מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

תזונת תינוקות בשנה הראשונה

תזונת תינוקות בשנה הראשונה

/ LoadSEO SEO

תזונת תינוקות בשנה הראשונה – חשיבותה של תזונה זו

מזל טוב. נולד לכם תינוק חדש. יחד איתו הגיעה התרגשות רבה, וסביר שגם לא מעט חששות. אתם לומדים להכירו מדי יום ולומדים כיצד לדאוג לתזונתו, כדי לאפשר את צמיחתו ובריאותו. תזונה לתינוקות בשנה הראשונה הינה תזונה הדורשת תשומת לב רבה, שכן זו חשוב שתותאם לשלבי התפתחותו של התינוק ותספק לו את כל מרכיבי התזונה הנדרשים לו. תזונה לתינוקות בשנה הראשונה מתייחסת להגשתו של סוג המזון המתאים והכמות הרצויה לו. תזונה לתינוקות בשנה הראשונה כוללת, בשלב הראשון, את המזון הבסיסי והחשוב ביותר – חלב אם, ולחלופין תרכובת מזון לתינוקות (תמ"ל), שאחריו מתווספים לו מזונות נוספים ומגוונים יותר, בהתאם להתפתחותו של התינוק. דיאטה לילדים, בגילאים צעירים במיוחד, חשוב שתותאם לגילם ולהתפתחותם, כדי שזו תספק להם את כל הרכיבים התזונתיים הדרושים להם.

תזונה לתינוקות בשנה הראשונה – התאמתה להתפתחותו של התינוק

תזונה לתינוקות בשנה הראשונה מושפעת בעיקרה ממידת בשלותה של מערכת העיכול, מהתפתחותם המוטורית של איברי הפה וכן מגדילתו והתפתחותו הפיזיולוגית של התינוק. במהלך ששת החודשים הראשונים לחייו של התינוק, מתבססת תזונתו העיקרית על חלב אם (במידה ויונק) או על תחליפי חלב. תזונה לתינוקות בשנה הראשונה, ככזו הנחשבת כחשובה במיוחד, מספקת לתינוק את כל הצרכים התזונתיים, להם נדרש גופו כדי להתפתח ולגדול. בהגיעו לגיל שישה חודשים, בזכות התפתחותה

של יכולת הלעיסה של התינוק, מתווסף לתזונתו מזון מוצק, בהדרגה. ישנם לא מעט מתכונים לילדים בגיל זה, הכוללים מבחר של אפשרויות מזון מוצק, המתאים לשלב התפתחותי זה, כמו למשל שילובה של טחינה עם פירות טחונים למיניהם וכדומה. תזונת תינוקות בשנה הראשונה מתייחסת לא אחת גם להעדפותיו של התינוק. לעיתים, יסרב התינוק לאכול מזון מוצק, ולעיתים דווקא לא יסתדר עם המזון המרוסק/ המעוך. במקרים מסוג זה, על ההורה להיות סבלני וקשוב לצרכיו של התינוק ולחשוף אותו, בצעדים איטיים, למזון החדש ולמרקמו, שודאי זר לו מאד.

תזונת תינוקות בשנה הראשונה – מה כוללת תזונה זו

תזונת תינוקות בשנה הראשונה מותאמת, כאמור, להתפתחותו של התינוק, ולא פחות מכך גם להעדפותיו. תזונת תינוקות בשנה הראשונה כוללת, בעת המעבר למזון מוצק, מזונות כמו דייסות שונות, עשירות בברזל. תזונת תינוקות בשנה הראשונה מתייחסת גם להוספתם של ירקות, כמו גזר, קישוא ודלעת, וכן פירות, כמו תפוח, אגס ובננה. ניתן לאדות אותם ולאחר מכן למעוך ולהגישם לתינוק. תזונת תינוקות בשנה הראשונה שמה דגש רב על תזונה עשירה בברזל, ולכן מתייחסת בשלב הבא להוספתם של מזונות עשירים בברזל, כמו בשר בקר, הודו, עוף, קטניות ודגים. הוספת של מזונות עשירים אלה, עוזרת במניעתה של אנמיה, העלולה להשפיע על התפתחותו הקוגניטיבית של התינוק.

תזונת לתינוקות בשנה הראשונה כוללת חשיפתו של התינוק למגוון רב של סוגי מזונות (בהתאם להתפתחותו, כמובן) והיכרותו עם המזון הקיים.

LoadSEO SEO
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected]
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected]
LoadSEO
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected]
הגת 1/7
עומר
08-6466820
08-6466823
קישור לאתר
בריאות ורפואה - בריאות ילדים
תאריך: 21/6/2011
תגיות:   תזונת תינוקות    תזונת תינוקות בשנה הראשונה    תזונה לתינוקות בשנה הראשונה    תזונה לתינוקות   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בריאות ורפואה - בריאות ילדים

עידוד פעילות גופנית בקרב ילדים / ofer rashkes
המאמר מפרט חשיבות ודרכים לעידוד פעילות גופנית בקרב ילדים
ילדים זקוקים לפעילות גופנית / ofer rashkes
המאמר מפרט מדוע ילדים זקוקים לפעילות גופנית
חשיבות הספורט בחינוך לחיים בריאים / ofer rashkes
המאמר מציג את חשיבות הספורט בחינוך לחיים בריאים
תזונת תינוקות – משרד הבריאות / LoadSEO SEO
במאמר נלמד כדאי ומה לא בכל הנוגע לנושא תזונת תינוקות. משרד הבריאות הוציא המלצות ברורות בנושא וניתן לעשות בהן שימוש טוב ויעיל למען הילדים הקטנים שלנו.
תזונת תינוקות בגיל שנה / LoadSEO SEO
תזונת תינוקות בגיל שנה צריכה להיות מותאמת לצורת התפתחות התינוק ויכולותיו של התינוק. תזונת תינוקות בגיל שנה דוגלת בפיתוח מיומנויות חיוניות ועתידיות לתינוק.
תזונת תינוקות בשנה הראשונה / LoadSEO SEO
תזונת תינוקות בשנה הראשונה נושפעת בעיקר מריגישותו של התינוק ועמידות מערכת העיכול שלו למזונות מסויימים. תזונת תינוקות בשנה הראשונה
MAYASURF קייטנת גלישת גלים לילדים כפעילות גופנית / מאיה דאובר
קייטנת גלישת גלים של MAYASURF הנה אופציה מצוינת לפעילות גופנית לילדיכם בקיץ אשר יכולה להפוך לתחביב ספורטיבי לכל החיים זהו ספורט שעובד על כול שרירי הגוף וסיבולת לב ריאה ומומלץ להתחילו בגיל צעיר
פעילות גופנית שומרת על בריאות ילדינו / ofer rashkes
היות בריאים ומאושרים יותר. מאמר זה ימנה מספר יתרונות (גם כאלו שרובנו לא מכירים...) שמקנה הפעילות הגופנית בכלל, ולילדינו בפרט, וכך יסביר מדוע זה הכרחי שנעודד אותם להיות כמה שיותר פעילים מבחינה גופנית.
השמנת ילדים, סיבות ודרכי ההתמודדות עימה / ofer rashkes
מחשבה, דאגה, והתערבות. השמנה ילדים עלולה לגרום לבעיות בריאותיות שונות, ואף שהטיפול בה איננו פשוט, ישנה חשיבות מכרעת לעשות זאת בגיל צעיר ככל האפשר. מאמר זה יעסוק בגורמים להשמנת ילדים ובדרכי הטיפול בה.
מדוע חשוב לעודד ילדים לשחק בחוץ? / ofer rashkes
ותו של הילד. ילדים לומדים לשחק ביחד וכך מצליחים לפתח מיומנויות שונות. בעידן הטכנולוגי של היום חשוב יותר מתמיד לעודד את הילדים לשחק בחוץ, לא רק למען ההתפתחות חברתית או הפיזית שלהם, אלא גם עבור בריאותם.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים