מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

מזון קל

מזון קל

/ יעל טוקצ'ינסקי
מזון "קל" (light)
בשנים האחרונות מוצרי המזון ה"קלים" התרבו והפופולאריות שלהם רק הולכת וגוברת. ולפעמים ניתן לראות מדפים שלמים של מזון "קל" בחנויות. סוציולוגים איטלקים ערכו סקר מעניין, שהראה שנשים הן הצרכניות העיקריות של מוצרי מזון עם תווית "קל". לעומתן, רק 15% מכלל הגברים אמרו שהם לפעמים אוכלים מזון "קל", 12% אמרו שזה שטויות, 26% אמרו שאוכלים מזון "קל" למען שלום בית ו-34% לא הבינו כלל על מה הם נשאלים. נמצא שמזון "קל" מעורר סלידה אצל רוב הגברים, כשהדברים אמורים במיוחד על מוצרי מזון כגון גבינה לבנה ויוגורט.
מזון "קל" הינו אוכל מטעה ובמידה מסוימת בעייתי.
לפני זמן קצר העיתון הבריטי לצרכנות "Which?" בדק רכיבים של 70 מוצרים עם התווית "קל", שהכילו סה"כ 570 חומרים שונים. תוצאות הבדיקה הפתיעו את החוקרים: רק ב-7% מהמקרים נמצאה התאמה בין הרכיבים המוצהרים על התווית לבין הרכיבים שנמצאו בבדיקה. מוצרים שהוצהרו כ"קלים" הכילו בין 4 ל-22% שומן. כך, גבינה קלה למריחה הכילה 16% שומן. וופלים "קלים" הכילו פי 3 יותר שומן מאשר היה מצוין על גבי האריזה.
פעמים רבות אנשים (בדרך כלל נשים, כפי שהתברר...) צורכות מוצרי "קל" כחלק מדיאטת הרזיה או בניסיון לשמור על המשקל. עם זאת, המחקרים האחרונים מראים שמזון "קל" לא רק שלא יעזור להוריד במשקל, אלא להפך, גורם להשמנה. יש לכך מספר סיבות:
1. בהשוואה למוצרים ה"רגילים", במוצרי "קל" אכן יש פחות קלוריות,שומן וסוכר. הדבר גורם לכך שאנשים מרשים לעצמם לצרוך אותם יותר וכתוצאה מכך צורכים יותר קלוריות,סוכר ושומנים, מאשר היו צורכים אילו היו אוכלים אותו מזון בצורה ה"רגילה" שלו ובכמות הרגילה.
2. המרכיב העיקרי של מוצרי "קל" הינו מים (כן, גבירותי ורבותי, אתם משלמים בעיקר עבור מים). לדוגמה, ריבה "קלה" מכילה פי 3 יותר מים מריבה רגילה מאותו סוג. כדי שמים אלו יצליחו לייצור אשלייה של מוצר מוכר (ואכיל) מוסיפים לשם כל מיני תוספי טעם וריח, עמילן, סוכר וכד'. במוצרי בשר, חלב ובמרגרינה עם תווית "קל" שומן מומר בתחליפו דל הקלוריות SPE – סוכרופוליאסטר – ותוספים דומים. כל התוספים הללו גורמים להפרשת רוק. כתוצאה מכך, הרוק ממשיך ומופרש גם כאשר הקיבה כבר מלאה. הדבר גורם לאכילת יתר או להימנעות מאכילה למרות הרגשת חוסר שובע.
3. אם הארוחה הכילה רק מזונות "קלים", הגוף לא קיבל ממנה את האנרגיה הדרושה לו וכתוצאה מכך כבר זמן קצר אחרי הארוחה האדם שוב חש ברעב. כתוצאה מכך, הוא משלים את החסר בכל מיני חטיפים רבי קלוריות או, לחילופין, משלים את החסר בארוחה אחרת. כתוצאה מכך בסך הכל הוא אוכל הרבה יותר.
אז מה עושים?
קודם כל, אם אתם רוצים לאכול מזונות "קלים", דעו מה זה באמת. מזון "קל" זה מזון בבישול ביתי, אינו מעובד, ללא תוספים מלאכותיים למיניהם, דל שומן, במיוחד שומן מן החי, עשיר בירקות טריים ומבושלים.
אם אתם בכל זאת רוצים לצרוך אוכל מוכן עם תווית "קל" מכל סיבה שלא תהיה, תדאגו לפחות, שהוא לא יהיה האוכל יחידי שאתם אוכלים באותה ארוחה.
המנעו ממשקאות קלים. תחליפי הסוכר שבהם הרבה יותר מזיקים מאשר סוכר במשקה אותנטי.
תאכלו לעיתים קרובות ובמנות קטנות.
תדאגו לשתות הרבה.
תאכלו אוכל שצריך ללעוס, כמו גזר או תפוח.
אם הסיבה שלכם לצריכת מזון "קל" היא רצון להוריד משקל או לשמור על המשקל הקיים, מומלץ להשקיע בפעילות גופנית. כשאתם עושים ספורט, חשוב מאד לשלב פעילויות שונות ולא לעסוק במשהו אחד. למשל, רוצו והילכו לסירוגין. אל תעבדו רק על קבוצת שרירים אחת.
זכרו שאם אתם עושים "דיאטת רצח" ובמיוחד אם אתם משלבים אותה עם מאמץ פיזי לא רגיל לגוף, הדבר מהווה מצב של מתח רציני לגוף וכתגובה הגנתית הוא אוגר שומן במקום להיפטר ממנו!
תבדקו מה כתוב על התווית לפני שאתם קונים את המוצר. דעו, ש:
בדרך כלל המרכיב שכתוב ראשון, הינו המרכיב העיקרי במוצר;
אם כתוב על המוצר, ש-90% ממנו אינו מכיל שומן, פירוש הדבר, ש-10% ממנו שומן נקי;
את רוב הקלוריות אתם תקבלו מהשומן ולכן תבדקו כמה קלוריות יש בשומן שבמוצר;
אם אין כולסטרול – זה לא אומר שאין שומן.
כל הזכויות שמורות ליעל טוקצ'ינסקי©
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי, אבחון וטיפול בנטורופתיה, הומיאופתיה, דיקור, צמחי מרפא, IPEC, צבע, קריסטלים ותמציות קריסטלים, שיטות אנרגטיות.
בעלת קליניקה לרפואה משלימה בחיפה. טל.0548450103
אתר:
http://www.yaelclinic.co.il/index.asp?pct=1&uid=329&id=3457
 
יעל טוקצ'ינסקי
מאבחנת לפי שיטות של רפואה קונבנציונלית ואלטרנטיבית לפי קשתית העין, לשון, תנוך האוזן, כף היד, צבע, ציפורניים, הילה, על סמך אסטרולוגיה רפואית
קליניקה לרפואה משלימה
מטפלת בהתאמת תזונה, צמחי מרפא, פרחי באך,הומאופתיה, קריסטלים ותמציות קריסטלים, צבע, דיקור, מוקסיבציה, נרות הופי, טיפול לפי שיטת IPEC ובעזרת שיטות אנרגטיות שונות.
חיפה
0548450103
בריאות ורפואה - רפואה
תאריך: 11/7/2010
תגיות:   מזון קל    לייט    light    דיאטה   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בריאות ורפואה - רפואה

גסטריטיס. טיפול של רפואה משלימה / רפאל רוזנסקי
גסטריטיס הינה דלקת רפידת הקיבה. רפואה משלימה כאלטרנטיבה לטיפול תרופתי.
גיל המעבר בראי של רפואה משלימה ורפואה סינית / רפאל רוזנסקי
גיל המעבר בראי של רפואה משלימה ורפואה סינית. כל הטיפים לטיפול עצמי
מיקי שחם מביא: נס בניתוח תאי גזע – פריצת דרך תשים סוף לשתלי עצם מכאיבים / מיקי שחם
פריצת דרך תשים סוף לשתלי עצם מכאיבים. רופאים השתילו תאי גזע בוגרים ברגל שבורה של מטופל בהליך ניסויי אוסטרלי, ראשון מסוגו, אשר הם מקווים שיחליף שתלי עצ
גבירותיי ורבותי הרשו לי להציג - שיטת אייפק / נירמאל אורי אילן
בעידן בו אנו חיים יש הרבה שיטות לריפוי, היום לכל כאב מסוגו יש את הטכניקה היעילה ביותר לשיכוכו. אז איך בוחרים..?
רפואה סינית נגד בריחת שתן / רפאל רוזנסקי
טיפים למניעה וטיפול בבריחת שתן ע"י דיקור סיני ושיטות רפואה משלימה אחרות
רפואה משלימה נגד בחילות והקאות / רפאל רוזנסקי
דיקור סיני ושיטות רפואה משלימה אחרות במאבק נגד בחילות הקאות
מחלה כברירת מחדל / מיכה אלטמן
בניגוד לתפיסה הרווחת התופסת את המחלה כתוצאה של גורם חיצוני מזיק החודר לגוף, המאמר מתאר תפיסה הרואה במחלה בחירה של הגוף עצמו בבחינת "הרע במיעוטו", כברירת מחדל.
מיקי שחם מביא דיווח על: תקווה חדשה לכשל כלייתי חמור / מיקי שחם
כשל כלייתי חמור הוא מצב בריאותי קטלני. טיפולי עבר לא הצליחו לטפל במחלה, אך מחקר עדכני חושף יישומי תאי גזע שיוכלו להגן ולשפר את תפקוד הכליות אצל מטופלים.
דיקור סיני ושיטות רפואה משלימה אחרות נגד אקנה / רפאל רוזנסקי
דיקור סיני ושיטות רפואה משלימה אחרות נגד אקנה
מיקי שחם מביא את מכתבו של רוברט דה פראטו, בן 64, דלקת מפרקים ניוונית – ברכיים / מיקי שחם
מיקי שחם מביא את מכתבו של רוברט דה פראטו, בן 64, דלקת מפרקים ניוונית – ברכיים מגורים: פרת', אוסטרליה מכתב שנשלח לאיסם ארהמוי, נציג המטופלים האוסטרלים של Xcell-Center
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים