מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

טבעות אירוסין נישואין

טבעות אירוסין, טבעות נישואין ומה שביניהן

/ אלעד ריץ

טבעות אירוסין, טבעות נישואין ומה שביניהן

כל מה שרצינו לדעת וחששנו לשאול: למי החזקה על טבעות אלה, מה קורה במידה ונפרדים ומה טבעות נישואין וכן טבעות אירוסין מסמלות?

 

ישנן מעט מאד נקודות בחיים, המהוות אבני דרך. מבין אבני הדרך, ניכר כי זו המרגשת ביותר בחיים הינה הצעת הנישואין. מעצבי הטבעות עומדים במוקד בחירת טבעות אירוסין, אשר הינה סמל להצעת הנישואין.

 

בייחוד בעולם המערבי, טבעות אירוסין הן טבעות המעידות על היותו של אדם מאורס לבחיר או לבחירת ליבו. על פי המסורת באנגליה ובצפון אמריקה, טבעות אירוסין נענדות על ידי נשים בלבד, ומשובצות בהן אבני חן יפות. טבעות נישואין הינן טבעות ללא אבן יקרה, העשויות זהב או פלטינה לרוב. טבעות נישואין בעולמנו המערבי נענדות על ידי גברים ונשים כאחד. בתרבויות שונות מתרבות המערב, נשים וגברים עונדים טבעות אירוסין תואמות. בתרבויות מסוימות, טבעות אירוסין משמשות גם בתור טבעות נישואין.

 

טבעות אירוסין במערב, יקרות לעונדות אותן ויקרות לא פחות לבני הזוג המציעים נישואין. עקב כך, בחלק ממדינות ארה"ב, טבעות אירוסין נחשבות למתנות "על-תנאי" תחת חוקי הקניין של אותה המדינה. זהו סעיף יוצא דופן לחוק האוניברסאלי הדן במתנות. על פי רוב, מתנה היא ללא תנאי, ולא ניתן להחזיר אותה לנותן על פי רצונו בלבד. נרשמו אף מספר מקרים במדינות אלה, בהם טבעו בני זוג את בנות זוגן על היותן של טבעות אירוסין מתנות כל עוד מסכימה האישה להינשא להם. המשמעות היא, שכשבמידה ובני הזוג המאורסים נפרדים בטרם הנישואין יש לגבר זכות לתבוע בחזרה את מתנת האירוסין- הטבעת.

 

במקומות אחרים, רווחת הדעה כי במידה והגבר יזם את הפרידה או אשם בפרידה, לנשים הנפרדות אין חובה חוקית או מוסרית להחזיר טבעות אירוסין. ככלל, טבעות אירוסין הופכות להיות קניינן החוקי של הנשים רק אם הנישואין אכן מתרחשים. כלומר, נשים נשואות הינן הבעלים החוקי של טבעות אירוסין שעליהן מדובר. לעתים גם יש קשר בין מועד נתינת הטבעת לבין מעמדה החוקי. בארה"ב, חגים לאומיים, כמו חג המולד או ליל כל הקדושים, דיי שבהם טבעות אירוסין הן מתנות לכל דבר, ואין צורך להחזירן במידה ולא מתקיימים הנישואין. בבריטניה, טבעות אירוסין הינן קניינן של הנשים המקבלות את הצעות הנישואין, אלא אם כן נרמז או נאמר במפורש כי בעת הפרת האירוסין, על טבעות אירוסין שהוענקו לחזור לבני הזוג אשר הציעו.

 

טבעת מעניינת אחרת הינה טבעת שלפני אירוסין או טבעת חברות. טבעת חברות נפוצה במספר מדינות בעולם, ומשמשת כהבטחה. במקרה כזה, זוג אשר טרם בחר להינשא, עשוי לבחור לענוד טבעות אירוסין מקדימות, ולאחר הנישואין הזוג יכול לבחור לענוד רק טבעות נישואין או במקרים אחרים, גם טבעות אירוסין וגם טבעות נישואין. מנהג יפה, הוא שילוב קבוע של טבעות נישואין עם טבעות אירוסין אשר כבר נמצאות על אצבעות הכלות לעתיד. באופן הזה, מסמלות טבעות נישואין אלה בפני אלוהים הן הבטחה, והן קיום ההבטחה.

 

טבעות נישואין יכולות להיות מאוד מעניינות וייחודיות, ורוב בני הזוג בוחרים את טבעות הנישואין שלהם ביחד. בתרבות המערב רוב הזוגות מייחסים חשיבות מיוחדת לבחירה המשותפת של טבעות נישואין, המהווה סמל מוצהר לבחירת הזוג הצעיר באהבת נצח אמיתית. טבעות נישואין עשויות זהב, דומות זו לזו ומיוחדות במינן. זוג שידו משגת, יבחר בצורף שיכין עבורם טבעת מעוצבת המיוחדת להם, או בטבעת מחומר משובח, כמו זהב בקראט גבוה בציפוי רודיום או פלטינה.

 

טבעות נישואין אינן כמו תכשיטים יוקרתיים משובצות על פי רוב ביהלומים. ביהדות, אסור לאישה לענוד טבעת נישואין עם אבן יקרה. על הטבעת להיות חלקה ולא משובצת. כמו כן,  אין כל התייחסות לטבעת נישואין לגבר ביהדות, אך עם זאת, רוב הגברים הישראלים בוחרים לענוד טבעות נישואין.

 

אלעד ריץ
בעל סטודיו לפרסום באינטרנט - בניית אתרים ושיווק באינטרנט
בעל סטודיו לפרסום באינטרנט - בניית אתרים ושיווק באינטרנט
richkid
סטודיו לפרסום באינטרנט - בניית אתרים ושיווק באינטרנט
תל אביב
קישור לאתר
בית ומשפחה - אירועים וחתונות
תאריך: 25/11/2010
תגיות:   טבעות אירוסין    טבעות נישואין    תכשיטים   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בית ומשפחה - אירועים וחתונות

מהלך טקס חינה / רחלי פרץ
טקס חינה מרוקאי - מהי החוויה שנקראת חינה מרוקאית ? זוגות רבים נוהגים לחגוג טקס חינה מסורתי ומתייחסים אליו כאל הפקה לשמה, כזו שכרוכה בארגון רב המשווה לחינה טעם של חוויה בלתי נשכחת.
גני אירועים נכונים וגני אירועים מתאימים / אביב יועצים
אין דבר כזה גני אירועים מושלמים; יש רק גן אירועים שמתאים לכם ולכן הוא מושלם עבורכם. מה שאתם צריכים לחפש זו איננה השלמות; עליכם לחפש את ההתאמה – ההתאמה של המקום עבורכם.
גני אירועים אינם מיועדים רק לחתונות / אביב יועצים
לטובת הקוראים שאולי אינם מודעים לחלוטין לאפשרויות הגלומות בכל מיני גני אירועים אציין להלן עוד כמה דברים שאפשר לעשות שם מלבד חתונות מעוצבות וחד פעמיות (פחות או יותר.)
גני אירועים: פרק חובה בהיסטוריה האישית הישראלית / אביב יועצים
השיטוט בין גני אירועים כדי למצוא את אותו גן אירועים אחד ויחיד שיהיה טוב מכל האחרים הפך מזמן לעוד שלב בחייו של כל ישראלי ממוצע: לאחר הצבא והטיול להודו או לדרום אמריקה מגיע גם הרגע הזה.
גני אירועים: שיעור לחיים / אביב יועצים
השיטוט בין גני אירועים שונים כדי למצוא את המקום המתאים והנכון עשוי להיות מסע מפרך ולא תמיד נעים, אני רוצה להזכיר לקורא שהמסע הזה יכול להיות גם חוויה חיובית ובונה אם רק ניגשים אליו מהמקום הנכון.
עוגת דרדסים מבצק סוכר – לשדרג את האירוע לילדים / לילך כהן
הדמויות הכחולות האלו, שליוו אותנו בילדותינו, חוזרות עכשיו בסרט מצויר וזוהי הזדמנות נפלאה לחוות אותן שוב באמצעות עוגת דרדסים מבצק סוכר, או בכל עיר אחרת
עוגת יום הולדת - הפתעה מתוקה מבצק סוכר / לילך כהן
עוגות יום הולדת הפכו להיות תעשייה שלמה, החל מאנשים פרטיים שאופים עוגות נפלאות בביתם, עד לחברות גדולות שזו ההתמחות שלהן. אז איך מוצאים עוגת יום הולדת באיכות טובה? כל הפרטים במאמר הזה.
מועדון בת מצווה: תום עידן התמימות / אביב יועצים
מועדון לבת מצווה הוא הזדמנות מצוינת בשביל הילדה שלכם לעשות "שואו" על החברים. מועדון לבת מצווה מעניק לילדה הזדמנות להפגין ביופייה באופן שלא נראה בעבר ולהרגיש כמו אישה קטנה.
מועדון בת מצווה וניגוד אינטרסים / אביב יועצים
מועדון לבת מצווה היום צריך לעמוד בשתי משימות שהן לגמרי לא קלות, ולמעשה, הן אפילו די סותרות אחת השנייה. מועדון לבת מצווה היום צריך לרצות גם את קהל המבוגרים וגם את קהל הילדים שנמצאים במקום.
היהלומים טבעת אירוסין מחיר,טבעת יהלום מחיר,טבעות אירוסין מחירים ,מה חנויות תכשיטים לא מספרות לכם ??? / יעקב פוגל
ותכשיטים במדריך זה ריכזתי את רוב הטיפים והטריקים שיעזרו לכם בקנייה אין מוצר שכל כך קל בו "לעבוד בעיניים" על לקוחות כמו - יהלומים ותכשיטים במדריך זה ריכזתי את רוב הטיפים והטריקים שיעזרו לכם בקנייה
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים