מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

גבורה

האם זוהי גבורה

/ חיה רבי

זוהי הגבורה האמיתית

לקוראים שלום רב.

אני פה יושבת מול המחשב,והסמכות הפנימית שלי "דוחפת" אותי לכתוב,מתוך דחף רגשי עז,כן יש לי מה לאמר.

הניסיון בחיים תמיד מוסיף לכל מי שרוצה להבין שהכל לטובה.והכל לטובה? כי זה הכלל לבניית האישיות שלנו.ואכן כל אחד ויעודו בעולם הזה.

קל לחיות חיים"זורמים" ללא אתגר.יכול להיות שבמידה מסוימת זה "כייף".אבל אין אדם אשר ללא אתגר בחיים יהיה שמח ו"גיבור" החיים.

מה הכונה?ואני מצטטת מתוך הספר –לקח טוב-פרשת וישלח-בני אדם רגילים  אמנם לכנות בשם גיבור את האדם המכניע תחתיו אחרים.אך חז"ל אמרו(אבות פ"ד) "איזהו גיבור הכובש את יצרו".ואדרבה,צא וראה שאדם יכול לגבור בגבורות גדולות על אחרים ולהמציא המצאות שונות ודרכים כיצד להכניעם.-רק דבר אחד הוא אינו מסוגל-להתגבר על עצמו ולשבור את ליבו ואת מידותיו.זוהי הגבורה האמיתית.

לכאורה ,מקור הרע ,הוא במידת הגאוה ותאות הכבוד וכדו'.אדם המכניע ומעביר על מידותיו רק אז בא הכל על מקומו בשלום בחיו.ורק אז מתבונן ורואה שכל מה שנעשה בחיו הוא לטובה.ולמה נעשה ?לא נדע ,אבל נבין שיש מי ששולט על היקום וכל מה שעלינו לעשות ל"הנות מן הנסיעה".אין זה פשוט.נכון.לא עלינו, יש גם טרגדיות בחיים.נתמרד ?מה יתרום?סך הכל לא נוכל להמשיך חיינו.נתמרמר? מה יתרום?אבל אם נבין כי הגבורה האמיתי היא הכנעה ועבודת מידות כי בעצם אנחנו"הנוסעים" ויש נהג שבדיוק יודע היכן ל"הסיע" אותנו ,נוכל להיות בקטגוריה של "הגיבור האמיתי" של החיים.

אני ,מטפלת ועוסקת  בתחום פרחי באך ובשלוב הטיפול הקוגנטיבי  או בעצם תמיכה רגשית נפשית לאנוש.אבל עוד לפני כן עברתי "נסיעה" לא פשוטה בחיי.ורק כאשר הבנתי שאני לא"הנהג" וכבשתי את יצרי ומידת גאוותי ועוד העבודה רבה.,רק אז ראיתי איך חיי אינם במלחמה ובמריבה וזהו בעצם –שלום –לכל תחום בחיינו.ורק אז ראיתי כי  כך אפשר לעזור ולהקרין אנרגיה תומכת ומגינה לכל מי שפונה לבקשת עזרה.

ד"ר באך מלמד אותנו להסתכל למטופל בגובה עיניו ואפילו ללא שולחן ,המפריד בינו למטופל.ענוה!! ואכן זוהי גבורה אמיתי של כל מטפל.

ואם נשוב לפרשת וישלח,נלמד מיעקב אבינו שעם כל גבורתו ויכולתו לנצח את עשיו במלחמה,בכ"ז נכנע לפני עשיו אחיו.יעקב אבינו,משתחוה לעשיו וקוראו אדוני,והעבד האמיתי הוא עשיו שהוכרח להכנע מפניו.

תודה לקוראים הגיבורים.

חיה-מטפלת אלטרנטיבית

חיה רבי
מטפלת אלטרנטיבית,בתחום פרחי באך בליווי טיפול קוגנטיבי וברנז'ים
מטפלת אלטרנטיבית,בתחום פרחי באך בליווי טיפול קוגנטיבי וברנז'ים
חיה
גם בבית וגם בסקייפ.הדרכה אישית לחיים.
חשמונאים
0526061876
יהדות - כללי
תאריך: 12/12/2010
תגיות:   S   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום יהדות - כללי

ארון קודש והחשיבות של בית הכנסת לחיים היהודיים / אביב יועצים
בית כנסת הוא יותר מספרי או ארונות קודש. בית כנסת הוא בראש ובראשונה מקום בעל משמעות מיסטית ודתית עבור בני הדת היהודית.
ארונות קודש ובתי כנסת מיוחדים ברחבי העולם / אביב יועצים
בפעם הבאה שתהיו בבית הכנסת שלכם ותביטו בארון קודש, תחשבו על בתי הכנסת שברחבי העולם ותתפללו גם אתם להגיע אליהם יום אחד ולראותם.
ארון קודש כמספר סיפורים / אביב יועצים
ארון קודש הוא אמנם חפץ דומם שאיננו משמיע קול אך כדרכם של הרבה חפצים דוממים, אנשים שומעים אותו הוא מדבר אליהם.
ארון קודש: מה הוא אומר לך? / אביב יועצים
קהילות שונות ואנשים בונים סוגים שונים של ארונות קודש. כשהם רואים ארון קודש, אנשים שונים מגיבים אליו בצורות שונות שכן עבור אנשים שונים הארון מבטא דברים שונים.
תפילין: שעה של מסתורין / אביב יועצים
המראה של החפץ הקדוש והכה מוכר הזה מעורר בי הרגשה מוזרה. אני מביט על תפילין ואני מרגיש שמדובר במין חפץ מסתורי שכולו אפוף בסוד ובניחוח של עולם אחר ורחוק.
תפילין: קנייה כתהליך בונה / אביב יועצים
אפשר להפוך את תהליך הקנייה של זוג תפילין לתהליך בונה שבו לומדים על משמעות המצווה ובונים את הזהות היהודית והאישית בהקשר למצווה הזו.
ארון קודש: לבנות בשכל או ברגש? / אביב יועצים
אם רוצים להקצין את העניין, אפשר לומר שבנייתו של ארון קודש חדש יכולה להיעשות באחת משתי הדרכים הללו: בדרך השכל או בדרך הרגש. במציאות העניין הרבה פחות פשוט.
ארון קודש והידור מצווה מודרני / אביב יועצים
הידור בבניית ארון קודש מבטא גם הכבוד שהקהילה מרגישה כלפי ספרי התורה המונחים בתוך הארון, גם כלפי בית הכנסת שבו הארון שוכן וגם כלפי האמונה בכללותה.
ארון קודש: תורה, תפילה וקהילה / אביב יועצים
ארון קודש מבטא את השילוב בין שלושה ערכים חשובים ביהדות. תורה, תפילה , קהילה: שלושה ערכים שמתבטאים בעצם מהותו של ארון קודש.
ארון קודש: מה שאינו נגלה לעין / אביב יועצים
ארון קודש מסתיר מאחורי הפרוכת ובתוך החומרים שממנו הוא עשוי כמה וכמה דברים שעלולים להיעלם מעינינו.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים