מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

צמצום הלוואות

צמצום הלוואות כפתרון בניהול התקציב הציבורי

/ יניב סהרוני
צמצום הלוואות כפתרון בניהול התקציב הציבורי
 
למרות העבודה שישראל מוצפת תנודתיות ברמת הסיכון הכלכלי, היא לא שוקעת ואפילו נחשבת חזקה במידת ההתאוששות מהמשבר הכלכלי הגלובלי. בהשוואה למדינות מתפתחות אחרות, נראה שישראל על מסלול ההמראה. הסוד הוא יעילות וניהול תקציבי מתאים.

איך יכול ניהול תקציבי לעשות בהתקדמות מדינה? בפשטות – תכנון וניהול תקציבי מצויין יכול לצמצם חובות ומכשולים פיננסיים אחרים שמפעיירם לצמיחת המשק. בדומה לרוב משקי הבית, משפחה חיה במסגרת התקציבית שלהם, יכולם למעשה להתמודד עם כל משבר כלכלי או בעיות כלכליות. העובדה שישראל גורמת לעצמה להתנהל כמו משק בית שפועל בתוך המסגרת התקציבית שלו זה כבר צעד משמעותי להתפתחותה.


ישראל רואה שבמתן עדיפות לאזרחיה על פני הזרים, היא יכולה באופן הדרגתי להוליד פתרונות כלכליים. ישראל פתחה את שעריה לתיירות וגם למשקיעים זרים במידה מסויימת, הפחיתה את אחוז האבטלה, ביצעה רפורמות בתחום החינוך, תמיכה בעסקים קטנים, בינוניים וגדולים, שיפרה את יכולות התעשייה שלה באמצעות פיתוח טכנולוגיה ברמה גבוהה והשקעה במחקר ופיתוח. כל האסטרטגיות שהוזכרו כאן מייצרות תזרים מזומנים ישירות לכלכלה הישראלית. שלא לדבר על כך שהכסף שמיוצר באמצעות אסטרטגיות אלו מאפשר לישראל לשלם את חובותיה למדינות החזקות דוגמאת ארה"ב.


חיזוק ניהול התקציב הפרטי והציבורי הוא בהחלט מרשים. כמובן, שהשחיתות עדיין קיימת, אבל ללא קשר לפשיעה, ישראל ממשיכה להמריא גבוה. מה שיותר מרשים זה שללא קשר להבדלים בין האוכלוסיות ישראל עדיין פועלת בהילוך גבוהה להדוף את גידול העוני והחובות הפרטיים. עד שנת 2020 ישראל צפוייה להחזיר 60% מהחובות לקרן המטבע הבין לאומי. הציפיות הם גבוהות מכיוון שיתר העולם מאמין ביכולת של ישראל לתמוך בעצמה. ישראל יכולה לשלם את חובותיה אפילו לפני כן. עם אסטרטגיית ניהול החובות הלאומים ויכולות המערכת, איך הם יכולים שלא לשלם את החובות שלהם?


יהיה די מדוייק להגיד שישראל, בעקבות ההתקדמות למדה שיעור  חשוב בהלוואות וחסכונות. ולמדינתינו הקטנה מגיעה טפיחה על השכם על ההתמודות באומץ בתחומי הכלכלה, התעשייה ואפילו תרבות. ניהול התקציב הנכון הוכיח את יעילות בהורדת החובות הציבורי.

לסיכום, אסטרטגיות ניהול התקציב של מדינת ישראל לוקח את המדינה לגבהים חדשים יותר ומוכיח ליתר העולם שלא משנה כמה אנו קטנים, אנחנו עדיין יכולים לצעוד כתף אל כתף עם המדינות המפותחות. זה למעשה יכול לשמש דוגמא לעולם – סיפור מצויין איך ניתן להתקדם באמצעות שיפור היתרונות היחסיים שכבר קיימים. ואולי אסטרטגיות שיושמו בישראל יכולות להיות מיושמות במדינות אחרות שעדיין על סף אובדן כלכלי.יניב סהרוני
יניב סהרוני
יניב סהרוני
יניב סהרוני
אשדוד
000-000000
מימון וכספים - כללי
תאריך: 17/8/2010
תגיות:   ניהול תקציב    ניהול כלכלי       


ממומן

מאמרים נוספים בתחום מימון וכספים - כללי

סוגי הלוואות לפרטיים ולעסקים / ירון כהן
כל עסק צריך מזומנים על מנת להתקיים, כך גם משפחה. מבלי תזרים חודשי קבוע של הכנסות לא ניתן לקיים חיים נורמאליים. המצב הכלכלי של השנים האחרונות הקשה מאוד על עסקים ועל שכירים רבים מלהתקיים בכבוד.
השוואת קרנות פנסיה – להשוות בין הקרנות השונות / ירון כהן
השוואת קרנות פנסיה – להשוות בין הקרנות השונות
בית השקעות וביטוח בפוקוס: / ירון כהן
בית השקעות וביטוח בפוקוס:
השוואת מנהלי תיקי השקעות לחברות ביטוח / ירון כהן
השוואת מנהלי תיקי השקעות לחברות ביטוח
מתן זכויות לידועים בציבור - הגזר והמקל / זיו האפט
מגמת בתי המשפט להשוות את מעמד הידועים בציבור למעד בני זוג נשואים יש בה כדי לשפר את זכויותיהם של הידועים בציבור אך יש בה גם הטלת החובות המוטלות על זוגות נשואים.
פתרונות מימון לעסקים קטנים / yael loosh
בין אם אתם בעלי עסקים וותיקים ובין אם זה עתה אתם בתחילתו של הליך הקמת עסק, אתם וודאי מכירים בחשיבותו של תקצוב נכון והצורך במערך שיסייע לכם לגייס כספים בעת הצורך
בעד ונגד התערבות ממשלתית בכלכלה / גיא יריב
ב2008 חילץ המימשל הפדרלי שתי חברות פרטיות העוסקות במתן משכנתאות והלוואות למימון לימודים. ההתערבות עשויה לעלות למשלם המיסים כמה עשרות ואולי מאות מיליארדי דולרים. מהם היתרונות והחסרונות של השיטה?
צמצום הלוואות כפתרון בניהול התקציב הציבורי / יניב סהרוני
למרות העבודה שישראל מוצפת תנודתיות ברמת הסיכון הכלכלי, היא לא שוקעת ואפילו נחשבת חזקה במידת ההתאוששות מהמשבר הכלכלי הגלובלי. בהשוואה למדינות מתפתחות אחרות, נראה שישראל על מסלול ההמראה. הסוד הוא יעילות
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים