מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

דלתות

דלתות

/ פורטל דלת

דלתות

 

בעידן של היום- דלת כניסה או דלת פנים, זה כבר לא מה שהיה פעם. דלתות הן כבר הרבה יותר ממוצר פונקציונלי לבית וההתיחסות אליהן היא לרהיט בעל חשיבות מרובה בהשפעת המראה המעוצב של הבית.

דלת הכניסה של הבית היא ממש כרטיס הביקור שלנו לבית, יש לי אמונה שטוענת שכמו שבדקה הראשונה שאנו רואים בן אדם חדש מולנו אנו כבר "בונים" עליו חוות דעת עוד לפני שפצה את פיו כך גם דלת הכניסה של הבית, עוד לפני שהאדם נכנס לבית הרושם שהוא מקבל מדלת הכניסה הוא הרושם הקובע כבר את דעתו על יופי הבית ואופי יושביו. עולם הדלתות בישראל מורכב מדלתות יבוא מארצות כמו איטליה וכן דלתות ייצור שאני מייצרים בישראל, הרבה על פי קווי העיצוב האיטלקים לדומא אך העבודה היא נטו ישראלית כחול- לבן (למי שזה חשוב לו, לנו למשל זה מאד חשוב ולעיתים זהו קריטריון משמעותי מאד כאשר אנו מתלבטים בין שני סוגי מוצרים).

הדלת מאפשרת לנו לחלק את החלל הגדול ליכולת שימוש שונה בכל איזור בבית בנפרד, חדר כאשר הוא סגור בצורה טובה עם דלת אקוסטית יכול לשמש בהרבה יותר שימושים מאשר החדר היה פתוח ללא הדלת בפתחו.

 

מעט על סוגי הדלתות:

דלת כניסה- זוהי הדלת הראשית של הבית, לא דומה דלת כניסה לדלת לחדר שינה או דלת לשירותים.

 דלת כניסה בראש ובראשונה צריכה למלא תפקיד של שמירה וביטחון על הבית ויושביו אך חייבת להיות גם עמידה בפני פגעי מזג האויר או שמש יוקדת במידה והדלת מוצבת בבית קרקע חשוף. דלתות כניסה עשויות ממגוון רחב של חומרי גלם ובינהם: עץ, פלדה ואלומיניום. והעיצובים יכולים להיות עדינים או מרשימים ובעלי נוכחות- הכל לפי בחירת הלקוח בשילוב הצבע הספציפי בו הוא מעוניין. דלת כניסה מחירים רבים לה- החל מ1000 ש"ח לדלת פלדלת פשוטה לכניסה ועד כמה אלפים טובים ואפילו מעל 10,000 ש"ח לדלת כניסה מעוצבת בסגנון יחודי.

 

דלת פנים- כשמה כן היא, דלת לפנים הבית. דלת פנים התענוג הגדול ביותר שלה שהיא לא צריכה להיות חזקה מידי או בטיחותית באופן מיוחד ואפשר בנחת לבחור את הדלת בלי ההרגשה שזוהי בחירה גורלית מידי. אומרים שהדבר הכי חשוב בדלת פנים מעבר לעיצוב שהדלתות כדאי שיהיו בעלות מראה משלים לבית, זוהי יכולת מבידוד רעשים. אם המתבגר רוצה לשמוע מוסיקה בחדר במקום להשתגע אפשר לבקש פשוט לסגור את דלת החדר (ורצוי אף את החלון אם אנו מרחמים על השכנים...) ואם אתם רוצים לנהל שיחה פרטית באחד מחדרי הבית ללא ציטוטים של הילדים או האורחים יכולת בידוד רעשים של הדלת משמעותית לעניין.

חומרי הגלם לדלתות הפנים בישראל הן לרוב עץ וזכוכית והשילוב בינהם.

 

דלת שירותים- דלת שירותים יש בה תכונה מיוחדת אחת שהרבה אוהבים בה והיא החלון האטום המוצב לו בחלקה העליון של הדלת. אם תמיד תהיתם מה תפקיד החלון בדלת השירותים או המקלחת נגלה לכם שהסיבה לכך פשוטה, הרבה אנשים לא אוהבים מנעולים בתוך דלתות הבית בין אם מסיבה של פחד מנעילת ילדים את עצמם ובין אם מסיבות אחרות ועל ידי האור בחלון ניתן לדעת אם אפשר לנקוש על דלת השירותים ויש סיכוי שחדר השירותים או המקלחת פנוי לשימוש או שהחדר תפוס כרגע. בכל מקרה אנו חוזרים וממליצים לנקוש על דלתות השירותים והמקלחת בטרם נכנסים בסערה... אם זה שבפנים שכח להדליק את האור זאת לא חוויה הכי נעימה להפריע לזה שכבר משתמש בחדר כרגע...

חומר הגלם ממנה עשויה דלת השירותים היא לרוב עץ.

 

דלת למרפסת/דלת לחצר- דלת זו מוצבת פעמים רבות במרכז הבית ולעיתים אף במרכז הסלון לכן לא ניתן להתעלם מכך שיופי ואסטטיקה חייבים להיות קריטריון בבחירת הדלת אך היות וזוהי אף דלת הפונה לחוץ- היא חייבת להיות בטיחותית גם כן. דלת זו לרוב עשויה מחומרי הגלם של אלומיניום וזכוכית מחוסמת שגן אלו הם חומרי גלם חזקים וטובים וגם אסטטים ומתאימים באפשרות הכנסת עוד אור לבית.

 

דלת למשרד/דלת לעסק- דלת לעסק או דלת למשרד הינה דלת שונה בעיצוב שלה, אם מדלת הפנים בבית אנו מצפים שתשדר רוגע וחמימות דלת למשרד הרבה פעמים צריכה לשדר תחכום ויושרה, אמינות ושקיפות. דלת למשרד לרוב עשויה מזכוכית שכן היא עומדת בשדר של שקיפות ותחכום וכן הזכוכית בעלת יכולת אקוסטית באופן מיוחד.

 

חשוב לדעת שלמרות החשיבות המרובה לחומר ממנו עשויה הדלת ישנה חשיבות לא פחותה לאיכות הצירים, הידיות ולמוצרים המשלימים של הדלת הרצויה. אם השקעתם סכומים גבוהים על דלתות פנים מעוצבות אך החלטתם לחסוך בידיות קרוב לוודאי שגם מראה הדלת המעוצבת יפגם וגם תמצאו את עצמיכם נלחמים עם דלת בעלת ידית מעצבנת שלא מאפשרת הזזה קלה ונעימה. המנעול האיכותי והצירים היוצרים פתיחה וסגירה קלים וחלקים הם לא פחות חשובים מהדלת שבחרנו.

הרי הוצאות הדלתות בבית החדר שבונים הן מהוות אפילו עד רבע מההוצאות על השיפוץ או הבניה וחבל ליפול על הדברים הקטנים ולחסוך במה שגם ככה העלות שלו היא מינורית יחסית להוצאות הרבות.

 

לסיום, בעולם הדלתות השמיים הם הגבול- לכן לפני שאתם מחטטים את רגליכם בחיפוש אחר הדלתות המתאימות לכם לצרכי הבית השונים עשו פריסה של התקציב, כמה אתם יכולים להוציא ועל איזה דלת אתם מעדיפים להשקיע יותר. זכרו למשל שדלת כניסה היא הוצאה יחידה לעומת דלתות הפנים והשיקולים הם שונים- יש שיעדיפו דלת כניסה  מרשימה במיוחד ויתפשרו על דלתות הפנים ויש שיעדיפו לחסוך את הכסף של דלת כניסה יקרה ולהוציא את הכסף הגדול על מראה מושלם בתוך הבית עם דלתות פנים מעוצבות ויחודיות.

הכל לגיטימי, והעיקר- הלב הפתוח של יושבי הבית! שיהיה בהצלחה ובחירה מוצלחת!

 

 

 

   

פורטל דלת
פורטל דלת מאפשר הצצה על עולם הדלתות ומסייעת לגולשים בתחום זה ובחירת דלת מתאימה
פורטל דלת מאפשר הצצה על עולם הדלתות ומסייעת לגולשים בתחום זה ובחירת דלת מתאימה
קישור לאתר
בנייה ושיפוצים - דלתות
תאריך: 28/12/2010
תגיות:   דלת    דלתות    דלת לבית   


פרסומות

דלתות
פורטל דלתות מכיל מידע רב ומאמרים בתחומי דלתות שונים. האתר מלוווה בתמונות.
דלתות
 

ממומן

מאמרים נוספים בתחום בנייה ושיפוצים - דלתות

דלתות במודיעין / לילך כהן
ובעיקר נותנות הרגשה נעימה כאשר נכנסים לבית או לחדר בבית, גם אם לפעמים הן יקרות להחריד. אז איך בוחרים דלתות במודיעין, מה העלויות ואיזה עיצובים ישנם? כל התשובות במאמר הבא, שיפתח לכם דלת אל עולם הדלתות.
מי מזיז את הדלת שלי? / gidi didi
ארונות הזזה נפוצים כל כך שכבר כמעט ולא מתקינים ארונות בפתיחה חיצונית. הבתים הולכים וקטנים כדי להצליח לדחוס מספר רב של בתים בתוך תחום מוגבל לבניה. חלוקת החדרים נראית כבלתי אפשרית.
דלתות / פורטל דלת
בעידן של היום- דלת כניסה או דלת פנים, זה כבר לא מה שהיה פעם. דלתות הן כבר הרבה יותר ממוצר פונקציונלי לבית וההתיחסות אליהן היא לרהיט בעל חשיבות מרובה בהשפעת המראה המעוצב של הבית.
דלתות כניסה - אומנות בדלתות / דני אס
והיוקרתי עליו חלמתם? רוצים להשרות על האורחים העוברים את מפתן הבית נופך יוקרתי,איכותי ומעוצב? הדרך הטובה ביותר להשרות אווירת יוקרה על תושבי הבית ואורחיו, היא על ידי הטמעת דלתות כניסה מרווחות ואיכותיות
דלתות כניסה - יצירה אומנותית / דני אס
עיצוב הבית הוא תהליך מורכב, הדורש התערבות מקצועית ומבוסס על טעם אישי. בתהליך עיצוב הבית, אנו נדרשים לבחור בקפידה את האביזרים והפרזולים השונים, ארונות המטבח, הריהוט, סגנון המרצפות צבעי הקירות,ועוד.
בחירת דלת / פורטל דלת
מספר נקודות חשובות בשלב בחירת דלת לפני קנייה
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים