מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

יחצנות לעסק

מה יח"צ יכול לעשות לעסק שלך

/ לילה בן הרוש

יחסי ציבור או פרסום ?

לא מעט אנשים מתבלבלים בין שני התחומים , אז מה משותף להם?

שניהם גורמים או עזרים שבעזרתם ניתן לשדרג ולקדם את העסק או המוצר ולשניהם ישנה את אותה מטרה חשיפה וכמה שיותר ככה יותר טוב , ככל שיותר אנשים יחשפו למותג כזה או אחר כך כמובן גדלים הסיכויים למכור ולשווק את אותו מוצר ובכל זאת מה ההבדל?

ההבדל טמון בצורת העבודה , פרסום הוא ממוקד מטרה ישיר,  חד פעמית כגון קמפיין להשקת מוצר או גוף כזה או אחר ויחסי ציבור הינם פעולה מתמשכת איטית בהרבה יותר אשר משתמשת באמצעי התקשורת באופן עקיף בכדי לדעת או להכיר מוצר, חברה או עסק מסוים.

פרסום מביא תוצאות מיידיות ולטווח קצר יחסי ציבור לעומת זו טווח ההשפעה שלהם על הקהל היא ארוכה יותר ולכן את התוצאות ניתן לראות אחרי חודש וחצי –חודשיים של עבודה.

 כאשר עסק מחליט לפרסם מוצר כזה או אחר הוא זה שמחליט איך יראה הפרסום ,מרמת הפרזנ טורית ועד לרמת הצבעים אשר ישלטו במודעה גודלה וכדומה כמובן שקמפיין פרסומי דורש השקעה תקציבית לא מעטה אשר עולה פי כמה על השקעה קבועה ביחסי ציבור.

בפרסומים רמת האמינות היא תמיד יחסית נמוכה שכן איזו חברה עסק או מוצר לא יפרסמו את עצמם ויתהדרו באיכותם הגבוהה ? לעומת זאת באמצעות יחסי ציבור ועיתונות רמת האמינות עולה , גם מכיוון שהמסר הוא עקיף ולא ישיר וגם מהסיבה שהעיתונאי או איש התקשורת נטול כל נטייה לעסק כזה הוא אחר תפקידו לסקר בצורה אובייקטיבית את העסק ובעיניי הציבור הוא יותר אמין למרות שלבעל העסק אין שליטה על מה ייכתב. בדיוק הוא יכול באמצעות איש יחסי הציבור לכוון את העיתונאי לכיוון הרצוי.

 בפרסום המסר הוא תקיף יותר ישיר וללא ניסיונות וביחסי ציבורו כתבות עיתונים המסרים עקיפים ולכן הינם עוקפים את התנגדות המכירה הראשונית שיש לכל אדם .

מה טוב יותר שניהם טובים ביחד בתנאי שהתקציב  מאפשר  במידה והתקציב איננו גדול או מאפשר פרסום מאסיבי כדי ורצוי לעשות יחסי ציבור וזה כלל לא משנה מה גודלו של העסק שאותו רוצים ליחצ"ן החיסרון ביח"צ לעומת הפרסום שיחסי ציבור הינם תהליך מתמשך והצלחתו נמדדת לאורך חודשים.

בהצלחה !

לילה בן הרוש
לילה בן הרוש אשת יחסי ציבור , מעבירה סדנאות מקצועיות לעסקים קטנים, ייעוץ ואמנית פלסטית.
לילה בן הרוש אשת יחסי ציבור , מעבירה סדנאות מקצועיות לעסקים קטנים, ייעוץ ואמנית פלסטית.
לילה בן הרוש יח"צ
יחסי ציבור ןשיווק אינטרנט
מלכי יהודה
הרצליה
0526788827
קישור לאתר
עסקים - כללי
תאריך: 20/3/2011
תגיות:   יח"צ     סדנא    שיווק    פרסום    מיתוג    אינטרנט    תקשורת    


פרסומות

פולדרים ובזול
יש לך עסק? רוצה לשפר את התדמית שלו? שימוש בפולדרים יעשה את העבודה
פולדרים
 

ממומן

מאמרים נוספים בתחום עסקים - כללי

פשיטת רגל בעקבות תאונות עבודה / gidi didi
במקרים של תאונות עבודה שגרמו לנכות זמנית או לאובדן כושר עבודה תהיו זכאים לקצבאות ולתשלומים נוספים בעל עסק ששקע בחובות ולא יכול להחזירם יכול להכריז על פשיטת רגל ולהתחיל דף חדש
דיל או לא דיל / דודו אלבז
כל הטיפים בדף אחד של סגירת עסקה עם לקוח. איך לגשת? מה להגיד ובאיזו אסטרטגיה לנקוט כאשר יש מולך אגוז קשה לפיצוח.
מחפש עבודה? כוח אדם בשבילך! / LoadSEO SEO
אתה מחפש עבודה? עליך להקדיש לתהליך חיפוש עבודה זמן רב. זהו תהליך שלעתים גורם לתסכול, כאשר לא מתקבלים לעבודה שרצינו או לא מצליחים להגיע אל משרות מתאימות.
חיפוש עובדים יעיל ומהיר / LoadSEO SEO
איך תבצע חיפוש עובדים יעיל? איך תגייס את העובדים האיכותיים והמוכשרים ביותר עבור המשרה שאתה מציע? להלן מספר טיפים לביצוע חיפוש עובדים בצורה יעילה ונכונה
מחפשת עבודה? - טיפים לחיפוש עבודה נכון / LoadSEO SEO
מחפשת עבודה ולא יודעת איך להגיע למשרות אלו? חיפוש יעיל וממוקד יביא אותך אליהן יש לתכנן תהליך חיפוש העבודה ולהיעזר בכל הערוצים האפשריים כגון לוחות דרושים
חיפוש עבודה יעיל / LoadSEO SEO
קראו כאן כיצד לייעל את התהליך חיפוש עבודה וקצת טיפים. מומלץ מאוד בעת חיפוש עבודה וכתיבת קורות חיים, להיעזר במדריכים לכתיבת קורות חיים באתר דרושים עובדים.
חיפוש עבודה באינטרנט / LoadSEO SEO
האינטרנט פתח בפנינו עולמות חדשים כל תחומי חיינו. גם תחום חיפוש עבודה ולוחות דרושים השתנה לחלוטין וכיום, בזכות האינטרנט, חיפוש עבודה הפך למשימה פשוטה.
מחפש עבודה? - יש לנו אינדקס עבורך / LoadSEO SEO
חיפוש עבודה באינטרנט הינו תהליך שכמעט כל מחפש עבודה מחפש דרך האינטרנט. מחפש עבודה יכול להיתקל במבחר של אתרים שונים, לוחות דרושים עובדים חברות השמה וכו'
דרושים בחו''ל - למה כדאי ואיך להתארגן / LoadSEO SEO
לפני שיוצאים מהארץ בעקבות מודעת דרושים בחו"ל, יש לערוך את כל הסידורים ההכרחיים מראש, כולל קבלת אישורים רלוונטים, סידורי לינה, מקום העבודה ועוד.
חפשת עבודה לאימהות? / LoadSEO SEO
כל אמא יודעת כמה קשה לנהל חיי משפחה ולגדל ילדים. עבודה מהבית יכולה להתאים לכל מחפשת עבודה לאימהות ואף לגבר המעוניין לעבוד מהבית, ויש לה יתרונות רבים.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים