מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

IPL הסרת שיער

הסרת שיער IPL, שיטה להסרת שיער בקרן אור

/ אלעד ריץ

הסרת שיער IPL, שיטה להסרת שיער בקרן אור

מהי שיטת הסרת שיער IPL (הסרת שיער בקרן אור), כיצד מתבצע הטיפול בשיטה זו, מתי הוא עדיף לשם הסרת שיער ומיהו קהל היעד המתאים ביותר?

 

קרן אור הוא מכשיר קוסמטיקה שבאמצעותו ניתן לבצע תהליך של הסרת שיער לצמיתות. המכשיר נקרא באנגליתIPL  (Intense pulsed light,) ולרוב הוא מכונה, שלא במדויק, "אינפרא אדום". שיטת הסרת שיער בלייזר ושיטת הסרת שיער IPL  הן דומות למדיי, מלבד העובדה שבשיטה האחרונה, מתבצע שימוש באורכי גל שונים (לעומת הסרת שיער בלייזר בה יש שימוש באורך גל אחד). משום שקיים שימוש במספר תחומים שונים של אורכי גל, כינויה הרווח של השיטה - "אינפרא אדום" הוא אינו מדויק. עוצמת מכשירי קרן האור חזקה פחות בהשוואה לעוצמה של טכניקת הסרת שיער בלייזר, עם זאת, אחוזי ההצלחה של הסרת שיער לצמיתות נעים בין 80% ל-85%, כתלות בסוג השיער והעור, בתכונותיו ההורמונאליות של המטופל, ובאופן מחזור הצמיחה של שערותיו. יתרון משמעותי של טכניקת הסרת שיער בקרן אור הוא שבעלי עור כהה יכולים להיות מטופלים בה.

למעשה, במקור המכשיר יועד להעלים ורידים בולטים מעור הגוף. זוהי, למען האמת, היתה כוונתו של מפתח הטכניקה, ד"ר פ. ביטר ג'וניור, בשנות ה-90. מכשיר הסרת שיער בקרן אור שינה את יעודו והפך להיות, ממעלים ורידים, למכשיר שמסוגל להסיר שיער, וזאת עקב תופעת לוואי של נשירה שדווחה בתקופה ההיא כתוצאה מהשימוש במכשיר. למרבה הפלא, כיום השימוש במכשיר הזה מיועד אך ורק לשם הסרת שיער.

המכשיר פועל על ידי כך שהוא מזרים קרני אור (IPL) חזקות בטווח רחב אשר חולפות על עור בפיגמנט בהיר ומתעכבות על שטחים מרובים במלנין. מלנין זהו צבען חום-שחור הנמצא בעור, בשיער ובעיניים. כך לדוגמא, אנשים בעלי עיניים כחולות או שיער בלונדיני, מאופיינים בריכוז מלנין נמוך. באזורים שמאופיינים על ידי קרני האור בעלי ריכוז צפוף של מלנין, האור נהפך לחום, והורס את המלנין ושורשו.

משך זמן טיפול הסרת שיער IPL הוא תלוי תכונותיו של המטופל, ובדרך כלל מקיימים אותו אחת לשבועיים עד חודש, על פי קצב צמיחת השערות, הטיפול נעשה לבדרך כלל אצל קוסמטיקאית.

מכשיר הסרת שיער בלייזר עשוי לגרום למספר תופעות לוואי, הנעלמות בהדרגה תוך יומיים עד ארבעה ימים. בין התופעות ישנן נפיחויות וכוויות. בנוסף, במהלך הטיפול ייתכנו תחושות חום ועקצוצים. באופן יחסי, אין המכשיר גורם לכאבים חדים אך הוא עשוי לגרום לאי נוחות מסוימת. לצורך מניעת כאב אפשרי מומלץ למרוח בטרם תחילת טיפול הסרת שיער בקרן אור משחה מרדימה או מאלחשת.

 

לאמיתו של דבר, ובזכות ייעודו המקורי של המכשיר, הוא מסוגל גם לבצע, בנוסף ליכולתו לבצע הסרת שיער, תהליך בשם "חידוש העור". תהליך זה כולל בתוכו את מטרתו המכוונת בתחילה של המכשיר, כלומר היכולת להעלים ורידים, ובנוסף גם להבהיר כתמי עור. אופן פעילותו של המכשיר הוא כפי שנאמר: שליחה של קרני אור הנתפסות על פיגמנטים כהים, וממיסות בחום את נקודות אלו, הצפופות במלנין. במהלך הטיפול בהבהרת כתמים והעלמת ורידים, ישנה רגישות גבוהה לשמש וקיים הכרח למרוח קרם הגנה בכל מקדם גבוה. כל טיפול אורך כ-15 דקות, הוא מיועד לאזורים רבים בגוף, פרט למקומות רגישים כמו אברי מין ותנוכי אוזניים. מספר הטיפולים הנדרשים להצלחת הטיפול נע בין אחד לשלושה, בהתאמה לתכונות המטופל.

לסיכום, חשוב מאוד לבצע את שיקולי הבחירה של המקום המיועד לביצוע הטיפול לצורך הסרת שיער, תוך בדיקה של המלצות וניסיון ממושך של מציעי השירות. כמו כן, אין להיות מטופל באמצעות הסרת שיער בקרן אור כאשר קיימות בעיות רפואיות מסוימות, רגישויות למיניהן או כשנוטלים תרופות הנוגדות את יעילות התהליך. יש לקחת בחשבון להגיע לטיפולים כשהעור לא שזוף או בעל אדמומיות ופצעים כלשהם. במקרה כזה, אפקטיביות המכשירים תופחת ואף עשויה להזיק.

אלעד ריץ
בעל סטודיו לפרסום באינטרנט - בניית אתרים ושיווק באינטרנט
בעל סטודיו לפרסום באינטרנט - בניית אתרים ושיווק באינטרנט
richkid
סטודיו לפרסום באינטרנט - בניית אתרים ושיווק באינטרנט
תל אביב
קישור לאתר
בריאות ורפואה - קוסמטיקה וטיפוח
תאריך: 15/11/2010
תגיות:   הסרת שיער    הסרת שיער קרן אור    הסרת שיער IPL   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בריאות ורפואה - קוסמטיקה וטיפוח

קוסמטיקאיות במודיעין / לילך כהן
שירות חשוב שרבים נעזרים בו בכל עיר בישראל הוא של קוסמטיקאיות מקצועיות. כיום לא רק נשים מגיעות למכון קוסמטיקה מסוים בכדי לקבל שירות מקצועי אלא גם גברים המעוניינים לטפל בעורם בצורה רצינית.
מיטת שיזוף מחיר / LoadSEO SEO
משתזפים ונהנים עם מיטת שיזוף, מחיר אטרקטיבי ושווה לכל כיס, נראה לכם ששיזוף באמצעות מיטת שיזוף זה מחיר יקר? היום תוכלו להשתזף באמצעות מיטת שיזוף במחיר הוגן
מיטת שיזוף תל אביב / LoadSEO SEO
מחפשים מיטת שיזוף בתל אביב? חשוב לבחור בקפידה מכון שיזוף אשר יציע לכם מיטת שיזוף איכותית בתל אביב ע"י צוות מקצועי ומיומן שיתאים לכם בדיוק את סדרת טיפולים
מכון שיזוף תל אביב / LoadSEO SEO
גרים במרכז ומחפשים מכון שיזוף? סי סאן בתל אביב דיזינגוף סנטר. תוכלו ליהנות מטיפולי שיזוף, במחיר נוח במיוחד. חשיבות גדולה על צוות המטפל במכון בו אתם בוחרים.
מיטת שיזוף הרצליה / LoadSEO SEO
מחפשים מיטת שיזוף בהרצליה? חשוב שתבחרו במכון שיזוף מקצועי ובעל נסיון בתחום, סניפינו בהרצליה איכותי ומהמתקדמים בארץ, כתובתינו המנופים 11 א.ת. הרצליה פיתוח, כנסו לפרטים נוספים
מכון שיזוף הרצליה / LoadSEO SEO
מחפשים מכון שיזוף בהרצליה? סי סאן רשת סלוני שיזוף המתקדמת בארץ ישמחו לתת לכם שירות כתובתינו מכון שיזוף הרצליה - המנופים 11 (א.ת. הרצליה פיתוח)
הכל על מילוי קמטים והעלמת קמטים / gidi didi
רוצים מידע על מילוי קמטים והעלמת קמטים? הגעתם למקום הנכון.
טיפול הזרקת בוטוקס / LoadSEO SEO
טיפול הזרקת בוטוקס מתקשר בדרך כלל עם טיפול להעלמת קמטים, אולם חשוב לדעת כי טיפולי הבוטוקס מיועדים גם למגוון טיפולים רפואיים נוספים. כמה טוב שיש בוטוקס!
הזרקת בוטוקס לקמטים / LoadSEO SEO
הזרקת בוטוקס לקמטים – ה-טיפול ה-אפקטיבי לשיפור מראה הפנים שלכם קמטים במצח? קמטי הבעה? קמטוטי צחוק בזוויות העיניים? יתכן וכבר שמעתם על טרנד הבוטוקס ותהיתם האם הוא מתאים עבורכם.
הזרקת בוטוקס מצח / LoadSEO SEO
הזרקת בוטוקס מצח – לאנשים חושבים ללא קמטים קמטי מצח ? קמטי הבעה ? כן, זה אומר אולי שאתם אנשים חכמים שחושבים הרבה, אבל זה בוודאי לא נעים לפגוש אותם שוב ושוב מול הראי בבוקר...
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים