מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

מס רכישה

זכאים למס רכישה

/ מירי כהן
מתיישבים שבנו את ביתם בהרחבות קיבוצים ומושבים זכאים להחזר בגין מס רכישה
 
 
כיום הרבה מאד אנשים פונים לחפש להם מקומות נוחים ואף לא תמיד כל כך יקרים על מנת לבנות את ביתם וליהנות מאיכות חיים להם ולילדיהם .הם מוצאים את המענה לרצונם זה בהרחבות של הקיבוצים או של מושבים .
 
אבל מסתבר שהמדינה מחייבת את המתיישבים לשלם מס רכישה בסכומים ניכרים ,אשר אינם עונים על ההלכות ועל הפסיקות שנקבעו בבתי משפט זה מכבר, לפיהם אין לחייב מתיישבים בתשלום מס רכישה על תשלומים שהמתיישבים שילמו מעבר לתשלום עבור רכישת הקרקע ואין לחייב אותם בתשלום מס הרכישה בעבור תשלומים ששילמו בגין פיתוח תשתיות , שירותי בניה ,תשלומים לאגודה וכד' .
 
הרעיון שעומד מאחורי עניין זה שתשלום מס הרכישה חל רק על שווי הקרקע אותה המשתכנים רוכשים ממנהל מקרקעי ישראל וזאת בהתאם לחוק מיסוי מקרקעין ואין לחייב אותם לשאת בתשלומים שהם שילמו לאגודה לפיתוח או ליזם, שאלה למעשה תשלומים שנובעים עקב חוזה שערכו המתיישבים ואינם קשורים לזכויות של הקרקע עצמה אלה הם למעשה תשלומים נילווים .
 
ומעשה שהיה כך היה -בשנת 2006 מתיישבים אשר רכשו קרקע בהרחבת קבוץ מפלסים ובנו את ביתם, נאלצו לשלם מס רכישה בגובה ניכר למרות שאינם מחוייבים לשלם סכומים כל כך גבוהים לרשויות המס. אותם מתיישבים פנו לבית המשפט העליון כנגד מנהל משרד מיסוי מקרקעין בבאר שבע בטענה שאין לחייב אותם לשאת בתשלומים שאינם קשורים בפועל לזכויות המקרקעין ואכן הם זכו וכספם הוחזר להם .
 
גם בפרשה אחרת בעניין עמוס גולן שהגיש ערר כנגד מנהל מס שבח ניתנה החלטה זהה, לפיה אין לחייב מתיישב בהרחבות של קיבוצים ומושבים לשלם על תשלומים בגין פיתוח תשתיות, תשלומים לאגודה, שירותי בניה וכד' ויש לחייב אותם רק עבור שווי הקרקע בלבד ונקבע כי יש להחזיר למתיישבים את כספם שנגבה בניגוד להלכה שנקבעה בפרשת מפלסים.
 
נשאלת השאלה מדוע המדינה אינה מקיימת את ההלכות הללו שנקבעו עוד בשנת 2006 ? מסתבר שמדינה ישראל ורשות המיסים ממשיכה לא להתייחס לפסיקה המחייבת ומעלימה עין בכדי לעשוק את המתיישבים אשר אינם יודעים את ההלכות ובכ מעשירה את קופת המדינה על חשבון המתיישבים שלא בצדק .
 
הצעתי לכל מי שרכש בית בהרחבות של המושבים או הקיבוצים לבדוק איזה סכום שילם בעבור מס הרכישה ולפנות לרשויות המס בדרישה להחזר התשלום העודף .
כל מי שזקוק לסיוע בעניין יוכל לפנות אלי ואנחה אותו מה עליו לעשות .
במידה ואתם מכירים מתיישב שרכש בית הרחבת המושבים או הקיבוצים תוכלו להפנותו אלי ואף כדאי ליזום פניה קולקטיבית של כל המתיישבים כנגד רשויות המס בכדי לקצר את ההליכים .
 
 
 
מירי כהן
מנהלת משרד כעשר שנים ומשמשת כיועצת משפטית ברשת חברתית "הלב" למשפחות חד הוריות.
מנהלת משרד כעשר שנים ומשמשת כיועצת משפטית ברשת חברתית "הלב" למשפחות חד הוריות.
עו"ד מירי כהן ושות'
מרכז גישור לעסקים ועינייני משפחה
הגעתון 14
נהריה
04-9925057
04-9928852
קישור לאתר
חוק ומשפט - מקרקעין
תאריך: 16/9/2010
תגיות:   מס רכישה   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום חוק ומשפט - מקרקעין

שמאות מקרקעין - מגמות ושינויים / LoadSEO SEO
שמאות מקרקעין מספקת שירותים לכל מטרה הן למגזר העסקי והן למגזר הפרטי שמאי מוסמך הוא שמאי בעל השכלה אקדמית בתחום שמאות מקרקעין,
שירותי שמאות חקלאית / LoadSEO SEO
שמאות חקלאית מתייחסת לקרקעות חקלאיות, מחלות, משקים, מטעים וכדומה קרקעות חקלאיות בישראל הן חלק מתכניות בניין עירוניות, מחוזיות וארציות בדיקת שמאות חקלאית בודקת את ערכו של הנכס החקלאי
תמ"א 38 - מגמות ושינויים / LoadSEO SEO
תמ"א 38 מעניקה ליזמים הקלות בנייה ותמריצים כדאיים עבורם במחיר חיזוק המבנה תמ א 38 נחשבת לכדאית מאוד גם עבור הדיירים,
חוות דעת משפטית של שמאי מקרקעין / LoadSEO SEO
חוות דעת משפטית של שמאי מקרקעין נדרשת בהליכים משפטיים שונים, ועדות ערר בנושא מיסוי מקרקעין, ועדות ערר בנושא תוכניות תב"ע וחוק תכנון ובנייה
השגה על מס שבח / LoadSEO SEO
לפני ביצוע עסקת המכירה, מומלץ מאוד להתייעץ עם שמאי מקרקעין, על מנת שיחשב את גובהו הצפוי של מס שבח, יבדוק האם ישנה זכאות לפטור מתשלום מס שבח
הערכת נכסים לחברות / LoadSEO SEO
מה המטרה של הערכת נכסים לחברות שכל אדם יוכל לדעת מהו שוויה של החברה, היקפי פעילותה, הנכסים שברשותה, ההתחייבויות החלות עליה, הרווחים שלה וכדומה
ירידת ערך: בעקבות גילוי ליקויי בניה / LoadSEO SEO
בדיקת שמאות מקרקעין לזיהוי ליקויי בניה מבוקשת בעיקר ע י בעלי דירות הדרושה להם בדיקת שמאי על מנת לתבוע פיצויים מהחברה הקבלנית, שסיפקה דירה עם ליקויי בניה
השקעות בנדל"ן / LoadSEO SEO
על מנת להימנע מביצוע השקעות בנדל ן לא בטוחות אשר יביאו בסופו של דבר להפסדים, אסור לוותר על בדיקת שמאי מקרקעין
מהו נכס מניב / LoadSEO SEO
בעת רכישה או מכירה של נכס מניב, יש לבצע בדיקת שמאי מקרקעין, אשר יאמוד את שוויו של הנכס ואת כדאיות העסקה
עורכי דין במודיעין / לילך כהן
ים את הדירה הראשונה שלנו או אם אנו נזקקים לייעוץ בסוגיה משפטית אנו יכולים לראות כיצד מציאת עורך דין מקצועי יכול להיות זו שתעזור לנו לבצע כל מהלך בצורה אחראית ובכך למנוע מעצמנו נזקים כלכליים ואחרים.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים