מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

שיפוצים

שיפוצים – זה עניין למקצוענים

/ אבי כהן

שיפוצים – זה עניין למקצוענים

 

"שיפוצים" הפכה בשנים האחרונות למילה מאיימת ומפחידה כמעט לכל מי שהתנסה בה או ראה את חבריו מתנסים ומתענים. ממש כמו בתי משפט ובתי חולים, שאתה יודע רק כיצד אתה נכנס לתוכם אבל לא בטוח איך אתה יוצא, כך גם בתחום השיפוצים. השוק הישראלי מוצף בהרבה מאוד אנשים בעלי "ידיים טובות", שאין להם מושג איך להשתמש נכון בחומרים מתקדמים ובטכנולוגיות חדישות.

 

כשהשיפוצניק מומחה בכל – מה זה אומר עליו?

שיפוצים הוא תחום שמקיף הרבה מאוד תחומי מקצוע שלא בטוח שהשיפוצניק שלכם בקיא בכולם:האם זה הגיוני שהוא יהיה גם חשמלאי, גם אינסטלטור, גם טייח, גם צבע וגם נגר? האם ייתכן שהוא יבין גם במיזוג, גם בתריסים וגם ברשתות תקשורת של כבלים וטלפוניה? האם הוא איש גבס או מומחה לפרקטים? כדאי שיחליט במה הוא טוב באמת. כשהשיפוצניק שלכם עובד לבדו ומסביר לכם ש"יהיה בסדר" כי הוא כבר התנסה בכל, זה בדיוק השלב שאתם צריכים להכנס לכוננות ספיגה, ולחשוש שמה הדירה שלכם לא תהיה מוכנה בזמן ומאתיים תירוצים יצוצו באמצע.

 

על בחירת שיפוצניק

כשמישהו מבקש לבצע שיפוץ יסודי בביתו, כדאי מאוד שהוא יתחיל להיערך כבר בשלב התוכניות לבחירת השיפוצניק שלו. מי זה יהיה: חאפר מהשכונה או קבלן שיפוצים מאורגן? מישהו שעובד לבדו או גורם שמעסיק באופן ישיר או כקבלני משנה שורה של אנשי מקצוע המתמחים כל אחד בתחומו?

 

אנשי מקצוע שונים בבית אחד

קבלן שיפוצים איכותי הוא אדם בעל כושר ניהול מוכח שיודע לתזמן ולתזמר את אנשי המקצוע הפועלים מטעמו בדירה. הוא ידאג לבצע את העבודות בסדר הנכון ולתאם בין לוחות הזמנים של אנשי מקצוע בעלי תפקידים מקבילים. הוא ידאג לאפשר למספר בעלי מקצוע לעבוד בו זמנית, כל עוד תחום התמחותם אינו סותר ובא על חשבון אלו שעובדים איתם במקביל. שהרי, אם קבלני המשנה השונים ידרכו אלה על היבלות של אלה ולא יעבדו כצוות, השיפוץ לא יתקדם על פי לוח הזמנים המתוכנן ומי שישלם את המחיר תהיו אתם כמובן.

 

איך תדעו שקבלן שיפוצים הוא איכותי?

קודם כל תבדקו שלקבלן השיפוצים שלכם יש רשיון לעבוד כקבלן שיפוצים. בגלל שהשוק היה פרוץ, (ועדיין הוא פרוץ), נעשה נסיון של ממש להסדיר אותו באמצעות רשם הקבלנים. קבלן שיפוצים הוא סיווג מוכר ברשם הקבלנים ותמיד תוכלו להתחיל את הבדיקה שלכם משם.

דבר שני, אל תוותרו על העיניים שלכם. מעבר לכל המלצה שתקבלו, שכבודה במקומה מונח, בקשו ללכת ולבחון במו עיניכם עבודות קודמות של אותו קבלן. רדו לשטח ובידקו את טיב העבודה, את מידת שביעות הרצון של מזמין העבודה ואת מידת הנכונות של קבלן השיפוצים להעניק לו אחריות על הביצוע.

אל תחששו לשאול לגבי יכולת העמידה של הקבלן בלוח זמנים ובתקציב ואם יתברר שהצלחתם לאתר קבלן שיפוצים הנהנה ממערכות יחסים טובות עם לקוחותיו לשעבר – כנראה ששחקתם אותה.

אבי כהן
הבעלים של בוני ירושלים הנדסה אזרחית, קבלן יזם ותיק בתחום הבנייה למגורים, שיפוצים והשבחת נכסים.
הבעלים של בוני ירושלים הנדסה אזרחית, קבלן יזם ותיק בתחום הבנייה למגורים, שיפוצים והשבחת נכסים.
מצדה
עומדים בתקן הישראלי לרעידות אדמה , ומציעה לדיירים תוכנית מפורטת לחיזוק המבנה והעמדתו בתקן תוך שיפוץ כללי של מעטפת הבניין ובניית תוספות שונות, שנגזרות מבדיקה פרטנית של אפשרויות ההרחבה בכל בניין ובניין.
רח' אביטל 7
ירושלים
1700-70-70-38
קישור לאתר
בנייה ושיפוצים - אדריכלות
תאריך: 21/2/2011
תגיות:   תמא 38    תמא 38    תמ א 38    תמא 38    תמ א 38    תמא    תמא    בניה    בנייה חיזוק מבנים    קבלני שיפוצים    קבלני שיפוצים    קבלן שיפוצים    שיפוץ שיפוץ    שיפוצים    שיפוצים    קבלן שיפוצים    מחירון שיפוצים    קבלן בניין    קבלן בניין    קבלן בניין    קבלן בנייה    קבלני בניין    קבלני בניין    בנייה קלה    קבלן שלד    קבלן שלד    חברות בנייה    חברת בנייה       


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בנייה ושיפוצים - אדריכלות

אדריכל: טכנולוגיה ירוקה, טכנולוגיה יקרה / אביב יועצים
האפשרות הריאלית היחידה של הכנסת טכנולוגיות ירוקות ע"י אדריכל לבנייה בישראל היא רק במידה וטכנולוגיות אלו ישלשלו עוד כמה שקלים לכיסיהם של הטייקונים.
הראה לי את עיצוב הבית ואומר לך מי אתה! / gidi didi
מצוקת הדיור גורמת לאנשים רבים לבחור בדירת סטודיו כדירת מגורים או להכניס שותפים לדירה. החוסר בפרטיות וההרגשה שאין הפרדה ביו חדרים ומהויות יכולה להכביד מאוד. ישנם הרבה פתרונות שניתן לעצב איתם את הבית.
לאיכות הסביבה ולאיכות חייך בנה בנייה ירוקה! / gidi didi
בנייה ירוקה היא ניצול נכון של משאבי הטבע בתהליך הבנייה . החל מחומרי הגלם המשמשים עבור בנייה ירוקה וכלה בתכנון פתחי האוורור של הבית.
אדריכלים: האדריכלות המיוחדת של תל אביב / אביב יועצים
כל אדריכל יאמר לכם שתל אביב משתנה לטובה בתקופה האחרונה ושהעיר תעבור מהפך שבסיומו ההזנחה של השנים האחרונות תהפוך לחידוש ולשיפוץ. בינתיים המבקרים בתל אביב נהנים מהאדריכלות המיוחדת שלה.
אדריכל: האם כדאי להיות? / אביב יועצים
אם יש לך משיכה לעיצוב, אם תמיד אהבת להביט בבניינים ברחוב ואם מספרים, הנדסה וגיאומטריה לא מפחידים אותך, אולי תשקול ברצינות להיות אדריכל?
אדריכלים וסגנונות אדריכליים / אביב יועצים
אדריכל אינו רק בונה בניינים פונקציונאליים אלא גם משלב לתוכם את החזון האומנותי, האישי והיצירתי שלו. וכשם שבאומנות זרמים שונים ותקופות שונות כך גם האדריכלות מתאפיינת בסגנונות היסטוריים שונים.
דלפקים ודלפקים מעוצבים / asher hayut
כמעט בכל מקום מסחרי, ציבורי ואפילו פרטי אליו תגיעו, תמצאו דלפקים או דלפקים מעוצבים - החל מחנויות ומסעדות, דרך דלפקי קבלה משרדיים, דלפקים בבתי מלון, בתערוכות ובמוזיאונים.
פרגולות מאלומיניום / אלכס בונר
פתרון מדהים להצללת חצרות וגנים, והגנה על משטחים מפני נזקי מזג האוויר והשמש נותנות פרגולות אלומיניום המציעות פתרון שימושי ויפה כאחד.
אדריכל: עצות להתנהלות נכונה / אביב יועצים
בחירת אדריכל היא אכן פעולה שיש להשקיע בה זמן ומחשבה, אך היא לא חייבת להיות קשה ומבלבלת. גם לאחר שתבחרו אדריכל, ישנן דרכים טובות להתנהלות מולו.
אדריכל: מדריך לעבודה בשיתוף פעולה / אביב יועצים
לכל אדריכל יש גישה וסגנון שונים. הכנו עבורכם מדריך קצר שיעזור לכם למצוא את האדריכל המתאים ביותר עבורכם. אל תמהרו, עבדו לאט וקחו את כל הזמן שאתם זקוקים לו בשביל לבחון אדריכלים פוטנציאליים.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים