרוטוקול הריבית שפורסם הציג נכונות מצד חברי הפד ליישום תכניות נוספות להרחבה כמותית, בעיקר באמצעות רכישות נוספות של אג"ח ממשלתיות ארוכות, גם במחיר של אי עמידה ביעדי האינפלציה של הבנק. בנוסף, הוריד הפד את תחזית הצמיחה של ארה"ב לשנה הנוכחית ולשנה הבאה. ביום שישי נאם יו"ר הפד בן ברנקי וחזר על דברים אלו באומרו כי יש מקום לפעולה מרחיבה נוספת לאור שיעורי האינפלציה הנמוכים והאבטלה הגבוהה.

שקל:

המטבע המקומי נסחר השבוע בהתאם למגמה העולמית , התחזק מול הדולר בשיעור של 1% לרמות מסחר של 3.57 , בד בבד עם רכישות מט"ח מצד בנק ישראל. בנק ישראל פרסם השבוע סקירה על ההתפתחויות הכלכליות ברבעון האחרון ובה סממנים חיוביים בדבר המשך הצמיחה במשק, גידול בצריכה הפרטים ושיפור משמעותי במגזר התעסוקה. ביום שישי פרסמה הלשכה מרכזית לסטטיסטיקה את מדד המחירים לחודש ספטמבר. מדד המחירים עלה בהתאם לצפי ב- 0.3% . מתחילת השנה עלה המדד ב 1.9%- , ואילו בשנים עשר החודשים האחרונים (ספטמבר 2010 לעומת ספטמבר 2009 ), עלה המדד ב 2.4%- . מרבית הערכות בשוק הן כי חרף העלייה במדד , בנק ישראל לא ימהר להעלות את הריבית בחודש הנוכחי .

אירו:

החדשות שמגיעות מארה"ב הן אלו שמתוות את המסחר במטבע האירופאי, והפעם האירו השלים שבוע חמישי ברציפות בו התחזק מול הדולר (כ- 11% ), התבסס מעבר לרף 1.40 לאחר פרסום פרוטוקול הריבית של הבנק הפדראלי והציפייה להמשך ההרחבה הכמותית ונסחר בשיא של תשעה חודשים סביב 1.41 . בתום השבוע לאחר נאומו של ברננקי ומספר נתונים כלכליים שפורסמו בארה"ב נחלש האירו וסגר את השבוע ברמות מסחר של 1.3980 . באירופה לא פורסמו נתונים מהותיים שהשפיעו על המסחר, לאחר שמדד המחירים לצרכן נותר בהתאם לצפי ועלה ב 1% בשיעור שנתי.

פאונד:

לאחר תקופת דשדוש ארוכה, חצה הפאונד את רמות ההתנגדות ב 1.60 ונסחר השבוע בשיא של שמונה חודשים סביב 1.6070 . שיעור האינפלציה במדינה ממשיך להתרומם כשמזה חודשים ארוכים נרשמת עליית מחירים. בחודש ספטמבר עלה מדד המחירים לצרכן ב- 3.1% לעומת החודש המקביל בשנת 2009 , הרבה מעבר ליעד הבנק המרכזי העומד על 2% . לקראת תחילת שבוע המסחר הנוכחי קיימת דריכות בבריטניה בדבר תכנית הקיצוצים של הממשל, כששר האוצר ג'ורג' אוסבורן יחשוף פרטים בנוגע לתוכנית הקיצוצים, היקפיה ולוחות הזמנים הצפויים.

ין:  

חולשת הדולר בעולם מכתיבה את המסחר גם בשווקי המזרח ובין היפאני , כשהין ממשיך להיסחר ברמות השיא מאז 1995 ומתקרב לרמות השיא של המטבע מאז החל להיסחר בחופשיות (שנות ה 70 ). המתיחות בכלכלות המזרח גוברת, בפרט סין, יפן ודרום קוריאה שמעבירות ביקורת זה על זו בדבר מדיניות המטבע של כל מדינה. בסוף השבוע הקרוב יתכנסו שרי האוצר ובכירי בנקים מרכזיים של בקוריאה במה שעתיד לשפוך אור על מהלכים מוניטאריים צפויים כמו גם עמדה בהירה G-20 פורום היותר בדבר התערבויות של בנקים מרכזיים במסחר, בפרט יפן וסין.

עד כאן לסקירה השבועית בשוק המטח, דולר, שקל, אירו, פאונד והין היישר מחדר העסקאות של אופקים פיננסים.

 

 

 

אופקים פיננסיים
אופקים פיננסיים גלובליים מובילה את חזית תחום ניהול הסיכונים הפיננסים בישראל.
קבוצת אופקים מובילה את תחום ניהול הסיכונים הפיננסיים בישראל.
קבוצת אופקים
קבוצת אופקים מובילה את תחום ניהול הסיכונים הפיננסיים בישראל בגישה מקצועית ושירותית אחרת ומשמשת כתחנה סופית ללקוח בממשק מול שווקי ההון והפיננסים.
ז'בוטינסקי 7 מגדל משה אביב, קומה 39
רמת גן
03-6112525
03-6112526
קישור לאתר
מימון וכספים - שוק ההון
תאריך: 20/10/2010
תגיות:   מטח    שער הדולר    מסחר במטבע חוץ    ניהול סיכונים פיננסים    הערכת שווי הוגן    חדר עסקאות    מנהל סיכונים    ניתוח דוחות פיננסיים    מכשירים פיננסים    קורס מנהלי כספים    שערי מטבע    המרות מטבע    אסטרטגיית הגנה   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום מימון וכספים - שוק ההון

תוכניות חיסכון והלוואות – הפכים שמשלימים אחד את השני / ירון כהן
תוכניות חיסכון והלוואות – הפכים שמשלימים אחד את השני
החודשים האחרונים היו קשים למשקיעים בבורסה / ירון כהן
החודשים האחרונים היו קשים למשקיעים בבורסה, אבל לא רק הם אלא גם לך. אי אפשר להתחמק מהבורסה , גם אם אתה חושב שאין לך השקעות בבורסה, תדע שיש לך בצורה עקיפה
הדרכת מסחר באופציות / LoadSEO SEO
הדרכת מסחר באופציות מעו"ף תלמד אותנו איך הופכים מסוחר מתחיל למומחה לאופציות. שימוש בתכנת Options-Expert כדאי שתתחיל להרוויח. מסחר באופציות טומן בחובו הזדמנויות לרווחים גדולים אך גם להפסדים כבדים.
להרוויח ממסחר באופציות / LoadSEO SEO
מכיוון שהצלחת מסחר באופציות תלויה ביכולת הסוחר לזהות את כיווני השוק או לבצע מהלכים התואמים את מגמת השוק - ניתן לגזור מספר פרמטרים להצלחת סוחרי האופציות.
ניהול השקעות באינטרנט / LoadSEO SEO
כאשר הבחירה היא לפנות למומחה לצורך ניהול תיקי השקעות, האינטרנט מהווה כלי עזר למשקיע בכך שהוא פורש באופן נגיש כמויות מידע הנוגעות להשקעותיו ולשוק ההון.
השוואת בתי השקעות / ירון כהן
מהם הפרמטרים בהם נוואה בין בתי ההשקעות בשיראל ומהם ההבדלים בין בתי ההשקעות לבין חברותה ביטוח?
שוק ההון – מסחר בבורסה - סוגי מסחר באופציות מעו"ף / Best Trader
וק ההון – מסחר בבורסה - סוגי אופציות בבורסה לניירות ערך בת"א נסחרות כמה וכמה סוגי אופציות. במאמר זה נעשה מעט סדר בכל הקשור לסוגי האופציות הנסחרות בארץ ובעולם. ונחיב מעט על ההבדלים בין סוגי אופציות.
לימודי שוק ההון עם "תשואות" / אלה קדושי
בימים אלה מביאה רשת מכללות מעוף בשורה חדשה ומרעננת, ומציעה לקהל הרחב מגוון רחב של קורסים בתחום לימודי שוק ההון. הקורסים מיועדים לכל מי שמתעניין בתחום ואינם דורשים ידע מוקדם!
ניתוח טכני לעומת פנדומנטלי / אסף לוי
ניתוח טכני היא אחת משתי שיטות מרכזיות לניתוח של השוק. ניתוח טכני היא שיטה אחת וניתוח פנדומנטלי היא השיטה השניה.
לימוד שוק ההון ככלי להגלת ההון האישי / יוסי רוז
המאמר מסביר את החשיבות של לימוד שוק ההון ומסביר באופן בסיסי את אפשרויות ההשקעה בשוק ההון והיתרונות שלהם
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים