מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

חיים נכונים

פעם חיו יותר נכון

/ גיא קארו-סיגל

פעם חיו יותר נכון

הסינים ידועים בתכונתם לתעד הכול. דבר זה חשוב במיוחד ברפואה, בה הידע שנצבר יכול להמשיך ולהתפתח. הרפואה הסינית היא ככל הנראה הרפואה שמתועדת מזה הזמן הרב ביותר. ספרי הרפואה הסיניים העתיקים ביותר הם בני כ-2,400 שנה, בעוד שקיימים ממצאים על כך שראשיתה של הרפואה הסינית היה כבר לפני כ- 4,000 שנה. במשך כל הזמן הזה נכתבו ספרים רבים, ובנוסף, הידע הרפואי הועבר גם בוועידות של רופאים, שכמו היום במערב, היו עניין שבשגרה כבר בתקופות עתיקות בסין, והידע הרפואי גדל והשתכלל בהתמדה.

כמה פעמים כבר שמעתם על "אורח החיים המודרני הוא לא בריא, פעם חיו יותר נכון". ובכן, תתפלאו אולי לשמוע שכבר לפני 2,000 שנה חשבו כך! ב-nei ching, אחד הספרים הסיניים הקלאסיים העתיקים, נאמר שפעם, אנשים היו חיים בהרמוניה עם הטבע, ואילו היום אנשים לא ממושמעים לחוקי הטבע - מתעלמים מהקור של החורף ומהחום של הקיץ, עובדים מבוקר עד ערב ולא נחים מספיק. לכן ישנן הרבה מחלות קשות. נשמע מוכר? מאמירה זו אפשר להבין על החשיבות הרבה מבחינה בריאותית שהסינים מייחסים לסביבה בה אנו חיים - חום, קור, לחות, יובש, עבודה ומנוחה.

תיאור: http://www.chinese-dr.info/images/ar_once1.jpg

למה יש מחלות?    בספרים הסינים העתיקים ביותר, גורמי המחלה מיוחסים לרוחות ושדים התוקפים את האדם. בשלב מעט מאוחר יותר (לפני כ 2,000 שנה), הסינים הפסיקו להתייחס לרוחות ושדים, ובמקומם באו גורמי אקלים חיצוניים: רוח, חום, קור, יובש, לחות, וכן גורמים פנימיים (עליהם נדבר בהמשך). אז אתם שואלים: מה הקשר בין מחלה לרוח הנושבת בחוץ למשל? הסינים מצאו שיש קשר הדוק בין מזג האוויר לבין מחלות. למשל, רוח. כשנושבת רוח חזקה בחוץ אנשים נוטים יותר למחלות עם מאפיינים של רוח, למשל התקררות: מגיעה בפתאומיות, פוגעת יותר באזורים גבוהים (החלקים העליונים של הגוף), נעה ונדה (כאבים משתנים ממקום למקום), נעה כל הזמן (צמרמורות). לעיתים רבות יש מחולל מחלה נוסף ביחד עם הרוח, כמו חום, קור, לחות או יובש- ואז הסימפטומים יהיו בהתאם, למשל חום: חום גבוה מהרגיל, צמא, שתן מרוכז, עצירות. יש לזכור שהיום ניתן "לתפוס" רוח וקור מהמזגן בקיץ, ורוח וחום מהחימום בחורף. מתוך התבוננות זו באדם כחלק מהטבע, צמחה לה הרפואה הסינית.

 

גיא קארו-סיגל
גיא קארו-סיגל, מטפל ברפואה סינית (Dipl. Ac), מטפל באמצעות דיקור סיני וצמחי מרפא בבעיות אורטופדיות, כאב, עייפות ועוד. מטפל בנס ציונה וחיפה
גיא קארו-סיגל, מטפל ברפואה סינית (Dipl. Ac), מטפל באמצעות דיקור סיני וצמחי מרפא בבעיות אורטופדיות, כאב, עייפות, ועוד. מטפל בקליניקות פרטיות בנס ציונה ובחיפה, וכן בשיר"ם בבית החולים אסף הרופא.
054-5435434
קישור לאתר
טיפולים - רפואה משלימה
תאריך: 1/11/2010
תגיות:   דיקור    דיקור סיני    רפואה סינית    רפואה משלימה    רפואה אנטרנטיבית    רפואה מונעת    אקופונקטורה    מוקסה    מוקסיבציה       


ממומן

מאמרים נוספים בתחום טיפולים - רפואה משלימה

טיפולים אלטרנטיביים במודיעין / לילך כהן
המזגן עבד כל הלילה, או אולי המאוורר היה צמוד אליכם. בכל מקרה, הצוואר נתפס בבוקר ועכשיו צריך לנסות לתפקד כשבקושי אפשר להזיז את הראש. שלל מטפלים אלטרנטיביים במודיעין יעזרו לכם לשחרר את הצוואר התפוס.
תת פעילות בלוטת התריס / עדנה שלום
מרגישים עייפים? עלייה מהירה/ איטית במשקל? דיכאון? עצירויות? – זה הזמן לבדוק את תיפקוד בלוטת התריס. הבלוטה הקטנה הזו אחראית על מנגנון שלם של פעילויות בגוף ואל לנו להזניח אותה....
תקשור - מאז ועד היום / לני נזרי
למרות שהמילה תקשור בהטייתה זו לא הופיעה במפורש, האמונה בנוכחותם של כוחות מיוחדים קיימת משחר ההיסטוריה. בתקופות מסוימות בהיסטוריה אנשים אלה נחשבו למוקצים ואף נרדפו, ובתקופות אחרות הם תפקדו כמוקד עלייה
הסוד / פנינה סדרינה
סוד הינו הכוח הפנימי החבוי בנו, הסוד הינו כוח המשיכה, אנו מושכים את כל שנכנס לחיינו, כל מה שנכנס לחיינו אנו המושכים אותו. הכל נמשך אלינו מכוח הדימויים שאנו משמרים במוחנו, מה שאנו חושבים הוא הקובע.
אימון לבריאות ולשינוי באורחות חיים / עדנה שלום
מעותי באורחות חייהם כגון- הפסקת עישון, התמדה בפעילות גופנית, תזונה נבונה ובריאה, ירידה במשקל, לחיות בגוף בריא יותר וטיפול במחלות ובבעיות מהן סובל המתאמן בגישה אלטרנטיבית ושונה מזו היה רגיל במהלך חייו.
שמן עץ התה מאוסטרליה באהבה / ניר חוכיימה
נשים רבים בישראל סובלים ממחלות עור שונות כגון:פטרת בציפורניים בכפות רגליים,גזזת,גירודים בכפות רגליים,פטריות וגנליות,קנדידה אלביקנס,אקזמה,ניתן לפתור מחלות אלה ומחלות אחרות ביעילות רבה עם שמן עץ התה.
עיסוי מקצועי קחו פסק זמן ממסע החיים / ניר חוכיימה
,המצב הכלכלי, העבודה ,התקדמות בחיים,קשיים מנטאלים,מסע החיים מזמן לנו לחץ,מתח,התרוצציות במרוצת הזמן . מרבית האוכלוסיה בישראל חיה במרוץ אחרי הזמן ולא תמיד שמים לב לעצמם,לגופם,ולצרכים החשובים בחיים .
רפואת תדרים / נמרוד בן-איש
רפואת תדרים מתבססת על התפיסה שבאדם פועמים מגוון רב של תדרים, המאפשרים את זרימת החיים בנו ודרכנו. הם הכוח החשמלי שמניע את האיברים בגוף הפיזי, את המחשבות והרצונות בגוף הרגשי והמודעות בגוף הרוח. לכל תדר
טיפול בבעיות קשב וריכוז והיפראקטיביות – ADHD / יוסף רחמים
תופעת קשב וריכוז מתרבה בתקופה זו של חיינו,הגידול בתופעות זו מרובות חלקם קשורות לכך שילדים אינם מסוגלים להתגבר על עומס המידע,רעש,והצורך בהתעסקות עם מספר גורמים מפעילים בו זמנית .
סגולות פרי האסאי / עדנה שלום
וא עשיר באנטיאוקסידנטים , בויטמינים ובמינרלים מהטבע, עשיר בסיבים תזונתיים ועוזר בריפוי והחלמה מקשת נרחבת של מחלות ובעיות ע"י כך שהוא מסלק ומנקה רדיקלים חופשיים מהגוף אשר הורסים את רקמות הגוף שלנו.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים