מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

השקיה נכונה

השקיה נכונה

/ wood box

כמו שכולנו יודעים ומבינים, על מנת שהצמחים שלנו יגדלו, יש צורך להשקותם במים. השקיה ניראת על פניו כתהליך פשוט, שלא צריך להשקיע בו מחשבה גדולה מדי. אך האמת שונה מכך, השקיית יתר וחוסר השקיה הם הסיבות הנפוצות ביותר לכישלונם של גננים מתחילים ולא מנוסים, בניסיונותיהם  לגדל  את הצמחים המבוקשים להם. נבחן מספר נקודות שיעזרו לגננים מתחילים, וגם למנוסים מעט יותר, להצליח בתהליך הגידול.

מתי יש להשקות?

ברמת העיקרון, הזמן שבו יש להשקות תלוי בגורמים רבים: סוג הצמח שמנסים לגדל, גודל הצמח, הטמפרטורה שלה נחשף הצמח,  הלחות השוררת בסביבת אדניות ועוד. ההמלצה הנפוצה והגורפת ביותר היא להשקות פעם עד פעמיים בשבוע, אך לא מדובר כאן בתורה מסיני, ויש צורך לשים לב לסימנים שניתן לקבל מהצמח וגם כן אדנית. דרך אחת לבדוק אם הגיע העת להשקות, היא להחדיר אצבע לאדמה בסביבת הצמח, לעומק של כ 10 ס"מ, ולבדוק את רמת הלחות של האדמה בעומק זה, אם האדמה יבשה, יש להשקות. כמו כן, צניחה של העלים התחתונים של הצמח היא רמז עבה שהגיע העת להשקות, אם לא נשקה במצב כזה, השלב הבא יהיה צניחה והצטמקות של שאר עליי הצמח, ומה שיביא בסופו של דבר לנבילתו.

מהי הדרך הנכונה להשקות?

הדרך הנכונה, והבטוחה ביותר לעתיד הצמח, להשקיה היא לפזר את הנוזל בו משקים בצורה אחידה על פני האדנית, כך  שכל אזור אדמה באדנית יקבל כמו שווה של מים. כאשר רואים שמים מתחילים לנזול בתחתית האדנית, זה הזמן להפסיק את פעילות ההשקיה. זהו שיקול שצריך לקחת בחשבון כאשר אנו רוצים לעשות עיצוב גינות גג, יש לקחת בחשבון את סידור האדניות כך שניתן יהיה להשקותן בצורה מיטבית ונכונה.

קרה והשקנו יותר מדי, מה עושים?

הבעיה של השקיית יתר היא בעיה נפוצה מאוד, בעיקר בקרב גננים מתחילים. על מנת להתגונן מהתופעה, שעשויה לחנוק את השורשים ו"להרוג" את הצמח שלנו, יש לדאוג שבאדנית יהיו חורים למטה, כך שמים מיותרים יוכלו לצאת.  השקיית יתר מאופיינת בקצוות עלים מכופפים כלפי מטה, ויש לשים לב לסימן הזה, אם הצמח מתנהג כך, יש להשקותו בפחות מים כל פעם.

wood box
WoodBox- אדניות עץ, עיצוב גינות וגגות
WoodBox- אדניות עץ, עיצוב גינות וגגות
קישור לאתר
בנייה ושיפוצים - גינון
תאריך: 12/12/2010
תגיות:   השקיה נכונה    אדנית    עדניות    עיצוב גינות גג   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בנייה ושיפוצים - גינון

דקים ופרגולות במודיעין / לילך כהן
הקיץ החמים חשוב להצל את המרפסת, כך שהאורחים שלכם לא ייצלו בשמש הלוהטת, כאשר יושבים לאכול בחוץ. אז מה חשוב לדעת בבחירת חברה העוסקת בבניית דקים ופרגולות במודיעין? כל התשובות לכל השאלות, במאמר שלפניכם.
גננים במודיעין / לילך כהן
תם בעמל רב, אך אבוי, אחרי זמן קצר הם נבלו. גננים במודיעין ישמחו לסייע לכם בטיפים לגבי הצמחים המתאימים לגינה שלכם ובכלל, כל בעל גינה זקוק לגנן, לפחות מידיי פעם. אז איך בוחרים אותו? המשיכו לקרוא ותגלו.
אחזקת גינה בחדרה / לילך כהן
חדרה היא אחת הערים המתפתחות ביותר מבחינת בנייה בשנים האחרונות, ואחת המטופחות
אחזקת גינות בצפון / לילך כהן
צפון הארץ מאופיין בהרבה ירוק בעיניים, צמחייה ציבורית ומדשאות אותן יש לטפח. חברת גינתי מעניקה שירות של אחזקת גינות בצפון, תכנון, בנייה וייעוץ, והכול לפי צרכי הלקוח, סגנונו ותקציבו.
גנן באזור השרון / לילך כהן
אזור השרון מאופיין ביישובים ובערים עם ניחוח כפרי ובעלות גינות מטופחות מאוד. גינות אלו מאופיינות בשימוש באלמנטים עיצוביים, בנוסף לצמחייה ולמדשאות, כגון ריהוט גן, מסלעות ושימוש באבני נוי.
גנן בזכרון יעקב / לילך כהן
עיצוב הגינה הופך בשנים האחרונות למגמה פופולארית מאוד המחייבת קשר הדוק עם גנן מקצועי
גנן בפרדס חנה / לילך כהן
חברת "גינתי" בבעלותו של איתן – גנן בפרדס חנה, מתמחה במתן שירות מקיף, אמין ומקצועי בתחום הגינון למעלה מעשרים וחמש שנה.
גננים בחדרה / לילך כהן
תחזוקת הגינה דורשת הרבה משאבים וידע: שתילת דשא, טיפול בהעשרת הקרקע, התאמת צמחייה, ובעיקר תכנון נכון ומתאים לנתוני הקרקע ולאילוצים השונים. מומלץ לפנות לגורם מקצועי ומנוסה בכל הקשור לטיפול השוטף בגינה
גננים בקיסריה / לילך כהן
קיסריה היא עיר יוקרתית המאכלסת את האלפיון העליון ומאופיינת בבתים ובגינות נוי מרשימות. זאת הסיבה המסבירה מדוע גננים בקיסריה מחזיקים במשרה מבוקשת במיוחד
הקמת גינות בצפון / לילך כהן
צפון הארץ מאופיין בגינות רחבות ידיים, צמחייה רבה ומדשאות ירוקות, הודות לאקלים אידיאלי וריבוי יישובים כפריים המשקיעים בטיפוח הנוי
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים