מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

קורס פסיכומטרי

כמה נקודות משפרים בקורס פסיכומטרי?

/ פסיכו
קורסי הפסיכומטרי השונים טוענים לשיפור של 80-150 נקודות בציון, וחלק אפילו יותר.  המרכז הארצי לבחינות והערכה, לעומת זאת, טוען כי קורס פסיכומטרי משפר בין 0 ל-7 נקודות בלבד.
לכל אחד משני הצדדים יש "הוכחות" שההערכה שלו נכונה יותר. כל אחד מהם מתבסס על "סטטיסטיקות מוכחות" של אלפי תלמידים.  למכוני הפסיכומטרי יש את נתוני הפתיחה של התלמידים שלהם (בשיעור הראשון בקורס פסיכומטרי התלמידים ניגשים לבחינה מקוצרת, ומקבלים בה ציון פתיחה), ובסוף הקורס התלמידים ניגשים שוב לבחינה מסכמת. ההפרש בין הציונים, כך טוענים המכונים, הוא השיפור שהתלמידים השיגו בזכות הקורס.
המרכז הארצי לעומתם, מתבסס על מחקר שהוא ערך על אלפי נבחנים, שחלקם למדו בקורס וחלקם למדו לבד. מנתוני המחקר עולה כי הציונים של אלו שלמדו בקורס היו גבוהים ב- 0-7 נקודות בלבד מאלה שלמדו לבד, ולכן התועלת השולית של קורס לעומת הכנה עצמית היא זניחה ביותר, וודאי לא שווה את אלפי השקלים שמוציאים התלמידים על קורסים אלה.
 
אז מי צודק?
האמת, כמו תמיד, נמצאת אי שם באמצע. ברור כי השיטה לפיה בוחנים את התלמידים ביום הראשון והאחרון לקורס אינה משקפת את התועלת האמיתית של הקורס. אמנם התלמיד אכן השתפר במהלך הקורס, אך גם אם היה מתכונן לבד הוא היה משפר את הציון שקיבל ביום הראשון, לפני שהחל ללמוד. לכן, אם תלמיד אכן משפר 150 נקודות ממבחן הפתיחה למבחן הסיום - כמה מהן באמת שייכות למכון וכמה לו?
מצד שני, המחקר של המרכז הארצי גם אינו חף מהטיות. הרי זו לא חוכמה לבחון את ציוני התלמידים שהשתתפו בקורס הכנה אל מול אלה שהחליטו ללמוד לבד, מכיוון שלא מדובר באותה קבוצה. התלמידים שמתכוננים למבחן הפסיכומטרי לבד הם בדרך כלל תלמידים חזקים יותר, שמרגישים שהם מסוגלים ללמוד לבד, וברור שהציונים שלהם יהיו גבוהים יחסית לשאר האוכלוסיה. זאת אומרת, שאם תלמידים שלמדו בקורס ותלמידים שלמדו לבד קבלו אותם ציונים פחות או יותר, הרי שהקורס כן עזר לאלה שלא מסוגלים ללמוד לבד, ונקודת הפתיחה שלהם היתה נמוכה יותר מלכתחילה...
 
לסיכום:
כן, קורס פסיכומטרי ללא ספק עוזר להתכונן לבחינה, אך לא כמו שמכוני הפסיכומטרי טוענים. סביר להניח שקורס תורם כמה עשרות נקודות, וגם זה משתנה בין נבחן לנבחן, בהתאם לרמה ההתחלתית שלו. לתלמידים חזקים הקורס עוזר פחות, שכן הם מסוגלים ללמוד לבד, ותלמידים מאוד חלשים לעיתים לא מצליחים כלל להשתפר בקורס, מכיוון שהבסיס שלהם כל כך רעוע, שהם לא מצליחים להפיק תועלת מהקורס.
אז אם אתם ברמה התחלתית גבוהה יחסית, אתם לא בהכרח צריכים לזרוק אלפי שקלים על קורס שאולי יוסיף לכם 10 נקודות, ואתם בהחלט יכולים להתארגן על כמה ספרי פסיכומטרי טובים וללמוד לבד. במיוחד אם אתם עושים פסיכומטרי פעם שניה, ואז סביר להניח שקורס נוסף לא יועיל לכם יותר מידי ואתם יכולים ללמוד לבד. ומהצד השני של הסקאלה - אם הרקע שלכם לא חזק במיוחד, כדאי שתתחילו עם רענון היסודות שלכם לפני שאתם נרשמים לקורס, אחרת אתם תשבו בכיתה אבודים, כשהמדריך ושאר התלמידים רצים קדימה.
בכל מקרה, לבד או בקורס, בהצלחה!
 
 
 
פסיכו
פסיכו
פסיכו הינו אתר הפסיכומטרי המוביל בארץ, המציע לגולשים הכנה מקיפה ומלאה לבחינה, ללא תשלום. כמו כן, בחנות של פסיכו תוכלו למצוא ספרי תרגול והכנה לפסיכומטרי, ערכת הרשמה לבחינה ואוגדן בחינות של המרכז הארצי
תל אביב
077-3010950
קישור לאתר
חינוך ולימודים - פסיכומטרי
תאריך: 15/8/2010
תגיות:   פסיכומטרי    ספרי פסיכומטרית    תרגול פסיכומטרי    מבחן פסיכומטרי    ציון פסיכומטרי   


פרסומות

עולם הקורסים
מחפש קורס? הכנס לעולם הקורסים ובחר את הקורסים שמענינים אותך על מנת לקבל הצעות ומידע
קורס
 

ממומן

מאמרים נוספים בתחום חינוך ולימודים - פסיכומטרי

קורס פסיכומטרי מול ספרי פסיכומטרי / פסיכו
האם קורס פסיכומטרי באמת עדיף על לימוד עצמי בעזרת ספרי פסיכומטרי, או שזה בעיקר שיווק של מכוני פסיכומטרי? השיפור הממוצע של ציון פסיכומטרי בקורס לעומת המחקר של המרכז הארצי לבחינות והערכה - מי צודק?
מבחן מימ"ד / פסיכו
מהו מבחן מימ"ד? מה המטרה שלו? איך הוא בנוי? איזו הכנה למבחן מימ"ד קיימת ואיפה אפשר למצוא מבחן מימ"ד לגומא?
למכללות קטנות עדיף לוותר על פסיכומטרי / מעל הממוצע
סקירות הסיבות מדוע כדאי למכללות קטנות לוותר על פסיכומטרי ככלי מיון
פסיכומטרי – המה,הלמה והאיך / רן בקנברג
המאמר הבא יענה לכם על ארבע שאלות עיקריות: המה – מה צריך לעשות כדי להצליח בבחינה הפסיכומטרית, הלמה – כי רבים האנשים שלא מבינים שפתרון הבחינה היא אומנות שצריך להיות משופשפים בה, האיך- איך משפרים את היכו
האם הפסיכומטרי טוב ליהודים? / איל פטרן
הבחינה הפסיכומטרית אמורה להוות כלי ניבוי להצלחה בלימודים האקדמיים ובנוסף הבחינה אמורה לעזור לאוניברסיטאות למיין את הסטודנטים ולהחליט מי יתקבל למוסד הלימוד. השאלה היא האם הכלי הזה הוא כלי יעיל והוגן.
הבחינה הפסיכומטרית - הסיפור שלנו שיכול להיות גם שלכם / רן בקנברג
המאמר דן בחוויה שלי של מעבר קורס הפסיכומטרי, בדרך לקבלה לפקולטה לרפואה באוניברסיטת ת"א.
כמה נקודות משפרים בקורס פסיכומטרי? / פסיכו
כמה נקודות משפרים בקורס פסיכומטרי? הקורסים טוענים לשיפור של 100-150 נקודות, ואילו המרכז הארצי טוען לשיפור שולי בלבד של 0-7 נקודות. מי צודק? כמה באמת אפשר לשפר בקורס?
פסיכומטרי - רגע לפני שקורס ההכנה מתחיל / פסיכו
הנה כמה דברים שתוכלו לעשות, כדי להגיע מוכנים לקורס ההכנה לפסיכומטרי ולשפר את הסיכויים שלכם להצלחה בבחינה.
איך ללמוד לבד לפסיכומטרי? / פסיכו
אם החלטתם ללמוד לבד לפסיכומטרי, הדבר הכי חשוב הוא לדאוג לעצמכם לספרי תרגול. מה ההבדל בין ספרים משומשים לחדשים? איפה אפשר להשיג ספרים? ואיך מתקדמים משם הלאה
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים