מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

בחירת עורך דין

איך לבחור עורך דין המתאים ביותר לניהול התיק?

/ שני ליבמן

איך לבחור עורך דין המתאים ביותר לניהול התיק?

אתם עומדים לקנות דירה , לקבל ירושה, לפתוח חברה, פוטרתם ולא קיבלתם פיצויי פיטורים, אולי המצאתם את מכונת הזמן ואינכם יודעים איך לרשום פטנט או שהאהבה נגמרה והחלטתם לפרק את חבילת הנישואין, לקחת את הילדים וללכת כל אחד לדרכו.

כל נושא דורש טיפול מקצועי של עורך דין אשר מתמחה בכל תחום הספציפי.

רבים אינם יודעים איך לבחור עורך דין נכון שינהל את התיק הרלוונטי ויעשה את העבודה בצורה מקצועית. לרב, אנשים שואלים את החברים, בני משפחה ועמיתים לעבודה, מקבלים המלצה או שתיים וללא בדיקות נוספות מפקידים בידי עורך דין שהומלץ את נפשם.

אנשים לא מעלים בדעתם שפניה לעורך דין שהומלץ לא תמיד מספיקה ומבטיחה שיקבלו טיפול לשביעות רצונם. ישנם לא מעט עורכי דין אשר לוקחים לטיפול תיקים שלא בתחום התמחותם גם בגלל שהלקוח הגיע אליהם לפי המלצה, גם כדי לקבל עוד לקוח וגם כדי לעשות טובה לחברים או קרובים.

התוצאה בדרך כלל מאוד כואבת עבור הלקוח. לקוחות שיוצגו על ידי עורכי דין "כלבוייניקים" מפסידים עשרות ומאות אלפי שקלים, סופגים נזקי רכוש, לא מקבלים פיצויים המגיעים להם על פי חוק ובמקרי גירושין עלולים לא לקבל הסדרי ראיה על ילדיהם בתדירות המקובלת או לא למצות זכיותיהם ברכוש ובמזונות.

אז, איך לבחור עורך דין נכון? איך לזהות עורך דין "כלבוייניק" ומה לעשות אם הנזק כבר נגרם?

·         חשוב לוודא שעורך דין מתמחה בתחום אחד או שניים. לא להתבייש לשאול ולבקש הסברים ודוגמאות לתיקים שטיפל בעבר. עורך דין שמציג את עצמו כמתמחה במגוון תחומים עלול לא להכיר לעומק כל אחד מהתחומים, דבר ששם בספק וברוב המוחלט של המקרים אף פוגע בהצלחת הטיפול בתיק.

·         עורך דין מקצועי לעולם לא יבטיח הצלחה מוחצת בפגישה ראשונה. עליו ללמוד את החומרים, להכיר את כל הדמויות המעורבות בפרשה, להעריך את סיכויי ההצלחה באם מדובר בקניה/מכירת דירה, תהליך גירושין, תיק פלילי או כל נושא אחר. רק לאחר שלמד את כל החומרים לעומק יוכל עורך דין להציג ללקוח את מקומו בפרשה, את היתרונות וחסרונות של המצב ולהציע דרכי פעולה אפשריות.

·         "קמצן משלם פעמיים". לצערם הרב של לקוחות, עוד לא קיים תעריף אחיד לשירותי עורכי דין. כל עורך דין קובע את התמורה הכספית המגיעה לו על פי קריטריונים שונים  ואינדיווידואליים: ותק, מקצועיות, רמת מורכבות של התיק וכו'. לכן, ההחלטה הסופית אם לשכור את שירותיו של עורך דין זה או אחר מתגבשת אצל הלקוח כתוצאה משילוב של מספר קריטריונים: סבירות המחיר המוצע, מיקום משרדו של עורך דין ונוחות גישה, התרשמות ממקצועיותו של עורך דין והמלצות שקיבל. אבל כשאדם מקבל הצעת מחיר זולה, פעמים רבות הוא שוכח להתייחס לקריטריונים חשובים אחרים והתוצאות לא מאחרות להגיע. על מנת לתקן את הנזקים שנגרמו ולשנות את החלטות בתי המשפט אנשים בדרך כלל פונים לעורכי דין אחרים והפעם כן ניגשים לנושא בחירת עורך דין בכובד ראש. העניין הוא שלתקן את הנזקים קשה יותר ויקר יותר.

·         האם ניתן להעביר טיפול בתיק לעורך דין אחר באמצע תהליך ואיך עושים זאת?

המעבר לעו"ד אחר באמצע טיפול בתיק תלוי במס' גורמים: איך בנוי הסכם שכר הטרחה, האם מדובר בתיק פלילי או אזרחי ועד כמה התקדם הטיפול בתיק. כדי לאפשר מעבר נוח בין עורכי דין, יש לבדוק היטב את הסכם שכר הטרחה ולוודא כי הוא מאפשר עזיבת העו"ד המטפל באמצע הטיפול והאם יש לכך עלות ומהי. בתיק פלילי שניהולו החל, צריך לבקש רשות מבימ"ש להחלפת עו"ד כאשר בתיק אזרחי צריך רק להודיע על כך. ההמלצה הכי טובה היא פשוט לבדוק היטב מיהו העורך דין איתו אתם עובדים ורק אז להתחייב כלפיו.

·         בעת בחירת עורך דין שיטפל בתיק חשוב לבדוק את זמינותו לכל פניה של הלקוח, לקבל את מספרי הטלפון הישיר והנייד של עורך דין ולסכם מה יהיה אופן העברת מידע בין לקוח לעורך דינו. הלקוח צריך להיות בטוח שעורך דינו יהיה זמין עבורו בכל עת וייתן תשובות והסברים במהירות. אף אחד לא רוצה למצוא את עצמו רודף אחרי עורי דין כדי למסור עדכון או לשאול שאלה.

 

 

עו"ד ומגשרת שני ליבמן

כל הזכויות שמורות

www.lawyersonline.co.il

 

שני ליבמן
עו"ד ומגשרת שני ליבמןמתמחה בדיני משפחה ומקרקעין וכן מרצה בכירה במכללת G&S בנושאי מקרקעין וניהול משא ו פרטי ועסקי. www.lawyersonline.co.il
עו"ד ומגשרת שני ליבמןמתמחה בדיני משפחה ומקרקעין וכן מרצה בכירה במכללת G&S בנושאי מקרקעין וניהול משא ו פרטי ועסקי. www.lawyersonline.co.il
www.lawyersonline.co.il
www.lawyersonline.co.il זהו האתר הראשון מסוגו המאפשר לציבור הרחב לקבל יעוץ וליווי משפטי מעורכי דין נבחרים אשר הוכיחו את מקצועיותם על ידי הצלחות רבות בניהול תיקים מורכבים בתחומי ההתמחות שלהם.
בת-ים
קישור לאתר
חוק ומשפט - יעוץ משפטי
תאריך: 16/12/2010
תגיות:   עורך דין    עו"ד    איך לבחור עורך דין    שני ליבמן    www.lawyersonline.co.il'lawyersonline    דיני       


ממומן

מאמרים נוספים בתחום חוק ומשפט - יעוץ משפטי

עשה ואל תעשה בדיונים בבתי משפט / מירי כהן
אם אתם עומדים להופיע בבית משפט ,חשוב להקפיד על מספר כללים שעל פניו נראים חסרי משמעות, אולם יתכן ואי עמידה בהם עלולה לגרום לכם לנזק ואפילו תגרום למתן החלטה שתהיה לכם למורת רוח ותגרום לכם עוגמת נפש רב
הקלף החזק שלכם מול כל ערכאה / לילך כהן
כל משחק קלפים שהוא, הרי שהסיכויים לנצח עולים בצורה חדה. החיים אינם משחק קלפים אך לעולם לא מזיק למצוא את הקלף החזק ה"מטאפורי" שבעזרתו ניתן לנצח בכל הליך משפטי שאליו אתם נדרשים או שאותו אתם יוזמים.
עורך דין מומחה - יוסף אלברק / לילך כהן
נת ישראל יש דרישות שונות להסמכה של בעלי מקצועות שונים, ובמיוחד של בעלי מקצועות חופשיים. אך מעבר לתעודות הממוסגרות לראווה בכל משרד, יש חשיבות עצומה למומחיותו של בעל המקצוע שמציע לכם את שירותיו.
הפרת הבטחת נישואין האם מזכה בפיצויים? / מירי כהן
האם אישה שבן זוגה הבטיח לה נישואין יכולה לתבוע אותו כאשר הפר את הבטחתו זו והותירה עם כאב לב גדול ועוגמת נפש ? שאלה זו הגיעה לפתחו של בית המשפט והנה ההחלטה פה לפניכם:
איך לבחור עורך דין המתאים ביותר לניהול התיק? / שני ליבמן
איך לבחור עורך דין המתאים ביותר לניהול התיק? כיצד לוודא שעו"ד אכן מתמחה בתחום הספציפי? למה לא לסמוך על עורך דין שמבטיח הצלחה מוחצת בפגישה ראשונה? כלים מעשיים לבחירת עורך דין נכון.
חוק התקשורת / נועם קוריס
תיקון 40 לחוק התקשורת הכניס את סעיף 30(א) אל החוק. הסעיף מוכר כחוק דואר הזבל או חוק הספאם
גרפולוגיה משפטית / חנה קורן
רבים שוגים בהנחה שכל גרפולוג יכול להופיע כעד מומחה בבתי משפט. למעשה, כל אחד יכול להופיע כ"עד מומחה", אך השאלה הינה כיצד תתקבל העדות שלו ומה יחשבו השופטים.
מדוע חשוב שכל אדם יערוך צוואה? / מירי כהן
בימינו אנו נתקלים באי וודאות לגבי המציאות הסובבת אותנו ואי אפשר לדעת מה יקרה לנו מחר או אפילו עוד כמה דקות . לכן צוואה היא מסמך אשר מתאר את כל מאווינו ורצונינו ,לאחר לכתנו מהעולם באופן שאנו מצווים לה
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים