מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

חנן יובל

אודות-חנן יובל

/ מוטי דביר
 חנן יובל  נולד ב-3 באוקטובר 1946 בקיבוץ משמרות , בן דורם של בני הקיבוץ שלום חנוך ומאיר אריאל. בגיל צעיר עבר עם הוריו לפרדס חנה, שם סיים את לימודיו בבית הספר התיכון החקלאי פרדס חנה.
את שירותו הצבאי עשה בלהקת הנח"ל משנת 1965, לאחר מכן הצטרף להרכבים שונים ולאחריהם החל בקריירת סולו שכללה שיתופי פעולה מוזיקליים רבים. למד פילוסופיה כללית ויהודית באוניברסיטת תל אביב. 
בשנים 1969-1970 היה חנן יובל חבר בהרכב "השלושרים" ביחד עם שלום חנוך ובני אמדורסקי. חנן יובל  שימש זמר ליווי ברוב שירי ההרכב ולעתים שר סולו. השיר המפורסם ביותר אותו ביצע יובל במסגרת השלישייה כסולן ראשי הוא "צרות טובות". לאחר תקופת השלושרים הקים יובל את להקת "כיף התקווה הטובה", שהקליטה שירים (דוגמת "בלדה לעוזב קיבוץ" או "ד"ר יארינג")
לאחריה הצטרף חנן יובל  להרכב "שובבי ציון", שכלל גם את קובי רכט וקובי אשרת. עם הרכב זה הופיע עד 1971. שלישייה זו הוציאה אלבום ממנו בלטו שירים כמו "נגה", ו"איש גדול", כמו כן, השתתפה השלישייה בתחרויות הזמר של תחילת שנות השבעים שם ביצעו שירים דוגמת "ישראל ישראל בטח בשם" ו"בגללי או בגללו". 
במשך מספר שנים בתחילת שנות ה-70, טרם החל בקריירת הסולו שלו, שיתף יובל פעולה עם אמנים רבים, ביניהם שלמה ארצי וג'וזי כץ, אך לא תפס את עמדת זמר הסולו. בפסטיבל הזמר והפזמון תשל"ג (1973) ביצע ביחד עם ירדנה ארזי, אפרים שמיר ושלישיית אף אוזן גרון את השיר "ליל חניה", מהשירים המזוהים ביותר עם התחרות.
ב-1974 הוציא חנן יובל אלבום בכורה, בו הלחין ועיבד את רוב השירים. המוכר מבין שירי האלבום הוא "אתם זוכרים את השירים", אותו כתב יהונתן גפן בטורו האישי ב"מעריב" במהלך מלחמת יום כיפור, שהפך לאחר מכן לשיר הנוסטלגיה המזוהה עם יובל. 
במסגרת המופע "ימי בנימינה" ב-1982, החל שיתוף פעולה פורה בין יובל לבין אהוד מנור שנמשך שנים. ב-1985 הקליט יובל את האלבום "דור" שנקרא על שם בנו הבכור וכלל שירים שנכתבו על ידי מנור, והולחנו על ידי יובל. האלבום הניב את השירים "ואם השיר הזה נשמע לכם מוכר" .
שירים שהלחין יובל לזמרים אחרים יצאו בהקלטה מחודשת עם המבצעים המקוריים במסגרת האלבום "כשהיונים חוזרות" (1989). בין השירים באלבום נמנים "הלילה הוא שירים" עם חוה אלברשטיין, "אני וסימון ומואיז הקטן" עם יוסי בנאי, ""שהשמש תעבור עלי" עם ירדנה ארזי, "הימים שעוד נכונו לנו" עם הדודאים, "כשצלצלת רעד קולך" עם נורית גלרון ועוד..
ב-1991 חזר יובל לשיתוף פעולה עם בני אמדורסקי וישראל גוריון, שותפיו בעבר ל"שלושרים" והפיק מופע ואלבום של שירי שלישיית גשר הירקון והשלושרים, שנקרא "שלושרים על גשר הירקון". וב-1993 השתתף בתוכנית טלוויזיה שהוקדשה לבני אמדורסקי חודשים ספורים לפני מותו, ובה התאחדו השלושרים לשירים אחדים.
 לאחר מותו של אמדורסקי, הצטרף יובל אל ישראל גוריון וצמד "הפרברים" (יוסי חורי ואורי הרפז), להרכב שקרא לעצמו "החברים של בני". הרכב זה העלה מופע לזכרו של אמדורסקי ובו עיבודים למיטב להיטיו. 
במשך השנים, שימש חנן יובל כמפיק (ובדרך כלל גם כמלחין) באלבומים שלו ושל הרכבים בהם השתתף ושל אמנים אחרים, ביניהם שושי (האסיר המזמר), ושייקה לוי.
יובל שימש כמנהל האמנותי של פסטיבל ערד בשנים 1995-1996. ב-1996 ייסד יובל את פסטיבל "ימי זמר בחולון" והיה מנהלו האמנותי עד 1999.במסגרת פסטיבל זה הפיק יובל מופע לזכרו של מאיר אריאל, לאחר שהשתתף במופע לזכרו בשם "פתאום בלעדיו" (בשיר "אגדת דשא", שסוגר מעגל סביב שלושת יוצאי קיבוץ משמרות).
בספטמבר 2001, נבחר יובל לעמוד בראש איגוד אמני ישראל, אמ"י, והחליף בכך את דודו דותן שנפטר באותה שנה. ולאחר שנה פרש מתפקידו זה.
חנן יובל ממשיך גם כיום לפעול ללא לאות כיוצר/זמר/מפיק.
עד כאן
תודה ולהתראות במועדון הזמר שלנו.                                                                                         
 בברכה                                                                                                                                              מוטי דביר
http://www.havayvebidur.com
 
 
 
מוטי דביר
יליד ירושלים,בצבא השתתף בכמה צוותי הווי ולאחר מכן העדיף להיות קצין.כיום, משמש כצלע מתוך "צמד הווי בידור" וכמו כן מביים בתיאטרון הקהילתי
יליד ירושלים,בצבא השתתף בכמה צוותי הווי ולאחר מכן העדיף להיות קצין.כיום, משמש כצלע מתוך "צמד הווי בידור" וכמו כן מביים בתיאטרון הקהילתי
שירה בציבור עם צמד הווי ובידור
תל אביב
054-4559761
077-4447964
תרבות ובידור - מוסיקה
תאריך: 19/7/2010
תגיות:   שירה בציבור    ערבי שירה    זמר עברי    מוזיקה ישראלית    מוסיקה     מאמרים    אירועים שמחות    ערבי זמר    תרבות פנאי בידור    מוסיקה    זמרים    זמרות    אמני בידור    אודות    הפקות    פורומים    בילוי    אמנים    קהילות    סיפורים קצרים    סיפורים    קורות חיים    פרסום    חנן יובל    היסטוריה.   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום תרבות ובידור - מוסיקה

ערב שירה בציבור ליוצאי גרעין נח"ל / רויטל טל
בערב שירה בציבור שבו ישנו קשר חזק בין קבוצת אנשים, ולהם זכרונות רבים מתקופות יפות ואחווה גדולה, ניתן להרגיש ולשמוע זאת בקלות דרך האהבה והשימחה בה הם שרים את כל אותם שירי ארץ ישראל..
שירהבציבור בליווי פלייבקים,ערב שירה בציבור בליווי נגינה חיה-ההבדלים / רויטל טל
מי שיעדיף ערב אותנטי יזמין בד"כ זמר וליווי אקורדיון, ומי שאירוע צעיר יותר ברוח הזמן זה מה שמתאים לאירוע שלו,יוכל לבחור ולהזמין זמר השר את כל שירי ארץ ישראל הטובה בליווי פלייבקים עשירים ויפים.
מוסיקה לאירוע- כדי שתוכלו להפגש. / רויטל טל
מוסיקה למסיבות ואירועים פרטיים אינה חייבת להיות מחרישת אזניים,אלא יכולה להיות מתאימה בדיוק לצרכים שלכם.
השכרת הגברה וציוד קריוקי - הגשימו את החלום שלכם לשיר / אקסטרה קידום אתרים
תמיד חלמתם לשיר? אל תחסכו מעצמכם דבר, הבטיחו לעצמכם עוד היום מכונת קריוקי בבית שלכם, אם אתם אוהבים לשיר אבל אף פעם לא היה לכם מקום לשיר, אם אתם רוצים לשתף את בני הבית שלכם ביכולת השירה שלכם, אין בעיה!
יום הולדת לאדם אהוב / רויטל טל
יום הולדת לאדם אהוב.. כשאבא או אמא הגיעו לגיל מכובד ועגול .. אפילו שכבר גיששתם ושוב הבנתם שאבא לא כ"כ אוהב חגיגות ואירועים, וגם אמא שמכירה אותו הרבה שנים חושבת שאולי כדאי לוותר על הרעיון ולברך את
שירה בציבור- שירי להקות צבאיות עד היום / רויטל טל
ה בציבור- שירי להקות צבאיות עד היום מאז קום המדינה התקיימו בארץ להקות צבאיות בצה"ל. בשנות החמישים הוקמה להקת הנח"ל שהייתה הידועה והמצליחה. להקת הנחל בלטה בתרומתה הרבה לזמר העיברי. מספרן של הלה
שירה בציבור כבר לא רק שחור-לבן / רויטל טל
שירה בציבור כבר לא רק שחור-לבן, לא רק למבוגרים, ולא רק נוסטלגיה, אלא הזדמנות נוספת לחוות חוויה יחודית ופופולארית.
ההרכב האגדי ה - Swingle singers The מגיעים לארץ / julia talis
ב 27.4 נוחת בארץ אחד מהרכבי ה א-קאלפה היותר מפורסמים ומעוטרים בעולם שהוציא יותר מ 26 אלבומים וזכה בחמישה פרסי הגראמי היוקרתיים.
הופעות בדרום / אוריה מוש
בכל פעם שאנו שומעים את המילה "נגב", כל שעולה לנו בראש זה שממה, חול ועיירות פיתוח נידחות - בוודאי שהופעות זו לא אחת המחשבות הראשונות שלנו. תתפלאו לדעת, שהנגב צומח ומתפתח, ולאחרונה צצים לא מעט מועדונים
מוזיקה לסרטים / mysound mysound
ויזואלי לנשמע יוצר תחושה מלאה ושלמה שמצליחה לקחת את הצופה למסע לאורך כל הסרט. מוזיקה לסרטים נועדה לחבר את החלק הויזואלי בצורה עמוקה יותר לתודעתו של הצופה ולהגיד בצלילים את מה שהתמונה לא מצליחה להביע.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים