מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

דם טבורי

מיקי שחם: ההזדמנות לאיסוף דם טבורי היא חד פעמית לאורך החיים

/ מיקי שחם

מיקי שחם: ההזדמנות לאיסוף דם טבורי היא חד פעמית לאורך החיים

הרגע שבו תינוק יוצא לאוויר העולם הוא רגע חד פעמי. הרגע לא יחזור, כמו גם ההזדמנות להבטיח לתינוק שלכם תאי גזע מדם טבורי לשנים ארוכות. דם שנלקח מחבל הטבור הוא מקור לתאי גזע - המשמשים לריפוי מחלות רבות. תאי גזע אלה הינם בעלי יכולת התמיינות לכ-250 סוגי התאים והרקמות בגוף, ולכן פוטנציאל הריפוי שלהם גבוה דרמאטית מזה של תאי גזע ממוח עצם, המסוגלים להתמיין רק לשלושת תאי הדם. איסוף דם טבורי הוא הליך פשוט וקצר, לא כואב או מסוכן - ובסופו יישמר הדם בהקפאה למשך עשרות שנות שקט נפשי.

דם טבורי הוא הדם בשלית העובר, והוא מקור לתאי גזע שבאמצעותם ניתן לטפל במחלות שונות. אוניברסיטאות, מכוני מחקר ובתי חולים מחזיקים היום צוותי מחקר המפתחים אמצעי ריפוי למחלות רבות נוספות, שבבסיס כולם - תאי גזע מדם טבורי. תאי הגזע הטבוריים הינם בעלי יכולת התמיינות גבוהה וביכולתם להפוך לתאים המרכיבים את כלל כ- 250 סוגי התאים והרקמות בגוף.

לכן פוטנציאל הריפוי שלהם גבוה משמעותית מזה של תאי גזע ממוח עצם. איסוף דם טבורי נעשה עד כה בשיטה אחידה ברחבי העולם: לאחר לידת התינוק נוטלים מחבל הטבור, באמצעות מחט, כמות קטנה של 80-100 מ"ל דם, האמורה להתאים בעת הצורך למושתל שמשקלו עד 30 ק"ג. הדם הטבורי מועבר לשקית המכילה חומר מונע קרישה ובסוף התהליך– מוקפאים תאי הגזע בחנקן נוזלי בטמפרטורה של מינוס 196 מעלות, המבטיחה את שימור הדם לשנים רבות. בטמפרטורה זו אין חיים, ולאחר הפשרת הדם אמורים מרבית התאים לחזור לחיות מלאה.

למה לשמר תאי גזע מחבל הטבור: פחות דחייה של השתלות: בהשתלת תאי גזע שהופקו מדם טבורי, יש רמה נמוכה משמעותית של דחיית השתל על ידי הגוף, יחסית להשתלת תאי גזע ממוח עצם. התאמה מושלמת לתינוק: תאי גזע מדם טבורי מתאימים התאמה מלאה לתינוק - שכן מחבל הטבור שלו הם נלקחו - והם מתאימים בשיעור גבוה יחסית גם לבני משפחתו הקרובה.

יעילות גדולה של התאים: עקב גילם הצעיר (9 חודשים בלבד), תאי הגזע הטבוריים הם בעלי יכולת התמיינות גבוהה למגוון התאים והרקמות בגוף, ולכן בעלי פוטנציאל ריפוי גבוה. טוהר: תאי הגזע המופקים מדם חבל הטבור עוברים עיבוד ושימור לפני שגורמים סביבתיים עלולים להזיק להם.

השימור בהקפאה עמוקה מגן גם מפני חשיפה לגורמים ויראליים, בקטריאליים ואחרים, שתינוקכם ותאי הגזע שבגופו עלולים להיחשף אליהם.

המחקר הרפואי בתחום תאי הגזע ממשיך להתפתח במהירות. מתגלים שימושים חדשים לתאי גזע שהופקו מדם טבורי - שימושים שבעתיד גם היישום הקליני שלהם יהיה מעשי.

טכנולוגיית חברת ההייטק הישראלית סיטוג'ן (חברה אחות של בנק החיים), היא הראשונה והיחידה בעולם המאפשרת איסוף מספר תאי גזע מדם טבורי גבוה עד כדי כמעט כפליים, כך שיכול לשרת גם:

• השתלות למבוגרים ולא רק ילדים, המצב עד היום
• סדרות של השתלות במסגרת הרפואה ההתחדשותית/רפואת חידוש איברים, הדורשות מספר תאים גדול
• טיפול במספר מחלות לאורך חיי הלקוח

מיקי שחם – מומחה לתאי גזע, דם טבורי ובנקאות דם טבורי, מבעלי בנק החיים וסיטוג'ן, ימשיך לעדכן את הגולשים בנושא תאי הגזע והדם הטבורי – בכלל, ורפואת חידוש איברים | רפואה התחדשותית | רפואה מחדשת | רפואה רגנרטיבית | Regenerative Medicine | Gene Therapy, העושה שימוש בתאי גזע שמקורם בדם טבורי ומקורותיהם האחרים - בפרט.

מיקי שחם
מיקי שחם - יזם. דוקטורט במנהל עסקים, מומחה לתאי הגזע ודם טבורי.הבעלים (העיקרי) של "בנק החיים" ושל "סיטוג'ן" (עם מר יהודה זיסאפל ורד-ביומד.
מיקי שחם - יזם. דוקטורט במנהל עסקים, מומחה לתאי הגזע ודם טבורי. בעלי "בנק החיים" ושל "סיטוג'ן" (עם מר יהודה זיסאפל ורד-ביומד).
בנק החיים, סיטוג'ן
תל אביב
03-7522030
בריאות ורפואה - כללי
תאריך: 17/11/2010
תגיות:   דם טבורי    תאי גזע    בנק דם טבורי    מיקי שחם    השתלת תאי גזע    רפואת חידוש איברים    רפואה התחדשותית    רפואה רגנרטיבית    בנק החיים    סיטוג'ן    ביוקורד   


פרסומות

רחוב ההריון
רחוב ההריון מרכז עבורך את האתרים הטובים בתחום הריון ולידה
שימור דם טבורי
 

ממומן

מאמרים נוספים בתחום בריאות ורפואה - כללי

מיטת שיזוף בעמידה / LoadSEO SEO
מיטת שיזוף בעמידה הינה שיטת השיזוף המתקדמת ביותר שיש. מדובר במיטת שיזוף עוצמתית המפותחת בטכנולוגיות המקדמות ביותר ומאפשרת שיזוף מהיר במיוחד.
טיפול בגלי הלם: טיפול פשוט עם תוצאות / אביב יועצים
המילים "טיפול בגלי הלם" נשמעות מסובכות למדי, נכון? ובכן, אין לכם מה לדאוג. זה שם גדול ומהודר, וטכנולוגיה מרמה גבוה ומתקדמת, אבל בשבילכם זהו הליך פשוט מאוד.
טיפול בגלי הלם: פרטים על התהליך ומה שהוא כולל / אביב יועצים
הטכנולוגייה של גלי הלם הופכת להיות יותר ויותר פופולרית בארץ ובעולם. אך כיצד בעצם גורמים גלי הלם לריפוי של אזורים פגועים?
נחירות בשינה / LoadSEO SEO
מצב של נחירות בשינה יכול לקרות בשל גורמים שונים. אחד הגורמים המרכזיים הוא עודף משקל. איך זה משפיע? רקמות שומן הולכות ומצטברות לא רק באזורים הגלויים לעין, אלא גם ברקמות הרכות אשר מקיפות את צינור האוויר
הפסקת נשימה בשינה / LoadSEO SEO
הפסקת הנשימה או הפסקת נשימה בשינה היא תופעה נפוצה אשר המודעות אליה הולכת וגוברת בשנים האחרונות. תופעה זו שכיחה והיא פוגעת בכ- 4leep Apnea מונעת מחמצן לעבור אל המוח בכמות מספקת.
ניתוחים קטנים / hayde hayde
ניתוחים קטנים, היסטוריה, ועוד. כמו כן, כיום לפני כל ניתוח ודאו שהמנתח הוא מומחה בתחום.
רגע מאושר בחיי ! / בני מרגליות
נוכחות לשם שינוי !
מי כסף קולואידים / לירן EZ100
מי כסף קולואידים - מעוניינים לקרוא מידע נוסף על מקור מי הכסף? כנסו עכשיו
אלרגיות בעונות מעבר-נזלת וליחות / עדנה שלום
ות, הן מבצעות תפקידי חרום כגון עזרה לאיברים אחרים מנקי דם כגון- עור, כליות, ריאות וכבד לנקות את הדם בגוף וכך בעצם הן מתחילות לפלוט כמויות של פסולת חומצית. מצב נזלתי הינו למעשה ליקוי של המערכת כולה.
טיפול בגלי הלם: כתף חמה / אביב יועצים
דלקת גידים קאלסיפית הינה בעיה רפואית אשר מאופיינת בהצטברות של סידן גבישי על גידים בגוף. זהו הזמן להתחיל ולחשוב על טיפול בגלי הלם.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים