מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

צילומי משפחה

איך לעבור בשלום את צילומי המשפחה

/ שי רענן
איך עוברים בשלום את צילומי המשפחה
 
סדרת כתבות זו נכתבה מתוך רצון לחשוף בפני הזוגות הנישאים את העולם המרתק של צילום החתונות.  אין צורך להדגיש יתר על המידה את החשיבות העצומה של צילום איכותי לאירוע, צילום אשר ישאיר את הזוג ומקורביו עם טעם האירוע שנים קדימה, אין ויכוח על כך שתיעוד האירוע הכה חשוב, הוא הדבר היחיד הנשאר למעשה לעד מאותו יום ועל כן, לא נרחיב על כך, אלא נתמקד במתן תשובות לשאלות נפוצות ואף יותר מכך- נפתח בפני הקוראים חלון לעולמו של הצלם, חלון אשר ייעל את תהליך בחירת הצלם וימקסם את הצלחת תיעוד האירוע.
הזוג הנישא, ניצב כמובן, במרכז האירוע, אך חשוב לזכור שיום זה, הנו יום חשוב גם עבור בני המשפחות המורחבות של הזוג. על כן, אנו נדרשים לגלות רגישות יתר, במיוחד בשלב צילומי המשפחה ולעשות הכל על מנת שכולם ייצאו מרוצים בסופו של האירוע וביום קבלת התמונות.
כל משפחה והסיפור שלה, כל אחד והאנשים הקרובים והחשובים לו ביותר. החתונה משמשת יום מאחד ומרגש עבור אנשים רבים (גם הפחות רגשניים שבינינו נוטים ליהנות מאיחוד משפחתי פה ושם). 
כדי להשיג את התוצאה הטובה ביותר, חשוב לבחור כמובן צלם איכותי ומוכשר, אך חשוב גם לדעת שזה לא נגמר שם וישנם מספר דברים שבני המשפחה יכולים לעשות, אשר ייעלו ויתרמו להצלחת תיעוד האירוע.
אז איך אתם, מצולמים יקרים, נכנסים לתמונה (ותסלחו לי על משחק המילים המקצועי)?
אחד הדברים הראשונים שאני עושה באירוע, הוא לצוות אליי איש קשר- אח/ות או חבר/ה קרוב/ה של המשפחה. הם מעדכנים אותי לגבי אנשים שחשוב לצלם (קרובים שהגיעו מאוחר יותר ולא יצא להכיר אותם בצילומי המשפחה, משפחה שהגיעה מחו"ל במיוחד לאירוע ועוד).
ההתחלה, כמו בהתחלה- בשעת ההגעה לאירוע. חשוב שכל בני המשפחה המורחבת (טוב, לא כולם, נגדיר את זה כ"המורחבת המידית") יתייצבו במקום האירוע כשעה לפני תחילתו ויהיו מוכנים וערוכים לצילומים. ניתן אומנם לטעון שהאירוע ארוך ושתמיד אפשר לנצל רגעים אחרים לצילומים הללו, אבל ישנם מספר טעמים להגעה מוקדמת של המשפחה-
1.      לפני תחילתו של האירוע, האורחים החשובים נראים במיטבם- אף שערה סוררת לא קופצת מן התסרוקת, המסקרה לא נוזלת וההתרגשות עדיין ניכרת בפני המצולמים. ברגעים הללו, בטרם הגיעו שאר האורחים- המשפחה במיטבה!
2.      השקט והמרחב מספקים לנו את התנאים האופטימליים לצילומי פרופיל מושקעים של כל אחד בנפרד וכן לצילומי משפחה מאוחדת (אין הפרעות מצד אורחים נרגשים אחרים, מלצרים עמוסים וכו').
3.      בשלב הזה ישנה חשיבות עצומה לפרסונות המצולמות- צילומים של כל אחד ואחד מן האחים וההורים- בנפרד ויחד עם בני הזוג. חשוב להשאיר לכל אחד מבני המשפחה "המורחבת המיידית" מזכרת מן האירוע, מזכרת מהיום האחד והמיוחד שבו הם נראו במיטבם וההתרגשות ניכרה בפניהם.
4.      צילומי המשפחה המקדימים, נותנים לנו, הצלמים, יתרון נוסף אשר ישדרג את המזכרת הנפלאה מן האירוע- הזדמנות פז להכיר את בני המשפחה מקרוב, להכיר את הפרצופים מצד אחד וליצור יחסי קירבה בסיסיים מצד שני, זה יועיל בהמשך האירוע ויהפוך את נושא הצילום לקליל, נעים ולא מעיק על בני המשפחה. זה כמובן גם יקל עלינו לזהות אותם בין מאות הפרצופים שנראה מאוחר יותר על הרחבה.
אחד הדברים החשובים בעבודה מול המשפחה הוא נושא תאום הציפיות- מתי מצלמים ואיך מצלמים את האורחים שסביר להניח שלא נראה על רחבת הריקודים . חשוב להסביר למשפחה שבכל שלב של האירוע אפשר ורצוי לבקש תמונות אבל גם חשוב להסביר שלא ניתן לצלם את כולם כל הזמן. בחתונה, כמו בכל דבר בחיים,  אי אפשר להיות בכל המקומות בו זמנית, לכן צריך להקפיד על דרך עבודה מסודרת.
רק אם תהליך העבודה יהיה ברור וידוע לכולם, נוכל ליצור את המזכרת המושלמת.
 
נתראה בשמחות
שי רענן. צלם
שי רענן
צלם. מזה כעשר שנים עוסק בצילום אירועים עסקיים ופרטיים. מתמחה בצילום גאוגרפי.
צלם. מזה כעשר שנים עוסק בצילום אירועים עסקיים ופרטיים. מתמחה בצילום גאוגרפי.
שי רענן. צילום
צילום אירועים עסקיים, צילום אירועים פרטיים, צילום גאוגרפי (ניתן לרכוש תמונות אנשים ונוף מהארץ ומהעולם).
הוד השרון
054-4753533
קישור לאתר
בית ומשפחה - אירועים וחתונות
תאריך: 15/8/2010
תגיות:   צילום    צילום אירועים    צילום אירוע    צילום חתונה    צלם אירועים    צלם חתונה    צלם   


פרסומות

רחוב ההריון
רחוב ההריון מרכז עבורך את האתרים הטובים בתחום הריון ולידה
שימור דם טבורי
 

ממומן

מאמרים נוספים בתחום בית ומשפחה - אירועים וחתונות

מהלך טקס חינה / רחלי פרץ
טקס חינה מרוקאי - מהי החוויה שנקראת חינה מרוקאית ? זוגות רבים נוהגים לחגוג טקס חינה מסורתי ומתייחסים אליו כאל הפקה לשמה, כזו שכרוכה בארגון רב המשווה לחינה טעם של חוויה בלתי נשכחת.
גני אירועים נכונים וגני אירועים מתאימים / אביב יועצים
אין דבר כזה גני אירועים מושלמים; יש רק גן אירועים שמתאים לכם ולכן הוא מושלם עבורכם. מה שאתם צריכים לחפש זו איננה השלמות; עליכם לחפש את ההתאמה – ההתאמה של המקום עבורכם.
גני אירועים אינם מיועדים רק לחתונות / אביב יועצים
לטובת הקוראים שאולי אינם מודעים לחלוטין לאפשרויות הגלומות בכל מיני גני אירועים אציין להלן עוד כמה דברים שאפשר לעשות שם מלבד חתונות מעוצבות וחד פעמיות (פחות או יותר.)
גני אירועים: פרק חובה בהיסטוריה האישית הישראלית / אביב יועצים
השיטוט בין גני אירועים כדי למצוא את אותו גן אירועים אחד ויחיד שיהיה טוב מכל האחרים הפך מזמן לעוד שלב בחייו של כל ישראלי ממוצע: לאחר הצבא והטיול להודו או לדרום אמריקה מגיע גם הרגע הזה.
גני אירועים: שיעור לחיים / אביב יועצים
השיטוט בין גני אירועים שונים כדי למצוא את המקום המתאים והנכון עשוי להיות מסע מפרך ולא תמיד נעים, אני רוצה להזכיר לקורא שהמסע הזה יכול להיות גם חוויה חיובית ובונה אם רק ניגשים אליו מהמקום הנכון.
עוגת דרדסים מבצק סוכר – לשדרג את האירוע לילדים / לילך כהן
הדמויות הכחולות האלו, שליוו אותנו בילדותינו, חוזרות עכשיו בסרט מצויר וזוהי הזדמנות נפלאה לחוות אותן שוב באמצעות עוגת דרדסים מבצק סוכר, או בכל עיר אחרת
עוגת יום הולדת - הפתעה מתוקה מבצק סוכר / לילך כהן
עוגות יום הולדת הפכו להיות תעשייה שלמה, החל מאנשים פרטיים שאופים עוגות נפלאות בביתם, עד לחברות גדולות שזו ההתמחות שלהן. אז איך מוצאים עוגת יום הולדת באיכות טובה? כל הפרטים במאמר הזה.
מועדון בת מצווה: תום עידן התמימות / אביב יועצים
מועדון לבת מצווה הוא הזדמנות מצוינת בשביל הילדה שלכם לעשות "שואו" על החברים. מועדון לבת מצווה מעניק לילדה הזדמנות להפגין ביופייה באופן שלא נראה בעבר ולהרגיש כמו אישה קטנה.
מועדון בת מצווה וניגוד אינטרסים / אביב יועצים
מועדון לבת מצווה היום צריך לעמוד בשתי משימות שהן לגמרי לא קלות, ולמעשה, הן אפילו די סותרות אחת השנייה. מועדון לבת מצווה היום צריך לרצות גם את קהל המבוגרים וגם את קהל הילדים שנמצאים במקום.
היהלומים טבעת אירוסין מחיר,טבעת יהלום מחיר,טבעות אירוסין מחירים ,מה חנויות תכשיטים לא מספרות לכם ??? / יעקב פוגל
ותכשיטים במדריך זה ריכזתי את רוב הטיפים והטריקים שיעזרו לכם בקנייה אין מוצר שכל כך קל בו "לעבוד בעיניים" על לקוחות כמו - יהלומים ותכשיטים במדריך זה ריכזתי את רוב הטיפים והטריקים שיעזרו לכם בקנייה
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים