מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

טיפול רפואה סינית

שיטות הטיפול ברפואה הסינית

/ גיא קארו-סיגל

שיטות הטיפול ברפואה הסינית

ישנן שיטות טיפול שונות ברפואה הסינית, כל אחת מהן היא עולם ומלואו. במאמר זה נעשה סקירה קצרה של השיטות השונות.

דיקור (אקופונקטורה): עדויות ראשונות על השימוש בדיקור ניתן למצוא כבר מלפני כ-4,000 שנה. אז השתמשו בעצמות דגים ואבנים חדות לשם דיקור. היום משתמשים במחטים ממתכת. המחטים הדקות והחדות מוחדרות לנקודות שונות בגוף. ישנן מאות נקודות שונות (על פי הקלאסיקה 365, אבל מי סופר...), לכל אחת תפקיד משלה. רוב הנקודות ממוקמות על מרידיאנים, שהם ערוצים בהם זורם ה-צ'י (אנרגית החיים, "הכוח שגורם לדברים להשתנות"). באמצעות הדיקור ניתן לעזור לגוף ולנפש לחזור לאיזון. השימוש בדיקור טוב לטיפול במגוון רחב מאוד של בעיות, פיזיות ומנטליות.

תיאור: http://www.chinese-dr.info/images/ar_treat1.jpg

אלקטרו- אקופונקטורה: שיטה מודרנית בה מחברים מכשיר הנותן פולסים חשמליים למחטי הדיקור. השיטה יעילה למצבים בהם צריך ליצור "תנועה" חזקה, זאת אומרת להפעיל את נקודות הדיקור בצורה חזקה מאוד. מתאים למצבים דוגמת שיתוקים בעקבות אירוע מוחי, פאציאליס, ירידה בתחושה וכו'.

תיאור: http://www.chinese-dr.info/images/ar_treat2.jpg

צמחי מרפא: השימוש בצמחי מרפא ידוע עוד משחר נעורי ההיסטוריה של התרבות האנושית והיה נפוץ בכל רחבי העולם. גם התרבות המערבית וגם הסינית יצאו מנקודת הנחה שבריאות משקפת איזון בין המרכיבים החיוניים שבאדם, אך במאה ה-16 לספירה החלה הרפואה האירופאית להמליץ על בחירת תרופה בהתאם למחלה הספציפית בה האדם לוקה, ואילו הרפואה הסינית המשיכה לפתח את תפיסת המחלה כמצב של חוסר איזון והרמוניה בתוך המטופל, ובין הסביבה העוטפת אותו. ברפואת הצמחים הסינית המטפל בונה פורמולה של צמחי מרפא המותאמת באופן ספציפי לכל מטופל בכל מצב, תוך ראיה של האדם בכללותו. השימוש בצמחי מרפא טוב לטיפול במגוון רחב מאוד של בעיות, פיזיות ומנטליות.

תיאור: http://www.chinese-dr.info/images/ar_treat6.jpg

תיאור: http://www.chinese-dr.info/images/ar_treat3.jpg

מוקסה: הטיפול במוקסה או 'מוקסיבציה' הוא שיטת טיפול עתיקה המשמשת לטיפול במצבים בהם מעורב קור, או מצבים בהם חום ייטיב. המוקסה עשויה מתערובת של עלי לענה הטחונים יחד עם סיבי כותנה טבעית אשר מגולגלים בתוך נייר אורז. המקלות הם בד"כ באורך של 20 ס"מ והם נראים כמו סיגר עבה.
הטיפול מבוצע ע"י החזקת המוקסה מעל הנקודה הרצויה ובמרחק של כ 1-2 ס"מ מהעור למשך 5-10 דקות או עד שהעור מגיב באדמומיות. ישנן צורות נוספות של טיפול במוקסה, כמו למשל מוקסה על מחט, קופסת מוקסה, מנורת חימום, ועוד. המוקסה טובה לשימוש במקרים של שלשולים כרוניים, הקאות, כאבי מפרקים, כאבי גב, ועוד.

תיאור: http://www.chinese-dr.info/images/ar_treat4.jpg

טווינא: נקראת גם "פיזיותרפיה סינית". זוהי שיטת טיפול במגע , העושה שימוש בתנועות מאוד דינאמיות, ומתבססת על עקרונות הרפואה הסינית ולפי מערכת המרידיאנים ונקודות הדיקור. זוהי איננה עוד שיטת מסאג', אלא כלי יעיל מאד בפתרון בעיות אורטופדיות ופנימיות רבות.

שיאצו: טכניקת טיפול במגע שמקורה ביפן העושה שימוש בלחיצות, מתיחות, והעברת משקל, תוך עבודה על פי העקרונות של הרפואה הסינית. הטיפול נעשה בצורה איטית והדרגתית, והינו מרגיע מאוד. זוהי שיטה יעילה מאוד לטיפול בבעיות הנובעות ממתח נפשי, חולשה ועוד.

תיאור: http://www.chinese-dr.info/images/ar_treat5.jpg

 

גיא קארו-סיגל
גיא קארו-סיגל, מטפל ברפואה סינית (Dipl. Ac), מטפל באמצעות דיקור סיני וצמחי מרפא בבעיות אורטופדיות, כאב, עייפות ועוד. מטפל בנס ציונה וחיפה
גיא קארו-סיגל, מטפל ברפואה סינית (Dipl. Ac), מטפל באמצעות דיקור סיני וצמחי מרפא בבעיות אורטופדיות, כאב, עייפות, ועוד. מטפל בקליניקות פרטיות בנס ציונה ובחיפה, וכן בשיר"ם בבית החולים אסף הרופא.
054-5435434
קישור לאתר
טיפולים - רפואה משלימה
תאריך: 1/11/2010
תגיות:   דיקור    דיקור סיני    צמחי מרפא    צמחי מרפא סינים    צמחי מרפא סיניים    הרבולוגיה    הרבולוגיה סינית    שיאצו    טווינא    טווינה    טווי-נא    טווי-נה    רפואה סינית    רפואה משלימה    רפואה אנטרנטיבית    רפואה מונעת    אקופונקטורה    מוקסה    moxa    acupuncture       


ממומן

מאמרים נוספים בתחום טיפולים - רפואה משלימה

טיפולים אלטרנטיביים במודיעין / לילך כהן
המזגן עבד כל הלילה, או אולי המאוורר היה צמוד אליכם. בכל מקרה, הצוואר נתפס בבוקר ועכשיו צריך לנסות לתפקד כשבקושי אפשר להזיז את הראש. שלל מטפלים אלטרנטיביים במודיעין יעזרו לכם לשחרר את הצוואר התפוס.
תת פעילות בלוטת התריס / עדנה שלום
מרגישים עייפים? עלייה מהירה/ איטית במשקל? דיכאון? עצירויות? – זה הזמן לבדוק את תיפקוד בלוטת התריס. הבלוטה הקטנה הזו אחראית על מנגנון שלם של פעילויות בגוף ואל לנו להזניח אותה....
תקשור - מאז ועד היום / לני נזרי
למרות שהמילה תקשור בהטייתה זו לא הופיעה במפורש, האמונה בנוכחותם של כוחות מיוחדים קיימת משחר ההיסטוריה. בתקופות מסוימות בהיסטוריה אנשים אלה נחשבו למוקצים ואף נרדפו, ובתקופות אחרות הם תפקדו כמוקד עלייה
הסוד / פנינה סדרינה
סוד הינו הכוח הפנימי החבוי בנו, הסוד הינו כוח המשיכה, אנו מושכים את כל שנכנס לחיינו, כל מה שנכנס לחיינו אנו המושכים אותו. הכל נמשך אלינו מכוח הדימויים שאנו משמרים במוחנו, מה שאנו חושבים הוא הקובע.
אימון לבריאות ולשינוי באורחות חיים / עדנה שלום
מעותי באורחות חייהם כגון- הפסקת עישון, התמדה בפעילות גופנית, תזונה נבונה ובריאה, ירידה במשקל, לחיות בגוף בריא יותר וטיפול במחלות ובבעיות מהן סובל המתאמן בגישה אלטרנטיבית ושונה מזו היה רגיל במהלך חייו.
שמן עץ התה מאוסטרליה באהבה / ניר חוכיימה
נשים רבים בישראל סובלים ממחלות עור שונות כגון:פטרת בציפורניים בכפות רגליים,גזזת,גירודים בכפות רגליים,פטריות וגנליות,קנדידה אלביקנס,אקזמה,ניתן לפתור מחלות אלה ומחלות אחרות ביעילות רבה עם שמן עץ התה.
עיסוי מקצועי קחו פסק זמן ממסע החיים / ניר חוכיימה
,המצב הכלכלי, העבודה ,התקדמות בחיים,קשיים מנטאלים,מסע החיים מזמן לנו לחץ,מתח,התרוצציות במרוצת הזמן . מרבית האוכלוסיה בישראל חיה במרוץ אחרי הזמן ולא תמיד שמים לב לעצמם,לגופם,ולצרכים החשובים בחיים .
רפואת תדרים / נמרוד בן-איש
רפואת תדרים מתבססת על התפיסה שבאדם פועמים מגוון רב של תדרים, המאפשרים את זרימת החיים בנו ודרכנו. הם הכוח החשמלי שמניע את האיברים בגוף הפיזי, את המחשבות והרצונות בגוף הרגשי והמודעות בגוף הרוח. לכל תדר
טיפול בבעיות קשב וריכוז והיפראקטיביות – ADHD / יוסף רחמים
תופעת קשב וריכוז מתרבה בתקופה זו של חיינו,הגידול בתופעות זו מרובות חלקם קשורות לכך שילדים אינם מסוגלים להתגבר על עומס המידע,רעש,והצורך בהתעסקות עם מספר גורמים מפעילים בו זמנית .
סגולות פרי האסאי / עדנה שלום
וא עשיר באנטיאוקסידנטים , בויטמינים ובמינרלים מהטבע, עשיר בסיבים תזונתיים ועוזר בריפוי והחלמה מקשת נרחבת של מחלות ובעיות ע"י כך שהוא מסלק ומנקה רדיקלים חופשיים מהגוף אשר הורסים את רקמות הגוף שלנו.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים