מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

גוגל אנליטיקס

גוגל אנליטיקס

/ גיא לביא
גוגל כמנוע חיפוש המוביל בעולם, חייב לשמור ולמצב את עצמו בתור אתר מוביל. אחת הדרכים הבולטות שבה גוגל ממצב את עצמו היא באמצעות שיטת העבודה שלו והכלים החינמיים שהוא מקנה לבעלי האתרים. גוגל למעשה יצרו שפה חדשה של קידום אתרים לפיה עובד כיום כל העולם. מנוע החיפוש של גוגל חינך אותנו לקדם את האתרים שלנו בהתאם לפרמטרים שהוא קבע. על אף שאף אחד מאיתנו לא יודע בוודאות מהם כל הפרמטרים שמשפיעים על קידום אתרים, אנו למדים רבות מגוגל כיצד ניתן לקדם אתרים דרכו. במדינה בה למעלה מ- 90% מהגולשים משתמשים בגוגל – אנו חייבים להתאים את עצמנו לסטנדרט החדש.

הכלים של גוגל
כאמור, גוגל מספק לנו כלים רבים שמאפשרים לנו לבדוק ולקדם את האתר שלנו בתבונה. מלבד הדואר האלקטרוני הנפוץ
Gmail, ישנם כלים אטרקטיביים כמו Webmaster Tool, Alerts, Insights, Translate ועוד.. אחד הכלים הבולטים ביותר שגוגל מספק לנו הוא - גוגל אנליטיקס.

גוגל אנליטיקס – מה זה?
גוגל אנליטיקס הוא למעשה כלי סטטיסטיקות שמסופק לנו על ידי גוגל בחינם. באמצעות גוגל אנליטיקס ניתן לעשות בקרה אחר גולשים באתר שלנו ולנתח את הרגלי הכניסות לאתר שלנו. פתיחת חשבון אנליטיקס הנה פשוטה מאוד ודורשת חשבון
Gmail בלבד. לאחר שתעשו חשבון אנליטיקס תקבלו קוד אותו תזינו באתר. מאותו רגע תוכלו לקבל שליטה מלאה על ניתוחי כניסה לאתר שלכם.

גוגל אנליטיקס - פרמטרים חשובים :
כאמור, גוגל אנליטיקס מאפשר לנו שליטה מלאה על נתוני האתר.

בין הפרמטרים הנצפים:זמן שהייה ממוצע באתר ובכל עמוד.


כמות דפים נצפים.


כמות מבקרים (חוזרים מול חדשים)


מיקום גיאוגרפי של גולשים שמגיעים לאתר.


מקור הגעת גולשים לאתר: סוג דפדפן ממנו מגיעים הכי הרבה גולשים לאתר, מנועי חיפוש, אתרים שונים ברשת שמפנים, אייפון, הגעה ישירה לאתר.


התכנים ומילות החיפוש מהם מגיעים גולשים לאתר.


קמפיינים בגוגל אדוורדס – ניתוח כמות גולשים שהגיעו לאתר דרך קמפיינים ממומנים.


עמודי נחיתה עיקריים


עמודי יציאה עיקריים


Bounce Rate – כמה גולשים נטשו את האתר באחוזים. אחוז הגולשים שהגיע לאתר ומיד נטש לאתר אחר. אחוז זה מחושב לפי סה"כ המבקרים שצפו בעמוד אחד , בחלוקה בסה"כ המבקרים בעמוד. המטרה שמספר זה יהיה נמוך ככל האפשר. רבים מאיתנו לא יודעים כיצד לפרש נתון זה. על אף שאחוז גבוה מעיד רבות על בעיות בדף הנחיתה – ניתן לפרש זאת למספר כיוונים נוספים – גם יציאה מהאתר לאחר מילוי "טופס צור קשר" נספרת , אך בשלב זה כבר השגתם את מטרתכם מאותו גולש.


קיימים עוד פרמטרים רבים שמאפשרים בדיקה מדוקדקת יותר של האתר שלכם. בין השאר תוכלו לעשות תצלום סריקה של האתר , בו תוכלו לראות על אילו כפתורים וקטגוריות לוחצים יותר בכל דף ודף – וכך תוכלו לשפר ולשנות את האתר – כך שייתן מענה טוב יותר לגולשים שלכם.

גיא לביא
גיא לביא, מתכנת עם ניסיון של 12 שנים בתחום האינטרנט, הבעלים של Guru4rent - בית תוכנה בעל ניסיון רב באפיון ופיתוח מערכות אינטרנטיות מורכבות. מתמחה בעיקר בפיתוח אתרים יעודים, בניית אתרים בהתאמה אישית
גיא לביא, מתכנת עם ניסיון של 12 שנים בתחום האינטרנט, הבעלים של Guru4rent - בית תוכנה בעל ניסיון רב באפיון ופיתוח מערכות אינטרנטיות מורכבות. מתמחה בעיקר בפיתוח אתרים יעודים, בניית אתרים בהתאמה אישית
Guru4rent
בית תוכנה בעל ניסיון רב באפיון ופיתוח מערכות אינטרנטיות מורכבות. מתמחה בעיקר בפיתוח אתרים יעודים, בניית אתרים בהתאמה אישית
גיבורי ישראל 40
נתניה
0544414150
קישור לאתר
אינטרנט - קידום אתרים
תאריך: 19/9/2010
תגיות:   גוגל אנליטיקס     סטטיסטיקות    


ממומן

מאמרים נוספים בתחום אינטרנט - קידום אתרים

קידום אתרים בגוגל- זה הזמן הנכון להתחיל להיכנס לתחום, במידה ואתה מתאים / מרטין בוקסדורף
בדרך כלל כאשר כותבים מאמרים על קידום אתרים, מה שניתן לראות זה מדריכים שבאים להסביר איך מקדמים אתר אינטרנט ואיך צריך לבחור חברה לקידום אתרים. הנושא הזה הוא מאוד חשוב. אבל היום אני רוצה לדבר על משהו קצת
קידום אתרים בישראל וקידום אתרים בחו"ל - הבדלים עיקריים / עמי חורי
קידום אתרים באינטרנט הינה עבודה לא פשוטה, עבור מקדמי אתרים רבים בארץ ובחו"ל נדרשת עבודה מאומצת על מנת לקדם אתר ולהגיע לחשיפה מקסימלית בתוצאותיהם של מנועי החיפוש תחת הביטויים הרצויים.
קידום אתרים חינמי בגוגל / אבי קולמן
קידום אתרים בשלושה צעדים חינמיים הכוללים פרסום מאמרים,פרסום קישורים,החלפת קישורים
קידום בגוגל: הכרח מודרני / אביב יועצים
מי שמומחה בתחום קידום בגוגל ידע איך להקים לך אתר המשקף את העסק שלך, ואיך להציב אותו לאורך זמן במקום ראשון במנוע החיפוש גוגל. במילים אחרות רייטינג לטווח ארוך, ולא כזה שיצנח באותה מהירות בה עלה.
קידום אתרים: זה לא פשוט להיות ראשון / אביב יועצים
בניגוד למה שאנשים רבים חושבים קידום בגוגל מתנהל לפי חוקים, יש קודים של עשה ואל תעשה ויש גורמים המפקחים על כל נושא ההתנהלות בגוגל.
קידום בגוגל ותורת המשחקים / אביב יועצים
נדמה שכבר התרגלנו לעניין וקשה לנו לדמיין עולם אחר. נדמה שאנחנו כבר לא זוכרים איך נראה עולם האינטרנט לפני שמנועי החיפוש התפתחו ולפני שגוגל השתלט על השוק. נדמה ששכחנו איך חיינו בעולם שבו אין קידום בגוגל
קידום בגוגל: מה מתאים למה? / אביב יועצים
הטכניקות השונות שבהן נעשה שימוש לצורכי קידום בגוגל הינן בעלות רמות יעילות שונות. אחד הדברים שקובעים את רמת היעילות של הטכניקות השונות היא ההתאמה שלהן לאתר המקודם מצד אחד ולמטרות הקידום מצד שני.
קידום בגוגל: מצא את המטמון / אביב יועצים
כיום, גוגל הוא מנוע החיפוש הנפוץ ביותר בארץ ובעולם, והוא מרכז כ- 60% מכלל החיפושים באינטרנט. לכן- אם בבעלותך אתר אינטרנט, או שאתה מקדם מוצר או שירות מסויימים, חשוב שתדע- "אם אתה לא שם- אתה לא קיים!".
קידום בגוגל: חפשו אותי / אביב יועצים
ישנם מספר רעיונות בסיסיים אשר אם תשכילו להפנים אותם- תוכלו להבין את הרעיון הכללי של קידום בגוגל. נתמקד כעת בשניים מהם: מנועי חיפוש ואסטרטגיות להוצאת קישוריות (לינקים).
קידום אתרים באמצעות פורומים / קרן כהן
קידום אתרים באמצעות פורומים כאשר הוא נעשה באופן מקצועי יכול להוות עוד כלי מצוין לשיווק וקידום אתרים.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים