מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

דומיין בעברית

כתובת URL בעברית

/ גיא לביא
כתובת URL , הקרויה בעברית שם מתחם או דומיין - היא למעשה כתובת האתר שלכם. מאז כניסת האינטרנט הכרנו בעיקר דומיינים בשפה האנגלית. איגוד האינטרנט העולמי Icann , שהוקם בשנת 1998 , הוא הגוף שאחראי על הקצאת שמות דומיין ברחבי העולם. מאז שנת 2009 אושרה באופן רשמי האפשרות לרשום שמות דומיין בשפות נוספות פרט לאנגלית. בין השפות שאושרו, אושרו גם רישום שמות דומיין בעברית.

דומיין בעברית – למי זה טוב?
על אף שנראה לכולנו שכניסה לאינטרנט וגלישה באתרים היא קלה ופשוטה, ישנו ציבור רחב שמתקשה בגלישה באתרים באנגלית. רישום דומיינים בעברית מאפשר לגולשים להתמקד בקלות על האתרים והשירותים אותם הם נותנים. כך למשל דומיין בשם
com.ביטוח יהיה ברור יותר לחלקנו מאשר insurance.com. הקלות והפשטות תמשוך גולשים רבים לאתר עם דומיין בעברית. דומיין בעברית למעשה נועד לשרת את הציבור דובר העברית ולהקל עליו את מלאכת הגלישה.

קידום אתרים עם דומיין בעברית
היתרון הבולט ביותר שמוזכר בהקשר של דומיינים בעברית הוא נושא קידום האתר. מנועי החיפוש נותנים ציון רלוונטיות גבוה במיוחד אם מילת החיפוש מופיעה בשם הדומיין. כך אם הדומיין שלכם יהיה למשל שידורי-מונדיאל וזו תהיה מילת החיפוש המבוקשת, ישנו סיכוי גבוה שהאתר שלכם יופיע בראש תוצאות החיפוש תחת ביטוי זה.

איך דומיינים בעברית השפיעו על השוק המקומי?
כמו בכל תחום חדש תוכלו למצוא את שני הצדדים. מצד אחד יש את כל הפסימיים והסקפטיים – אלו יתארו את הדומיינים בעברית כמשהו זמני שאולי נשמע מבטיח אך עתיד ליפול עם הזמן. הם יציגו את המגבלות של דומיינים בעברית והקשיים של מנועי החיפוש לקרוא אותם או לקשר אליהם. מצד שני קמו קבוצות שלמות של יזמים שזיהו את הפוטנציאל ורכשו דומיינים בעברית מכל הבא ליד. כך ישנן חברות אינטרנט שמריצות כיום פרוייקטים על מאות דומיינים בעברית שביום מן הימים יכניסו כסף רב לקופה שלהן.

דומיינים בעברית – יתרונותפשוט וקליט


מיתוג – בעל עסק בתחום הביטוח שמחזיק בדומיין ביטוח – ממתג את עצמו באופן מיידי.


מצויין עבור קידום האתר במילת מפתח של הדומיין.


ממקד את האתר עבור קהל יעד בארץ.


דומיינים בעברית – חסרונותלא נוח לקישורים


לא עובד בצורה מלאה בכל הדפדפנים


נראה לא טוב - לרוב ייראה כך : xn---0hc………


לא נתמך ע"י הרבה חברות אחסון


לסיכום, דומיינים בעברית הם ללא ספק משהו שאסור לנו להתעלם ממנו. אם תעשו בדיקה מהירה תגלו כבר שמרבית הכתובות הפופולאריות נתפסו.

גיא לביא
גיא לביא, מתכנת עם ניסיון של 12 שנים בתחום האינטרנט, הבעלים של Guru4rent - בית תוכנה בעל ניסיון רב באפיון ופיתוח מערכות אינטרנטיות מורכבות. מתמחה בעיקר בפיתוח אתרים יעודים, בניית אתרים בהתאמה אישית
גיא לביא, מתכנת עם ניסיון של 12 שנים בתחום האינטרנט, הבעלים של Guru4rent - בית תוכנה בעל ניסיון רב באפיון ופיתוח מערכות אינטרנטיות מורכבות. מתמחה בעיקר בפיתוח אתרים יעודים, בניית אתרים בהתאמה אישית
Guru4rent
בית תוכנה בעל ניסיון רב באפיון ופיתוח מערכות אינטרנטיות מורכבות. מתמחה בעיקר בפיתוח אתרים יעודים, בניית אתרים בהתאמה אישית
גיבורי ישראל 40
נתניה
0544414150
קישור לאתר
אינטרנט - קידום אתרים
תאריך: 19/9/2010
תגיות:   דומיין בעברית    שם מתחם   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום אינטרנט - קידום אתרים

קידום אתרים בגוגל- זה הזמן הנכון להתחיל להיכנס לתחום, במידה ואתה מתאים / מרטין בוקסדורף
בדרך כלל כאשר כותבים מאמרים על קידום אתרים, מה שניתן לראות זה מדריכים שבאים להסביר איך מקדמים אתר אינטרנט ואיך צריך לבחור חברה לקידום אתרים. הנושא הזה הוא מאוד חשוב. אבל היום אני רוצה לדבר על משהו קצת
קידום אתרים בישראל וקידום אתרים בחו"ל - הבדלים עיקריים / עמי חורי
קידום אתרים באינטרנט הינה עבודה לא פשוטה, עבור מקדמי אתרים רבים בארץ ובחו"ל נדרשת עבודה מאומצת על מנת לקדם אתר ולהגיע לחשיפה מקסימלית בתוצאותיהם של מנועי החיפוש תחת הביטויים הרצויים.
קידום אתרים חינמי בגוגל / אבי קולמן
קידום אתרים בשלושה צעדים חינמיים הכוללים פרסום מאמרים,פרסום קישורים,החלפת קישורים
קידום בגוגל: הכרח מודרני / אביב יועצים
מי שמומחה בתחום קידום בגוגל ידע איך להקים לך אתר המשקף את העסק שלך, ואיך להציב אותו לאורך זמן במקום ראשון במנוע החיפוש גוגל. במילים אחרות רייטינג לטווח ארוך, ולא כזה שיצנח באותה מהירות בה עלה.
קידום אתרים: זה לא פשוט להיות ראשון / אביב יועצים
בניגוד למה שאנשים רבים חושבים קידום בגוגל מתנהל לפי חוקים, יש קודים של עשה ואל תעשה ויש גורמים המפקחים על כל נושא ההתנהלות בגוגל.
קידום בגוגל ותורת המשחקים / אביב יועצים
נדמה שכבר התרגלנו לעניין וקשה לנו לדמיין עולם אחר. נדמה שאנחנו כבר לא זוכרים איך נראה עולם האינטרנט לפני שמנועי החיפוש התפתחו ולפני שגוגל השתלט על השוק. נדמה ששכחנו איך חיינו בעולם שבו אין קידום בגוגל
קידום בגוגל: מה מתאים למה? / אביב יועצים
הטכניקות השונות שבהן נעשה שימוש לצורכי קידום בגוגל הינן בעלות רמות יעילות שונות. אחד הדברים שקובעים את רמת היעילות של הטכניקות השונות היא ההתאמה שלהן לאתר המקודם מצד אחד ולמטרות הקידום מצד שני.
קידום בגוגל: מצא את המטמון / אביב יועצים
כיום, גוגל הוא מנוע החיפוש הנפוץ ביותר בארץ ובעולם, והוא מרכז כ- 60% מכלל החיפושים באינטרנט. לכן- אם בבעלותך אתר אינטרנט, או שאתה מקדם מוצר או שירות מסויימים, חשוב שתדע- "אם אתה לא שם- אתה לא קיים!".
קידום בגוגל: חפשו אותי / אביב יועצים
ישנם מספר רעיונות בסיסיים אשר אם תשכילו להפנים אותם- תוכלו להבין את הרעיון הכללי של קידום בגוגל. נתמקד כעת בשניים מהם: מנועי חיפוש ואסטרטגיות להוצאת קישוריות (לינקים).
קידום אתרים באמצעות פורומים / קרן כהן
קידום אתרים באמצעות פורומים כאשר הוא נעשה באופן מקצועי יכול להוות עוד כלי מצוין לשיווק וקידום אתרים.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים